www.digimanie.cz
>
>
>
>

Olympus si patentoval dvouvrstvý snímač, má speciální IR vrstvu

Olympus si patentoval dvouvrstvý snímač, má speciální IR vrstvu
, , aktualita
Objevil se zajímavý patent společnosti Olympus, který netradičně řeší snímací čipy. Konkrétně jde o technologii dvouvrstvého senzoru, který přinese speciální vrstvu pro záznam světla v infračerveném barevném spektru.
K oblíbeným
reklama
Společnost Olympus si nechala patentovat zajímavou technologii pro snímací čipy. Zvýšení kvality obrazu by se ale nemělo dít tím, že by se každá vrstva podílela na záznamu různých barev, čímž by se zvýšilo množství barevné informace. Paradoxně tomu bude spíše naopak a bude se barevné informace zbavovat. Vtip je v tom, že běžně snímač zaznamenává i pro lidské oko neviditelné barvy ze širšího barevného spektra. Konkrétně jde především o infračervenou, která pak ve výsledku dokáže ovlivnit koncový snímek. Proto mají před sebou digitální senzor filtr, který IR světlo blokuje.
 
Olympus logo
 
Olympus na to jde jinak. Jeho snímač má dvě vrstvy. Ta horní je klasická vrstva s typickou Bayerovou maskou, která snímá červenou, modrou, zelenou, ale i nechtěnou infračervenou. Spodní snímá pouze zbytek z infračerveného spektra.  Ve výsledku pak na základě infračerveného obrazu dokáže lépe odhadnout to, jak IR světlo ovlivnilo obraz v horní vrstvě a tento vliv odečíst. V zásadě jde ale jen jiné řešení toho, co dělá klasický IR filtr. Přesto je tu jedna věc navíc, a to možnost získávat jen IR obraz (a to neřešit opačným IR filtrem na objektivu, který propouští jen IR světlo). Jde zatím jen o patent a k reálnému nasazení technologie do praxe ani nemusí nikdy dojít. 
 
Zdroj: 43rumors.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Aplikace Google Photos rozšiřuje rozpoznání textu OCR Aplikace Google Photos rozšiřuje rozpoznání textu OCR
Mobilní aplikace Google Photos rozšiřuje schopnosti své zajímavé funkce pro rozpoznávání textu. Ta umožňuje nejen najít text v obrázcích a zkopírovat jej do schránky, nyní ale umožní i vyhledávat v obrázcích podle textu, který je na nich vyfocen.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon si patentoval objektiv RF 17-70mm f/3.5-5.6 Canon si patentoval objektiv RF 17-70mm f/3.5-5.6
Canon si nechal patentovat další optický návrh nového objektivu pro bajonet RF. Tentokrát půjde o širokoúhlý zoom se 4,1× optickým zoomem v rozsahu 17 až 70 milimetrů a standardní světelností F3,5 až F5,6.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Teaser Tamronu ukazuje 4 nové objektivy pro Sony FE Teaser Tamronu ukazuje 4 nové objektivy pro Sony FE
Tamron zveřejnil nový teaser, ve kterém láká na "velké" věci. Hodlá totiž představit hned 4 nové objektivy pro CSC fotoaparáty. Má jít o modely pro velmi populární full frame systém od společnosti Sony.
22.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF
Výrobce objektivů a příslušenství Viltrox si chystá tři novinky s pevnou ohniskovou vzdáleností. Všechny budou mít autofokus a výbornou světelnost F1,4, přičemž budou určeny pro APS-C CSC fotoaparáty.
22.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX
SpeedBoostery od společnosti Metabones nemusí být určeny jen pro malé senzory, kde chceme dosáhnout výkony velkých senzorů. Nová verze je dokonce pro středoformát Fujifilm GFX a dovoluje montáž objektivů Hasselblad V.
21.8.2019, aktualita, Milan Šurkala