www.digimanie.cz
>
>
>
>

Olympus uvedl kompaktní objektiv M.Zuiko 12-45mm F4 PRO

Olympus uvedl kompaktní objektiv M.Zuiko 12-45mm F4 PRO
, , aktualita
Další novinkou do řady Micro Four Thirds objektivů značky Olympus je kompaktní M.Zuiko Digital ED 12-45mm F4 PRO. Nabídne 3,75x optický zoom a širokoúhlou 24mm přepočtenou ohniskovou vzdálenost.
K oblíbeným
reklama
Společnost Olympus představila nový fotoaparát OM-D E-M1 Mark III i objektiv M.Zuiko Digital ED 12-45mm F4 PRO. Ten má být opticky kvalitním univerzálním základním objektivem, který ale nebude tak světelný jako 12-40mm F2.8. Výhodou proti němu budou menší rozměry a cena. Novinka má tedy reálné ohniskové vzdálenosti 12 až 45 mm, což dává 24 až 90 mm po přepočtu a úhel záběru 84° až 27°. Světelnost má konstantní hodnotu F4 v celém ohniskovém rozsahu, clonu se sedmi lamelami pak lze přiclonit maximálně na F22. Optická konstrukce objektivu čítá 12 členů v 9 skupinách, v tomto počtu jsou 2 HR členy, 2 asférické, jeden ED a jeden Super HR.
 
M.Zuiko Digital ED 12-45mm F4.0 PRO
 
Podle údajů výrobce je možné zaostřit od 12 cm na nejširší a od 23 cm na nejdelší ohniskové vzdálenosti, což znamená maximální zvětšení 0,25x (0,5x po přepočtu). Objektiv má 63,4 mm v průměru a 70 mm na délku, váží 254 gramů. Používá pak filtry s 58mm průměrem. Objektiv je odolný proti prachu, vodě a mrazu do -10 °C. Využity jsou povrchové vrstvy ZERO (Zuiko Extra-low Reflection Optical), které potlačují odlesky a světelné závoje. V prodeji bude nový objektiv od 7. dubna 2020. Cena byla stanovena na $649,99. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Leica M10-P Reporter dostává grip z kevlaru Leica M10-P Reporter dostává grip z kevlaru
Leica představila speciální limitovanou edici svého dálkoměrného fotoaparátu M10-P Reporter. Novinka sází na nenápadný vzhled v khaki barvě a přidává grip z kevlarových vláken. Ten má časem blednout a dát fotoaparátu jedinečnou patinu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Sony zítra představí novinky, možná i full frame RX se zakřiveným čipem Sony zítra představí novinky, možná i full frame RX se zakřiveným čipem
Zítra společnost Sony představí jednu nebo možná několik fotografických novinek, na které láká novým teaserem. Spekuluje se, že by mezi nimi mohl být první fotoaparát značky se zakřiveným senzorem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Dívka s perlou od Vermeera jako 10GPx panorama včetně 3D Dívka s perlou od Vermeera jako 10GPx panorama včetně 3D
Slavný obraz Dívka s perlou od Jan Vermeera se dočkal velmi zajímavé digitalizace. Pomocí systému Hirox bylo nasnímáno obří 10gigapixelové "panorama" včetně některých detailů obrazu i ve 3D.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Irix uvádí objektiv 45mm F1.4 pro středoformát Fujifilm GFX Irix uvádí objektiv 45mm F1.4 pro středoformát Fujifilm GFX
Společnost Irix přichází s dalším novým objektivem. Tentokrát jde o novinku určenou pro středoformátový systém Fujifilm GFX. Objektiv 45mm F1.4 tak nabídne opravdu velmi malou hloubku ostrosti.
23.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
Umělec si ve zpomalených záběrech rozbíjí o obličej balónky s barvami Umělec si ve zpomalených záběrech rozbíjí o obličej balónky s barvami
Vysokorychlostní kamera umožnila umělci jménem Ben Ouaniche zachytit balónky naplněné tekutými barvami, které si nechal rozbíjet o obličej. Ve videu je možné vidět míchání jednotlivých barev ve zpomalených záběrech.
23.1.2021, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře