www.digimanie.cz
>
>
>
>

Olympus přinese firmware s podporou RAW videa pro high-endové OM-D

Olympus přinese firmware s podporou RAW videa pro high-endové OM-D
, , aktualita
Společnost Olympus nevzdává boj o zákazníky a nechce, aby přecházeli ke konkurenci. Její high-endové fotoaparáty OM-D E-M1X a OM-D E-M1 Mark III tak pro kameramany přinesou nahrávání RAW videa.
K oblíbeným
reklama
Olympus chce své fotoaparáty zacílit více i pro profesionální video. Do budoucna tak pro své high-endové Micro Four Thirds fotoaparáty OM-D E-M1X a OM-D E-M1 Mark III připravuje nové verze firmwarů, které přinesou podporu RAW videa. Mají podporovat externí rekordér Atomos Ninja V a záznam v Apple ProRes RAW. To má umožnit bohatší možnosti barevných, jasových a dalších úprav obrazu v post-processingu.
 
Olympus OM-D E-M1X
 
Předpokládá se, že by nové verze firmwarů měly být k dispozici v zimě letošního roku. Olympus znovu podotýká, že chce dále podporovat své fotoaparáty a jejich uživatele včetně těch zaměřených na natáčení videa. Své přístroje cílí zejména na natáčení videa z ruky díky velmi účinné stabilizaci. Ta se ukázala opravdu velmi dobrou při našem krátkém testu starší verze OM-D E-M1 Mark II


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
DxO PhotoLab 4 přináší AI do odšumování i demozaikování DxO PhotoLab 4 přináší AI do odšumování i demozaikování
DxO uvádí novou generaci svého softwaru PhotoLab 4. Ten přináší především výrazné využití systémů umělé inteligence. DeepPRIME zavádí AI i do takových věcí, jako je odšumování nebo demozaikování.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Instagram má problém: cenzuruje spoře oděné ženy, štíhlé mu ale nevadí Instagram má problém: cenzuruje spoře oděné ženy, štíhlé mu ale nevadí
Sociální síť Instagram čelí kritice za dvojí metr při posuzování lidské nahoty. Spoře oděné (resp. šikovně zakryté) ženské tělo nevadí, pokud je štíhlé. Ostatní ženy mohou mít ale smůlu a takové příspěvky nezřídka odstraňuje.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Adobe uvádí vektorový editor Illustrator pro iPad Adobe uvádí vektorový editor Illustrator pro iPad
Adobe postupně předělává své aplikace i pro platformu tabletů Apple iPad. Už nějakou dobu je k dispozici Lightroom, nedávno přibyl také Photoshop. Nově se dostává i na vektorový editor Illustrator for iPad.
22.10.2020, aktualita, Milan Šurkala
DJI Pocket 2 dostává větší 1/1,7" snímač a 4K 60p DJI Pocket 2 dostává větší 1/1,7" snímač a 4K 60p
Společnost DJI přichází s druhou generací svého 3osého gimbalu s integrovanou kamerou Pocket 2. Novinka dostává větší CMOS senzor typu 1/1,7" s 64MPx rozlišením a možností natáčet 4K 60p video.
21.10.2020, aktualita, Milan Šurkala
Canon uvedl dva APS-H senzory s 250 MPx Canon uvedl dva APS-H senzory s 250 MPx
Canon přichází na trh se dvěma novými senzory LI8020SAC a LI8020SAM, které na APS-H velikost nabízí opravdu extrémně vysoké rozlišení 250 megapixelů. To je 19568×12588 pixelů, důraz je nicméně dán na práci s ROI.
20.10.2020, aktualita, Milan Šurkala