www.digimanie.cz
>
>
>
>

Olympus přinese firmware s podporou RAW videa pro high-endové OM-D

Olympus přinese firmware s podporou RAW videa pro high-endové OM-D
, , aktualita
Společnost Olympus nevzdává boj o zákazníky a nechce, aby přecházeli ke konkurenci. Její high-endové fotoaparáty OM-D E-M1X a OM-D E-M1 Mark III tak pro kameramany přinesou nahrávání RAW videa.
K oblíbeným
reklama
Olympus chce své fotoaparáty zacílit více i pro profesionální video. Do budoucna tak pro své high-endové Micro Four Thirds fotoaparáty OM-D E-M1X a OM-D E-M1 Mark III připravuje nové verze firmwarů, které přinesou podporu RAW videa. Mají podporovat externí rekordér Atomos Ninja V a záznam v Apple ProRes RAW. To má umožnit bohatší možnosti barevných, jasových a dalších úprav obrazu v post-processingu.
 
Olympus OM-D E-M1X
 
Předpokládá se, že by nové verze firmwarů měly být k dispozici v zimě letošního roku. Olympus znovu podotýká, že chce dále podporovat své fotoaparáty a jejich uživatele včetně těch zaměřených na natáčení videa. Své přístroje cílí zejména na natáčení videa z ruky díky velmi účinné stabilizaci. Ta se ukázala opravdu velmi dobrou při našem krátkém testu starší verze OM-D E-M1 Mark II


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Dívka s perlou od Vermeera jako 10GPx panorama včetně 3D Dívka s perlou od Vermeera jako 10GPx panorama včetně 3D
Slavný obraz Dívka s perlou od Jan Vermeera se dočkal velmi zajímavé digitalizace. Pomocí systému Hirox bylo nasnímáno obří 10gigapixelové "panorama" včetně některých detailů obrazu i ve 3D.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Irix uvádí objektiv 45mm F1.4 pro středoformát Fujifilm GFX Irix uvádí objektiv 45mm F1.4 pro středoformát Fujifilm GFX
Společnost Irix přichází s dalším novým objektivem. Tentokrát jde o novinku určenou pro středoformátový systém Fujifilm GFX. Objektiv 45mm F1.4 tak nabídne opravdu velmi malou hloubku ostrosti.
23.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
Umělec si ve zpomalených záběrech rozbíjí o obličej balónky s barvami Umělec si ve zpomalených záběrech rozbíjí o obličej balónky s barvami
Vysokorychlostní kamera umožnila umělci jménem Ben Ouaniche zachytit balónky naplněné tekutými barvami, které si nechal rozbíjet o obličej. Ve videu je možné vidět míchání jednotlivých barev ve zpomalených záběrech.
23.1.2021, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře
Canon přiznává, že EOS R5 má 8K video hlavně kvůli marketingu Canon přiznává, že EOS R5 má 8K video hlavně kvůli marketingu
Takeshi Tokura poskytl rozhovor pro server Toyo Keizai, kde přiznal jednu zajímavou věc. 8K videosekvence u full frame CSC fotoaparátu Canon EOS R5 byly především marketingovým tahákem. Canon chtěl být prvním s 8K.
23.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
Godox CL10: vícebarevné světlo pro youtubery Godox CL10: vícebarevné světlo pro youtubery
Další novinkou od společnosti Godox je LED světlo CL10. To je určeno zejména pro youtubery a jiné influencery, kterým nabízí mnoho různých barevných efektů. Je libo blesky, svíčku, oheň nebo policejní sirénu?
22.1.2021, aktualita, Milan Šurkala