Olympus uvedl PEN E-PL10 s otočným displejem

Olympus uvedl PEN E-PL10 s otočným displejem
, , aktualita
Olympus představuje nové stylové CSC v podání modelu PEN E-PL10. Tento fotoaparát podporuje natáčení UHD 4K videa, má také o 180° otočný displej pro selfie. Umí nový AP (Advanced Photo) režim pro snazší focení kreativních snímků.
K oblíbeným
reklama
Vedle nového fotoaparátu Olympus OM-D E-M5 Mark III představila společnost Olympus ještě jednu novinku. Tou je menší stylové CSC PEN E-PL10. Tato novinka je prozatím určena jen pro Japonsko a Čínu, patrně se ale později dostane i k nám stejně, jako se to stalo i s jinými modely řady PL, které byly nejprve představeny pro tyto asijské země. Novinka nabídne stylový design a displej, který se dá sklopit dolů a přetočit až o 180°. V takovém případě se automaticky přepne do Selfie módu, případně do režimu e-Portrait, který pořizuje jasnější snímky s více vyhlazenou pokožkou.
 
Olympus PEN E-PL10
 
Nezapomnělo se na stabilizovaný senzor, kde je slíben 3,5EV účinek. O zpracování obrazu se tu stará výkonný procesor TruePic VIII, tedy stejný, jako je použit i u výkonných modelů řady OM-D. Fotoaparát je pak schopen natáčet 4K videosekvence při 30 fps, sekvenční snímání pak dosahuje maximálně rychlosti 8,6 fps. Hraje se tu především na laické uživatele, kteří chtějí dobré fotografie rychle a snadno, takže vedle automatických režimů tu máme i 16 uměleckých filtrů a nechybí ani Wi-Fi a Bluetooth pro snadné spojení fotoaparátu s telefonem. Aplikace Olympus Image Share (OI.Share) pak umožní sdílení pořízených snímků na sociálních sítích, obsahuje ale také nápovědu pro různé režimy focení, tedy i návody, jak dosáhnout zajímavých efektů.
 
Olympus PEN E-PL10
 
Pro ty, kteří chtějí jednoduše dosáhnout působivějších snímků, je tu režim AP (Advanced Photo). Ten např. zjednodušuje focení dlouhých expozic, multiexpozic a dalších. Fotoaparát bude k dispozici se základním objektivem M.Zuiko Digital ED 14-42mm F3.5-5.6 EZ.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nikon Coolpix B600: kamarád do přírody Nikon Coolpix B600: kamarád do přírody
Nikon v poslední době trochu přeorganizoval nabídku svých ultrazoomů a vytvořil model Coolpix B600. Ten je kombinací předchozích modelů B500 a B700. Nabídne 16MPx rozlišení i velmi slušný 60× optický zoom. Jaký však bude?
Dnes, recenze, Milan Šurkala1 komentář
Finance u Nikonu: přes dramatický pokles je stále v zisku Finance u Nikonu: přes dramatický pokles je stále v zisku
Poslední finanční výsledky Nikon asi akcionáře a fanoušky společnosti moc nepotěšily. I když je celá společnost a dokonce i fotografická divize stále v zisku, čísla jsou o mnoho horší než v předchozím roce.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Zeiss Supreme Prime Radiance, objektivy se záměrnými odlesky v protisvětle Zeiss Supreme Prime Radiance, objektivy se záměrnými odlesky v protisvětle
Vyrábět objektivy, které mají záměrně zvýrazněné odlesky v protisvětle, nezní moc smysluplně. Pravdou však je, že ve filmu mohou odlesky působivě dotvářet atmosféru, a proto mají objektivy Superme Prime Radiance vrstvy T*Blue.
12.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho
Chodit moc blízko k divokým zvířatům není příliš bezpečné. Přesvědčil se o tom indický fotograf, který fotil divoké slony. Ze své chyby se ale nepoučí, stádo ho ušlapalo a na následky zranění zemřel.
12.11.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Leica SL2 aneb full frame Lumix S1R z Německa Leica SL2 aneb full frame Lumix S1R z Německa
Leica přichází s novým full frame CSC fotoaparátem SL2. Přináší 47MPx snímač s možností natáčení 4K60p videa i slow-motion ve Full HD při 180 fps. Má i DFD ostření a jde v podstatě  o převlečený Lumix S1R.
11.11.2019, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů