Olympus uvedl PEN E-PL10 s otočným displejem

Olympus uvedl PEN E-PL10 s otočným displejem
, , aktualita
Olympus představuje nové stylové CSC v podání modelu PEN E-PL10. Tento fotoaparát podporuje natáčení UHD 4K videa, má také o 180° otočný displej pro selfie. Umí nový AP (Advanced Photo) režim pro snazší focení kreativních snímků.
K oblíbeným
reklama
Vedle nového fotoaparátu Olympus OM-D E-M5 Mark III představila společnost Olympus ještě jednu novinku. Tou je menší stylové CSC PEN E-PL10. Tato novinka je prozatím určena jen pro Japonsko a Čínu, patrně se ale později dostane i k nám stejně, jako se to stalo i s jinými modely řady PL, které byly nejprve představeny pro tyto asijské země. Novinka nabídne stylový design a displej, který se dá sklopit dolů a přetočit až o 180°. V takovém případě se automaticky přepne do Selfie módu, případně do režimu e-Portrait, který pořizuje jasnější snímky s více vyhlazenou pokožkou.
 
Olympus PEN E-PL10
 
Nezapomnělo se na stabilizovaný senzor, kde je slíben 3,5EV účinek. O zpracování obrazu se tu stará výkonný procesor TruePic VIII, tedy stejný, jako je použit i u výkonných modelů řady OM-D. Fotoaparát je pak schopen natáčet 4K videosekvence při 30 fps, sekvenční snímání pak dosahuje maximálně rychlosti 8,6 fps. Hraje se tu především na laické uživatele, kteří chtějí dobré fotografie rychle a snadno, takže vedle automatických režimů tu máme i 16 uměleckých filtrů a nechybí ani Wi-Fi a Bluetooth pro snadné spojení fotoaparátu s telefonem. Aplikace Olympus Image Share (OI.Share) pak umožní sdílení pořízených snímků na sociálních sítích, obsahuje ale také nápovědu pro různé režimy focení, tedy i návody, jak dosáhnout zajímavých efektů.
 
Olympus PEN E-PL10
 
Pro ty, kteří chtějí jednoduše dosáhnout působivějších snímků, je tu režim AP (Advanced Photo). Ten např. zjednodušuje focení dlouhých expozic, multiexpozic a dalších. Fotoaparát bude k dispozici se základním objektivem M.Zuiko Digital ED 14-42mm F3.5-5.6 EZ.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Novomanžele při svatebním focení smetla vlna do oceánu Novomanžele při svatebním focení smetla vlna do oceánu
I svatební fotografování může být velmi nebezpečnou činností pro pózující novomanžele. Nevěstě a ženichovi z USA se vymstila nepozornost, když je při fotografování smetla vlna do oceánu. 
4.7.2020, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Fotobanka Getty Images už licencuje i screenshoty z počítačových her Fotobanka Getty Images už licencuje i screenshoty z počítačových her

Novým druhem “fotografie” je herní fotografie, ačkoli o fotky ve skutečnosti nejde. Fotobanka Getty Images totiž oznámila, že nabízí k licencování screenshoty z počítačových her. Konkrétně půjde o snímky z počítačové hry Gran Turismo. 

3.7.2020, aktualita, Milan Šurkala
Hrací karty pro fotografy obsahují tipy pro lepší snímky Hrací karty pro fotografy obsahují tipy pro lepší snímky
Na Kickstarteru se objevil projekt, který slibuje, že se teorii o fotografování bude možné naučit z balíčku speciálních hracích karet. Tyto karty jsou designovány pro fotografy a obsahují užitečné tipy.
3.7.2020, aktualita, Kateřina Hoferková
Už i blesky jsou politicky korektní, pojmy master/slave mizí z manuálů Už i blesky jsou politicky korektní, pojmy master/slave mizí z manuálů

Některé pojmy a běžná slova jsou čím dál více problematická. Jako společensky nevhodné jsou nyní už i pojmy master/slave u fotografických blesků. Už nějakou dobu tak z uživatelských manuálů postupně mizí. 

2.7.2020, aktualita, Milan Šurkala21 komentářů
Olympus aktualizuje roadmapu objektivů a přidává 8-25mm F4 PRO Olympus aktualizuje roadmapu objektivů a přidává 8-25mm F4 PRO
Olympus přichází s aktualizovanou roadmapou připravovaných objektivů. Jednou z novinek bude např. širokoúhlý zoom M.Zuiko Digital ED 8-25mm F4.0 PRO, ale to zdaleka není jediná věc, která se připravuje.
2.7.2020, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů