www.digimanie.cz
>
>
>
>

Olympus uvedl kompaktní objektiv M.Zuiko 12-45mm F4 PRO

Olympus uvedl kompaktní objektiv M.Zuiko 12-45mm F4 PRO
, , aktualita
Další novinkou do řady Micro Four Thirds objektivů značky Olympus je kompaktní M.Zuiko Digital ED 12-45mm F4 PRO. Nabídne 3,75x optický zoom a širokoúhlou 24mm přepočtenou ohniskovou vzdálenost.
K oblíbeným
reklama
Společnost Olympus představila nový fotoaparát OM-D E-M1 Mark III i objektiv M.Zuiko Digital ED 12-45mm F4 PRO. Ten má být opticky kvalitním univerzálním základním objektivem, který ale nebude tak světelný jako 12-40mm F2.8. Výhodou proti němu budou menší rozměry a cena. Novinka má tedy reálné ohniskové vzdálenosti 12 až 45 mm, což dává 24 až 90 mm po přepočtu a úhel záběru 84° až 27°. Světelnost má konstantní hodnotu F4 v celém ohniskovém rozsahu, clonu se sedmi lamelami pak lze přiclonit maximálně na F22. Optická konstrukce objektivu čítá 12 členů v 9 skupinách, v tomto počtu jsou 2 HR členy, 2 asférické, jeden ED a jeden Super HR.
 
M.Zuiko Digital ED 12-45mm F4.0 PRO
 
Podle údajů výrobce je možné zaostřit od 12 cm na nejširší a od 23 cm na nejdelší ohniskové vzdálenosti, což znamená maximální zvětšení 0,25x (0,5x po přepočtu). Objektiv má 63,4 mm v průměru a 70 mm na délku, váží 254 gramů. Používá pak filtry s 58mm průměrem. Objektiv je odolný proti prachu, vodě a mrazu do -10 °C. Využity jsou povrchové vrstvy ZERO (Zuiko Extra-low Reflection Optical), které potlačují odlesky a světelné závoje. V prodeji bude nový objektiv od 7. dubna 2020. Cena byla stanovena na $649,99. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Unsplash uvolnil dataset 2 milionů bezplatných snímků např. pro vývoj AI Unsplash uvolnil dataset 2 milionů bezplatných snímků např. pro vývoj AI
Fotobanka Unsplash je mezi mnohými fotografy nenáviděna, protože jiní autoři zde dávají snímky k bezplatnému použití. Nyní navíc uvolňuje ke stažení dataset 2 milionů snímků v jednom velkém archivu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Video: Svatební focení nevěsty v Bejrútu přerušila ničivá exploze Video: Svatební focení nevěsty v Bejrútu přerušila ničivá exploze
Ničivý výbuch v hlavním městě státu Libanon - Bejrútu - překvapil tamější obyvatele zcela nečekaně. Na náměstí nedaleko epicentra v přístavu zrovna pózovala pro své svatební fotografie nevěsta, fotograf zaznamenal tlakovou vlnu.
7.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře
Selfie, postrach muzeí: rakouský turista při focení soše ulomil prsty Selfie, postrach muzeí: rakouský turista při focení soše ulomil prsty
Focení selfie sice vypadá jednoduše, v praxi jde ale o náramně nebezpečnou disciplínu. Zemřelo a zranilo se při ní už spousta lidí, často také dochází k poškození majetku. V Itálii takto jeden Rakušan poničil sochu v muzeu.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Finanční výsledky Nikonu: obrovské pády nejen ve fotodivizi Finanční výsledky Nikonu: obrovské pády nejen ve fotodivizi
Společnosti Nikon se v posledním čtvrtletí vůbec nedařilo. Koronavirová pandemie měla dle slov společnosti enormní dopad na hospodaření a zaznamenaná poklesy příjmů jsou opravdu velmi dramatické.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala15 komentářů
Sigma uvedla objektiv 85mm F1.4 DG DN Art pro CSC Sigma uvedla objektiv 85mm F1.4 DG DN Art pro CSC
Společnost Sigma rozšířila nabídku svých objektivů pro CSC systémy novým modelem 85mm F1.4 DG DN Art. Vysoce světelný portrétní objektiv bude k mání nejen pro bajonet E-Mount, ale také pro L-Mount.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář