reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Olympus uvedl PEN E-PL10 s otočným displejem

18.10.2019, Milan Šurkala, aktualita
Olympus představuje nové stylové CSC v podání modelu PEN E-PL10. Tento fotoaparát podporuje natáčení UHD 4K videa, má také o 180° otočný displej pro selfie. Umí nový AP (Advanced Photo) režim pro snazší focení kreativních snímků.
Vedle nového fotoaparátu Olympus OM-D E-M5 Mark III představila společnost Olympus ještě jednu novinku. Tou je menší stylové CSC PEN E-PL10. Tato novinka je prozatím určena jen pro Japonsko a Čínu, patrně se ale později dostane i k nám stejně, jako se to stalo i s jinými modely řady PL, které byly nejprve představeny pro tyto asijské země. Novinka nabídne stylový design a displej, který se dá sklopit dolů a přetočit až o 180°. V takovém případě se automaticky přepne do Selfie módu, případně do režimu e-Portrait, který pořizuje jasnější snímky s více vyhlazenou pokožkou.
 
Olympus PEN E-PL10
 
Nezapomnělo se na stabilizovaný senzor, kde je slíben 3,5EV účinek. O zpracování obrazu se tu stará výkonný procesor TruePic VIII, tedy stejný, jako je použit i u výkonných modelů řady OM-D. Fotoaparát je pak schopen natáčet 4K videosekvence při 30 fps, sekvenční snímání pak dosahuje maximálně rychlosti 8,6 fps. Hraje se tu především na laické uživatele, kteří chtějí dobré fotografie rychle a snadno, takže vedle automatických režimů tu máme i 16 uměleckých filtrů a nechybí ani Wi-Fi a Bluetooth pro snadné spojení fotoaparátu s telefonem. Aplikace Olympus Image Share (OI.Share) pak umožní sdílení pořízených snímků na sociálních sítích, obsahuje ale také nápovědu pro různé režimy focení, tedy i návody, jak dosáhnout zajímavých efektů.
 
Olympus PEN E-PL10
 
Pro ty, kteří chtějí jednoduše dosáhnout působivějších snímků, je tu režim AP (Advanced Photo). Ten např. zjednodušuje focení dlouhých expozic, multiexpozic a dalších. Fotoaparát bude k dispozici se základním objektivem M.Zuiko Digital ED 14-42mm F3.5-5.6 EZ.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama
reklama