Olympus uvedl PEN E-PL10 s otočným displejem

Olympus uvedl PEN E-PL10 s otočným displejem
, , aktualita
Olympus představuje nové stylové CSC v podání modelu PEN E-PL10. Tento fotoaparát podporuje natáčení UHD 4K videa, má také o 180° otočný displej pro selfie. Umí nový AP (Advanced Photo) režim pro snazší focení kreativních snímků.
K oblíbeným
reklama
Vedle nového fotoaparátu Olympus OM-D E-M5 Mark III představila společnost Olympus ještě jednu novinku. Tou je menší stylové CSC PEN E-PL10. Tato novinka je prozatím určena jen pro Japonsko a Čínu, patrně se ale později dostane i k nám stejně, jako se to stalo i s jinými modely řady PL, které byly nejprve představeny pro tyto asijské země. Novinka nabídne stylový design a displej, který se dá sklopit dolů a přetočit až o 180°. V takovém případě se automaticky přepne do Selfie módu, případně do režimu e-Portrait, který pořizuje jasnější snímky s více vyhlazenou pokožkou.
 
Olympus PEN E-PL10
 
Nezapomnělo se na stabilizovaný senzor, kde je slíben 3,5EV účinek. O zpracování obrazu se tu stará výkonný procesor TruePic VIII, tedy stejný, jako je použit i u výkonných modelů řady OM-D. Fotoaparát je pak schopen natáčet 4K videosekvence při 30 fps, sekvenční snímání pak dosahuje maximálně rychlosti 8,6 fps. Hraje se tu především na laické uživatele, kteří chtějí dobré fotografie rychle a snadno, takže vedle automatických režimů tu máme i 16 uměleckých filtrů a nechybí ani Wi-Fi a Bluetooth pro snadné spojení fotoaparátu s telefonem. Aplikace Olympus Image Share (OI.Share) pak umožní sdílení pořízených snímků na sociálních sítích, obsahuje ale také nápovědu pro různé režimy focení, tedy i návody, jak dosáhnout zajímavých efektů.
 
Olympus PEN E-PL10
 
Pro ty, kteří chtějí jednoduše dosáhnout působivějších snímků, je tu režim AP (Advanced Photo). Ten např. zjednodušuje focení dlouhých expozic, multiexpozic a dalších. Fotoaparát bude k dispozici se základním objektivem M.Zuiko Digital ED 14-42mm F3.5-5.6 EZ.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Sony uvádí extrémně širokoúhlý objektiv FE 14mm F1.8 GM Sony uvádí extrémně širokoúhlý objektiv FE 14mm F1.8 GM
Sony přichází s extrémně širokoúhlým objektivem FE 14mm F1.8 G Master (SEL14F18GM). Ten je velmi zajímavý svým 114° úhlem záběru při velmi dobré světelnosti F1,8. Navíc není ani příliš velký nebo těžký.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Nikon Z7 II získal v DxOMarku 100 bodů, patří ke špičce své třídy Nikon Z7 II získal v DxOMarku 100 bodů, patří ke špičce své třídy
Full frame CSC fotoaparát Nikon Z7 II se podrobil testu snímače na známém serveru DxOMark. Z něho si odnesl 100 bodů, čímž dorovnává rekordní hodnotu konkurence a je tak spolu s ní nejlepší na trhu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Nikon uvede firmwary pro všechna svá CSC řady Z Nikon uvede firmwary pro všechna svá CSC řady Z
Nikon se rozhodl aktualizovat všechna dosavadní CSC řady Z, tedy jak APS-C model Z50, tak i full frame verze Z5, Z6, Z6 II, Z7 a Z7 II. Zapracovalo se např. na autofokusu, který má předvádět ještě lepší výkony.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Mitakon má tři nové cine objektivy se světelností T1,0 Mitakon má tři nové cine objektivy se světelností T1,0
Natáčení videa je stále významnější funkcí moderních fotoaparátů a pro profesionální nasazení jsou vyráběny optimalizované objektivy. Takové má v nabídce i Mitakon. Ten představil hned trojici MFT objektivů se světelností T1,0.
19.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2 Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2
Společnost Cosina přichází na trh s novým objektivem Voigtländer Ultron 28mm f/2. Ten bude k dispozici ve dvou variantách, obě se však budou vyznačovat retro designem. Patří totiž do řady objektivů Vintage Line.
17.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář