www.digimanie.cz
>
>
>

Olympus dokončil dohodu ohledně přechodu pod JIP

Olympus dokončil dohodu ohledně přechodu pod JIP
, , aktualita
Před několika měsíci bylo ohlášeno, že se fotografická divize společnosti Olympus přestěhuje pod křídla firmy JIP. Nyní byly zveřejněny další detaily finální dohody mezi oběma společnostmi včetně nového názvu.
K oblíbeným
reklama
Olympus Corporation finalizoval dohodu se společností JIP (Japan Industrial Partners Inc.), která převezme jeho fotografickou divizi. Ta finančně dlouhodobě strádala, za což mohla i probíhající restrukturalizace. Nyní už víme další detaily dohody. Olympus vytvoří dceřinnou společnost New Imaging Company, přičemž 95 % jejích akcií bude 1. ledna 2021 převedeno do OJ Holdings Ltd. Ta je speciální firmou vytvořenou společností JIP k účelu převzetí.
 
Olympus logo
 
Olympus se tím zbaví fotografické divize a bude se soustředit na zdravotnické a vědecké projekty. Jeho fotografická divize bude nakonec známá pod jménem OM Digital Solutions Corporation se sídlem v Tokiu. Ředitelem bude Shigemi Sugimoto a firma má nadále vyrábět a prodávat digitální fotoaparáty, především CSC a objektivy pro ně. V portfoliu budou i rekordéry a jiné audio produkty. Převezme i R&D (vývoj) a měla by tedy přicházet s novými fotografickými produkty.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Rode přichází s Vlogger Kit: stativ, držák, mikrofon i LED světlo pro vlogging Rode přichází s Vlogger Kit: stativ, držák, mikrofon i LED světlo pro vlogging
Vlogging je poslední dobou čím dál tím víc populární a společnost Rode pro mobilní natáčení videa nabízí nové Vlogger Kity. Ty obsahují mikrofon, LED světlo, stativ i držák, tedy vše, co by vlogger mohl potřebovat.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Unikají snímky tří připravovaných full frame objektivů Sigma DN Unikají snímky tří připravovaných full frame objektivů Sigma DN
Už víme i oficiálně, že Sigma připravuje na 1. prosince několik nových objektivů. Nyní se objevují uniklé snímky, díky nimž víme, že půjde o trojici novinek. Dva z objektivů budou mít světelnost F2.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm uvádí GFX100 IR s infračerveným snímáním a 400MPx multiexpozici Fujifilm uvádí GFX100 IR s infračerveným snímáním a 400MPx multiexpozici
Fujifilm přišel s dvěma novinkami do svého středoformátového systému. Prvně jde o firmware umožňující vytváření 400MPx snímků díky multiexpozici. Další novinkou je GFX100 IR s možností snímání v infračerveném spektru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Samsung chce pokořit Sony na poli snímačů, to totiž trpí banem na Huawei Samsung chce pokořit Sony na poli snímačů, to totiž trpí banem na Huawei
Sony je dosud největším výrobcem snímačů na světě, má více než 53% podíl na trhu. Jeho nemalá závislost na Huawei, na které byl v minulosti uvalen ban USA, se mu může vymstít. A konkurenční Samsung cítí příležitost.
24.11.2020, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Doporučené fotoaparáty: listopad 2020 Doporučené fotoaparáty: listopad 2020
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
24.11.2020, článek, Milan Šurkala67 komentářů