www.digimanie.cz
>
>
>
>

Olympus si patentoval dvouvrstvý snímač, má speciální IR vrstvu

Olympus si patentoval dvouvrstvý snímač, má speciální IR vrstvu
, , aktualita
Objevil se zajímavý patent společnosti Olympus, který netradičně řeší snímací čipy. Konkrétně jde o technologii dvouvrstvého senzoru, který přinese speciální vrstvu pro záznam světla v infračerveném barevném spektru.
K oblíbeným
reklama
Společnost Olympus si nechala patentovat zajímavou technologii pro snímací čipy. Zvýšení kvality obrazu by se ale nemělo dít tím, že by se každá vrstva podílela na záznamu různých barev, čímž by se zvýšilo množství barevné informace. Paradoxně tomu bude spíše naopak a bude se barevné informace zbavovat. Vtip je v tom, že běžně snímač zaznamenává i pro lidské oko neviditelné barvy ze širšího barevného spektra. Konkrétně jde především o infračervenou, která pak ve výsledku dokáže ovlivnit koncový snímek. Proto mají před sebou digitální senzor filtr, který IR světlo blokuje.
 
Olympus logo
 
Olympus na to jde jinak. Jeho snímač má dvě vrstvy. Ta horní je klasická vrstva s typickou Bayerovou maskou, která snímá červenou, modrou, zelenou, ale i nechtěnou infračervenou. Spodní snímá pouze zbytek z infračerveného spektra.  Ve výsledku pak na základě infračerveného obrazu dokáže lépe odhadnout to, jak IR světlo ovlivnilo obraz v horní vrstvě a tento vliv odečíst. V zásadě jde ale jen jiné řešení toho, co dělá klasický IR filtr. Přesto je tu jedna věc navíc, a to možnost získávat jen IR obraz (a to neřešit opačným IR filtrem na objektivu, který propouští jen IR světlo). Jde zatím jen o patent a k reálnému nasazení technologie do praxe ani nemusí nikdy dojít. 
 
Zdroj: 43rumors.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Olympus aktualizuje roadmapu objektivů a přidává 8-25mm F4 PRO Olympus aktualizuje roadmapu objektivů a přidává 8-25mm F4 PRO
Olympus přichází s aktualizovanou roadmapou připravovaných objektivů. Jednou z novinek bude např. širokoúhlý zoom M.Zuiko Digital ED 8-25mm F4.0 PRO, ale to zdaleka není jediná věc, která se připravuje.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Nikon Z5 má údajně přijít 21. července i s 3 novými objektivy Nikon Z5 má údajně přijít 21. července i s 3 novými objektivy
Stále více se mluví o příchodu levného full frame CSC fotoaparátu Nikon Z5. Tak by se mělo stát už za pouhé 3 týdny. Nyní se objevují i informace o nových objektivech, které by měly být také představeny.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Laowa 9mm f/5.6 FF RL: nejširokoúhlejší rektilineární objektiv pro FF Laowa 9mm f/5.6 FF RL: nejširokoúhlejší rektilineární objektiv pro FF
Venus Optics vyrábí objektivy pod značkou Laowa a poslední novinkou je nejširokoúhlejší rektilineární objektiv pro full frame fotoaparáty. Ten má ohniskovou vzdálenost pouhých 9 mm a úhel záběru 135°.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Meike 3.5mm f/2.8 Fish-Eye přináší 220° úhel záběru Meike 3.5mm f/2.8 Fish-Eye přináší 220° úhel záběru
Společnost Meike připravila nový objektiv pro Micro Four Thirds fotoaparáty. Jde o cirkulární rybí oko, tedy s výrazným černým ohraničením okolo obrazu. Ten bude mít díky reálné ohniskové vzdálenosti 3,5 úhel záběru 220°.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Fujifilm uvedl pevný objektiv GF 30mm F3.5 R WR Fujifilm uvedl pevný objektiv GF 30mm F3.5 R WR
Společnost Fujifilm dnes představila nový širokoúhlý středoformátový objektiv GF 30mm F3.5 R WR. Po přepočtu nabídne 24mm ohniskovou vzdálenost a úhel záběru 84,7°. Novinka nabídne i odolnou konstrukci.
30.6.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář