www.digimanie.cz
>
>
>

Olympus dokončil dohodu ohledně přechodu pod JIP

Olympus dokončil dohodu ohledně přechodu pod JIP
, , aktualita
Před několika měsíci bylo ohlášeno, že se fotografická divize společnosti Olympus přestěhuje pod křídla firmy JIP. Nyní byly zveřejněny další detaily finální dohody mezi oběma společnostmi včetně nového názvu.
K oblíbeným
reklama
Olympus Corporation finalizoval dohodu se společností JIP (Japan Industrial Partners Inc.), která převezme jeho fotografickou divizi. Ta finančně dlouhodobě strádala, za což mohla i probíhající restrukturalizace. Nyní už víme další detaily dohody. Olympus vytvoří dceřinnou společnost New Imaging Company, přičemž 95 % jejích akcií bude 1. ledna 2021 převedeno do OJ Holdings Ltd. Ta je speciální firmou vytvořenou společností JIP k účelu převzetí.
 
Olympus logo
 
Olympus se tím zbaví fotografické divize a bude se soustředit na zdravotnické a vědecké projekty. Jeho fotografická divize bude nakonec známá pod jménem OM Digital Solutions Corporation se sídlem v Tokiu. Ředitelem bude Shigemi Sugimoto a firma má nadále vyrábět a prodávat digitální fotoaparáty, především CSC a objektivy pro ně. V portfoliu budou i rekordéry a jiné audio produkty. Převezme i R&D (vývoj) a měla by tedy přicházet s novými fotografickými produkty.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Meike uvádí objektiv rybí oko 8mm F3.5 i pro Nikon Z a Canon RF Meike uvádí objektiv rybí oko 8mm F3.5 i pro Nikon Z a Canon RF
Meike rozšiřuje počet bajonetů, pro které se vyrábí objektiv typu rybí oko, model 8mm f/3.5. Nyní bude k dispozici i pro Nikon Z a Canon RF. Je sice určen pro APS-C, ale na full frame tělech může vytvořit cirkulární efekt.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Lexar microSDXC Silver UHS-I 1066x s přenosovou rychlostí až 160 MB/s Lexar microSDXC Silver UHS-I 1066x s přenosovou rychlostí až 160 MB/s
Lexar přichází s novými paměťovými kartami microSDXC UHS-I Silver 1066x. Ty sice mají jen UHS-I rozhraní, ale přesto dosahují velmi vysokých přenosových rychlostí při sekvenčním čtení až 160 MB/s.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Lensbaby uvedlo Spark 2.0 s Optic Swap objektivem Sweet 50 Lensbaby uvedlo Spark 2.0 s Optic Swap objektivem Sweet 50
Lensbaby uvedlo novou generaci svého Spark 2.0. Novinka přináší nastavitelnou 12lamelovou clonu až do F22 a je dodávána s pevným objektivem Sweet 50. Je tedy kompatibilní s celým systémem Optic Swap.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Firmware 4.00 pro Fujifilm X-T3 přináší významné zlepšení autofokusu Firmware 4.00 pro Fujifilm X-T3 přináší významné zlepšení autofokusu
Společnost Fujifilm přichází s novým firmwarem verze 4.00 pro svůj APS-C CSC fotoaparát X-T3. Ten významným způsobem vylepšuje autofokus, který by se svým výkonem měl podobat tomu na vlajkové lodi X-T4.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Opět se objevují zvěsti o APS-C CSC od Canonu s bajonetem RF Opět se objevují zvěsti o APS-C CSC od Canonu s bajonetem RF
Už od příchodu Canonu EOS R s novým bajonetem RF se spekuluje o tom, zda Canon přejde na tento bajonet i u APS-C řady, která využívá systém EF-M. Nyní se opět objevují zprávy, že by k tomu mělo dojít.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře