www.digimanie.cz
>
>
>
>

Olympus si patentoval dvouvrstvý snímač, má speciální IR vrstvu

Olympus si patentoval dvouvrstvý snímač, má speciální IR vrstvu
, , aktualita
Objevil se zajímavý patent společnosti Olympus, který netradičně řeší snímací čipy. Konkrétně jde o technologii dvouvrstvého senzoru, který přinese speciální vrstvu pro záznam světla v infračerveném barevném spektru.
K oblíbeným
reklama
Společnost Olympus si nechala patentovat zajímavou technologii pro snímací čipy. Zvýšení kvality obrazu by se ale nemělo dít tím, že by se každá vrstva podílela na záznamu různých barev, čímž by se zvýšilo množství barevné informace. Paradoxně tomu bude spíše naopak a bude se barevné informace zbavovat. Vtip je v tom, že běžně snímač zaznamenává i pro lidské oko neviditelné barvy ze širšího barevného spektra. Konkrétně jde především o infračervenou, která pak ve výsledku dokáže ovlivnit koncový snímek. Proto mají před sebou digitální senzor filtr, který IR světlo blokuje.
 
Olympus logo
 
Olympus na to jde jinak. Jeho snímač má dvě vrstvy. Ta horní je klasická vrstva s typickou Bayerovou maskou, která snímá červenou, modrou, zelenou, ale i nechtěnou infračervenou. Spodní snímá pouze zbytek z infračerveného spektra.  Ve výsledku pak na základě infračerveného obrazu dokáže lépe odhadnout to, jak IR světlo ovlivnilo obraz v horní vrstvě a tento vliv odečíst. V zásadě jde ale jen jiné řešení toho, co dělá klasický IR filtr. Přesto je tu jedna věc navíc, a to možnost získávat jen IR obraz (a to neřešit opačným IR filtrem na objektivu, který propouští jen IR světlo). Jde zatím jen o patent a k reálnému nasazení technologie do praxe ani nemusí nikdy dojít. 
 
Zdroj: 43rumors.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Patenty Canonu ukazují RF 18mm F1.0 a další extrémy Patenty Canonu ukazují RF 18mm F1.0 a další extrémy
Canon si nechal patentovat další čtyři zajímavé návrhy objektivů. V tomto případě jde o širokoúhlé objektivy s vynikající světelností F1,4, F1,2 a v jednom případě dokonce extrémní hodnotou F1,0. A to navíc u 18mm objektivu!
15.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Nikon Coolpix B600: kamarád do přírody Nikon Coolpix B600: kamarád do přírody
Nikon v poslední době trochu přeorganizoval nabídku svých ultrazoomů a vytvořil model Coolpix B600. Ten je kombinací předchozích modelů B500 a B700. Nabídne 16MPx rozlišení i velmi slušný 60× optický zoom. Jaký však bude?
14.11.2019, recenze, Milan Šurkala7 komentářů
Finance u Nikonu: přes dramatický pokles je stále v zisku Finance u Nikonu: přes dramatický pokles je stále v zisku
Poslední finanční výsledky Nikon asi akcionáře a fanoušky společnosti moc nepotěšily. I když je celá společnost a dokonce i fotografická divize stále v zisku, čísla jsou o mnoho horší než v předchozím roce.
13.11.2019, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Zeiss Supreme Prime Radiance, objektivy se záměrnými odlesky v protisvětle Zeiss Supreme Prime Radiance, objektivy se záměrnými odlesky v protisvětle
Vyrábět objektivy, které mají záměrně zvýrazněné odlesky v protisvětle, nezní moc smysluplně. Pravdou však je, že ve filmu mohou odlesky působivě dotvářet atmosféru, a proto mají objektivy Superme Prime Radiance vrstvy T*Blue.
12.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho
Chodit moc blízko k divokým zvířatům není příliš bezpečné. Přesvědčil se o tom indický fotograf, který fotil divoké slony. Ze své chyby se ale nepoučí, stádo ho ušlapalo a na následky zranění zemřel.
12.11.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář