www.digimanie.cz
>
>
>

Olympus dokončil dohodu ohledně přechodu pod JIP

Olympus dokončil dohodu ohledně přechodu pod JIP
, , aktualita
Před několika měsíci bylo ohlášeno, že se fotografická divize společnosti Olympus přestěhuje pod křídla firmy JIP. Nyní byly zveřejněny další detaily finální dohody mezi oběma společnostmi včetně nového názvu.
K oblíbeným
reklama
Olympus Corporation finalizoval dohodu se společností JIP (Japan Industrial Partners Inc.), která převezme jeho fotografickou divizi. Ta finančně dlouhodobě strádala, za což mohla i probíhající restrukturalizace. Nyní už víme další detaily dohody. Olympus vytvoří dceřinnou společnost New Imaging Company, přičemž 95 % jejích akcií bude 1. ledna 2021 převedeno do OJ Holdings Ltd. Ta je speciální firmou vytvořenou společností JIP k účelu převzetí.
 
Olympus logo
 
Olympus se tím zbaví fotografické divize a bude se soustředit na zdravotnické a vědecké projekty. Jeho fotografická divize bude nakonec známá pod jménem OM Digital Solutions Corporation se sídlem v Tokiu. Ředitelem bude Shigemi Sugimoto a firma má nadále vyrábět a prodávat digitální fotoaparáty, především CSC a objektivy pro ně. V portfoliu budou i rekordéry a jiné audio produkty. Převezme i R&D (vývoj) a měla by tedy přicházet s novými fotografickými produkty.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2 Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2
Společnost Cosina přichází na trh s novým objektivem Voigtländer Ultron 28mm f/2. Ten bude k dispozici ve dvou variantách, obě se však budou vyznačovat retro designem. Patří totiž do řady objektivů Vintage Line.
17.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech
Objevují se informace o tom, že chce společnost Samsung přehodnotit své snahy na poli mobilních snímačů a jejich vysokého rozlišení. Spekuluje se tak, že se možná připravovaný 600MPx senzor ani neobjeví.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR
Pro systém Fujifilm X byl představen další objektiv. Tentokrát je to širokoúhlý model s překvapivě dobrou světelností F1,4. Jeho reálná ohnisková vzdálenost činí 18 mm, po přepočtu je to pak 27 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou
DJI uvádí nástupce pro Mavic Air 2, který přichází nejen s kratším názvem, ale především kamerou s kvalitnějším senzorem. Díky tomu lze pořizovat 20MPx fotky nebo 5.4K videa. Přidány byly také nové antikolizní senzory.
15.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik