www.digimanie.cz
>
>

Oficiální kamerka pro Raspberry Pi dostala 8MPx čip Sony

Oficiální kamerka pro Raspberry Pi dostala 8MPx čip Sony
, , aktualita
K Raspberry Pi jste si mohli koupit oficiální 5MPx fotoaparát, jeho výroba ale z nedostatků čipů OmniVision skončila. Nově bude k dispozici druhá verze, jenže dostala nový 8MPx snímač Sony IMX219 typu Exmor R CMOS.
K oblíbeným
reklama
Majitelé počítačů Raspberry Pi si mohli koupit nejrůznější kamerky, ta oficiální pak obsahovala 5MPx snímač OmniVision OV5647. Jeho výroba skončila koncem roku 2014 a přestože bylo nakoupeno velké množství senzorů do zásoby, ty už byly spotřebovány a bylo nutné hledat jiné možnosti. V druhé verzi kamerky tak najdeme jiný senzor, jímž bude Sony IMX219. Jde o maličký 1/4,0" CMOS BSI senzor typu Exmor R s 1,12mikrometrovými pixely.


Kamerka pro Raspberry Pi viditelné světlo


Výhodou je to, že cenu fotoaparátu se podařilo udržet na $25. Podle Sony se navzdory vyššímu rozlišení podařilo zvýšit nejen detaily, ale také celkovou kvalitu obrazu, barevnou věrnost a výkony za horšího světla. Obraz je posílán v YUV formátu s potlačeným trvalým šumem, odstraněnými defektními pixely a obraz prochází korekcí vinětace a zkreslení.


Kamerka pro Raspberry Pi infračervené světlo


V prodeji bude jak verze pro běžné světlo, tak i pro infračervené. Pokud vám taková kamerka přesto nevyhovuje, můžete si zakoupit i spoustu neoficiálních zařízení pro USB rozhraní s komunikací pomocí UVC.

Zdroj: raspberry.org
Nejnovější články
Nikon Coolpix W150: odolný kompakt pro dospělé i děti Nikon Coolpix W150: odolný kompakt pro dospělé i děti
Společnost Nikon uvedla nový odolný kompakt Coolpix W150. Ten je díky svému jednoduchému rozhraní vhodný nejen pro dospělé, ale i pro děti. Má 13MPx snímač a objektiv s 3x optickým zoomem. Nově přibyly i další kreativní režimy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
"Leica" byla na čínském Weibu zakázána za kontroverzní reklamu "Leica" byla na čínském Weibu zakázána za kontroverzní reklamu
Brazilská reklamní agentura F/Nazca Saatchi & Saatchi vytvořila společnosti Leica novou reklamu, která ale ve výsledku Leice dost uškodila. Zobrazuje slavnou fotku muže před tankem na Náměstí nebeského klidu, což se Číně pochopitelně nelíbí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Canon hovořil o budoucnosti CSC i DSLR Canon hovořil o budoucnosti CSC i DSLR
Zástupce společnosti Canon pro Evropu se zúčastnil rozhovoru s EOS Magazine, kde prozradil mnoho zajímavých vlastností o svých CSC i DSLR systémech. Nastínil i jejich další budoucnost a potenciál.
23.4.2019, aktualita, Milan Šurkala23 komentářů
Tokina uvádí makroobjektiv Fírin 100mm F2.8 pro Sony Tokina uvádí makroobjektiv Fírin 100mm F2.8 pro Sony
Společnost Tokina přidala do nabídky svých objektivů novinku v podobě objektivu Fírin 100mm F2.8. Ten je určen pro APS-C i full frame CSC fotoaparáty značky Sony a nabídne tradiční makro zvětšení 1:1.
21.4.2019, aktualita, Milan Šurkala
Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO
Oblíbené stativy GorillaPod od společnosti Joby existují ve velkém množství variant a nyní se představuje další novinka. Jmenuje se GorillaPod 3K PRO a představuje kovovou variantu již známého modelu.
15.4.2019, aktualita, Milan Šurkala