www.digimanie.cz
>
>
>
>

Olympus v rozhovoru slíbil 500mm objektiv a více novinek

Olympus v rozhovoru slíbil 500mm objektiv a více novinek
, , aktualita

Společnost Olympus v poslední době nevydala mnoho novinek. V posledním rozhovoru zástupci společnosti řekli, proč tomu tak bylo, ale také zmínili, jaké novinky chystají do budoucna. Měl by to být např. objektiv s 500mm reálnou ohniskovou vzdáleností. 

K oblíbeným
reklama
Na japonské stránce Newsswitch se objevil rozhovor s Shigemim Sugimotou ze společnosti Olympus, kde vysvětlil některé kroky z poslední doby a nastínil i to, kam se chce Olympus dále ubírat. Předně řekl, že absence novinek v roce 2018 byla způsobena především tím, že se společnost soustředila na přesun výroby do jiné továrny. Nyní už by to mělo být lepší a Olympus si chce držet tři řady CSC fotoaparátů, low-end, střední třídu a high-end, přičemž chce každý rok představit několik nových objektivů.
 
Olympus logo
 
Mezi nimi by měl být i teleobjektiv s 500mm reálnou ohniskovou vzdáleností, což po přepočtu dá 1000 mm a s 2x telekonvertorem dokonce 2000 mm. Zvažuje se také výraznější zapojení automatizace do výroby objektivů, kde je nadále potřeba překvapivě velkého množství ruční práce. Sugimoto také zmínil, že hlavními výhodami MFT systému, na kterých se budou snažit dále pracovat, jsou kompaktní rozměry a možnost využití všude tam, kde je to s většími fotoaparáty nebo se stativy komplikované, k čemuž má pomáhat velmi účinná stabilizace obrazu.
 
Zdroj: 43rumors.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Meike 85mm f/1.8 s autofokusem nyní i pro Nikon F Meike 85mm f/1.8 s autofokusem nyní i pro Nikon F
Objektiv Meike 85mm f/1.8 s podporou automatického zaostřování je sice na trhu už dva roky, ale dosud byl k dispozici jen pro bajonet Canon EF. Nyní se objevuje i jeho varianta pro zrcadlovky značky Nikon.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Unsplash uvolnil dataset 2 milionů bezplatných snímků např. pro vývoj AI Unsplash uvolnil dataset 2 milionů bezplatných snímků např. pro vývoj AI
Fotobanka Unsplash je mezi mnohými fotografy nenáviděna, protože jiní autoři zde dávají snímky k bezplatnému použití. Nyní navíc uvolňuje ke stažení dataset 2 milionů snímků v jednom velkém archivu.
8.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Video: Svatební focení nevěsty v Bejrútu přerušila ničivá exploze Video: Svatební focení nevěsty v Bejrútu přerušila ničivá exploze
Ničivý výbuch v hlavním městě státu Libanon - Bejrútu - překvapil tamější obyvatele zcela nečekaně. Na náměstí nedaleko epicentra v přístavu zrovna pózovala pro své svatební fotografie nevěsta, fotograf zaznamenal tlakovou vlnu.
7.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře
Selfie, postrach muzeí: rakouský turista při focení soše ulomil prsty Selfie, postrach muzeí: rakouský turista při focení soše ulomil prsty
Focení selfie sice vypadá jednoduše, v praxi jde ale o náramně nebezpečnou disciplínu. Zemřelo a zranilo se při ní už spousta lidí, často také dochází k poškození majetku. V Itálii takto jeden Rakušan poničil sochu v muzeu.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Finanční výsledky Nikonu: obrovské pády nejen ve fotodivizi Finanční výsledky Nikonu: obrovské pády nejen ve fotodivizi
Společnosti Nikon se v posledním čtvrtletí vůbec nedařilo. Koronavirová pandemie měla dle slov společnosti enormní dopad na hospodaření a zaznamenaná poklesy příjmů jsou opravdu velmi dramatické.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala16 komentářů