www.digimanie.cz
>
>
>
>

Olympus přinese firmware s podporou RAW videa pro high-endové OM-D

Olympus přinese firmware s podporou RAW videa pro high-endové OM-D
, , aktualita
Společnost Olympus nevzdává boj o zákazníky a nechce, aby přecházeli ke konkurenci. Její high-endové fotoaparáty OM-D E-M1X a OM-D E-M1 Mark III tak pro kameramany přinesou nahrávání RAW videa.
K oblíbeným
reklama
Olympus chce své fotoaparáty zacílit více i pro profesionální video. Do budoucna tak pro své high-endové Micro Four Thirds fotoaparáty OM-D E-M1X a OM-D E-M1 Mark III připravuje nové verze firmwarů, které přinesou podporu RAW videa. Mají podporovat externí rekordér Atomos Ninja V a záznam v Apple ProRes RAW. To má umožnit bohatší možnosti barevných, jasových a dalších úprav obrazu v post-processingu.
 
Olympus OM-D E-M1X
 
Předpokládá se, že by nové verze firmwarů měly být k dispozici v zimě letošního roku. Olympus znovu podotýká, že chce dále podporovat své fotoaparáty a jejich uživatele včetně těch zaměřených na natáčení videa. Své přístroje cílí zejména na natáčení videa z ruky díky velmi účinné stabilizaci. Ta se ukázala opravdu velmi dobrou při našem krátkém testu starší verze OM-D E-M1 Mark II


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2 Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2
Společnost Cosina přichází na trh s novým objektivem Voigtländer Ultron 28mm f/2. Ten bude k dispozici ve dvou variantách, obě se však budou vyznačovat retro designem. Patří totiž do řady objektivů Vintage Line.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech
Objevují se informace o tom, že chce společnost Samsung přehodnotit své snahy na poli mobilních snímačů a jejich vysokého rozlišení. Spekuluje se tak, že se možná připravovaný 600MPx senzor ani neobjeví.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR
Pro systém Fujifilm X byl představen další objektiv. Tentokrát je to širokoúhlý model s překvapivě dobrou světelností F1,4. Jeho reálná ohnisková vzdálenost činí 18 mm, po přepočtu je to pak 27 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou
DJI uvádí nástupce pro Mavic Air 2, který přichází nejen s kratším názvem, ale především kamerou s kvalitnějším senzorem. Díky tomu lze pořizovat 20MPx fotky nebo 5.4K videa. Přidány byly také nové antikolizní senzory.
15.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik