www.digimanie.cz
>
>
>
>

Olympus v rozhovoru slíbil 500mm objektiv a více novinek

Olympus v rozhovoru slíbil 500mm objektiv a více novinek
, , aktualita

Společnost Olympus v poslední době nevydala mnoho novinek. V posledním rozhovoru zástupci společnosti řekli, proč tomu tak bylo, ale také zmínili, jaké novinky chystají do budoucna. Měl by to být např. objektiv s 500mm reálnou ohniskovou vzdáleností. 

K oblíbeným
reklama
Na japonské stránce Newsswitch se objevil rozhovor s Shigemim Sugimotou ze společnosti Olympus, kde vysvětlil některé kroky z poslední doby a nastínil i to, kam se chce Olympus dále ubírat. Předně řekl, že absence novinek v roce 2018 byla způsobena především tím, že se společnost soustředila na přesun výroby do jiné továrny. Nyní už by to mělo být lepší a Olympus si chce držet tři řady CSC fotoaparátů, low-end, střední třídu a high-end, přičemž chce každý rok představit několik nových objektivů.
 
Olympus logo
 
Mezi nimi by měl být i teleobjektiv s 500mm reálnou ohniskovou vzdáleností, což po přepočtu dá 1000 mm a s 2x telekonvertorem dokonce 2000 mm. Zvažuje se také výraznější zapojení automatizace do výroby objektivů, kde je nadále potřeba překvapivě velkého množství ruční práce. Sugimoto také zmínil, že hlavními výhodami MFT systému, na kterých se budou snažit dále pracovat, jsou kompaktní rozměry a možnost využití všude tam, kde je to s většími fotoaparáty nebo se stativy komplikované, k čemuž má pomáhat velmi účinná stabilizace obrazu.
 
Zdroj: 43rumors.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Olympus uvádí malý OM-D E-M5 Mark III s 20MPx čipem Olympus uvádí malý OM-D E-M5 Mark III s 20MPx čipem
Olympus dnes představil nový fotoaparát OM-D E-M5 Mark III, který má přinášet některé z technologií E-M1 Mark II v mnohem menším těle. Má tak 20MPx senzor, vylepšený fázový systém AF s citlivostí od -6 EV a další detaily.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Doporučené fotoaparáty: říjen 2019 Doporučené fotoaparáty: říjen 2019
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Včera, návod, Milan Šurkala55 komentářů
Nikon prozradil chystané objektivy pro Z-Mount Nikon prozradil chystané objektivy pro Z-Mount
Nikon nás pravidelně informuje o připravovaných objektivech pro svůj nový Z-Mount a nyní už víme plány až do roku 2021. Dostane se na pevná světelná skla, zoomy, ultrazoomy a dokonce i pancake objektivy.
15.10.2019, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Canon uvedl IVY REC, malý fotoaparát ve formě klíčenky Canon uvedl IVY REC, malý fotoaparát ve formě klíčenky
Na začátku léta oznámila společnost Canon svůj nový fotoaparát IVY REC, který má tvar a velikost typickou spíše pro USB klíčenky. Karabina pro připnutí fotoaparátu pak může sloužit i jako průhledový hledáček.
14.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fotoaparáty v Apple iPhone 11 Pro (Max) stojí $73,5 Fotoaparáty v Apple iPhone 11 Pro (Max) stojí $73,5
Server TechInsights rozebral 512GB smartphone Apple iPhone 11 Pro Max, aby zjistil, kolik vlastně stojí součástky do něj. Hodnotu spojenou s focením vyčíslil na $73,5 a jde tak o nejdražší položku.
14.10.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář