www.digimanie.cz
>
>
>
>

Olympus v rozhovoru slíbil 500mm objektiv a více novinek

Olympus v rozhovoru slíbil 500mm objektiv a více novinek
, , aktualita

Společnost Olympus v poslední době nevydala mnoho novinek. V posledním rozhovoru zástupci společnosti řekli, proč tomu tak bylo, ale také zmínili, jaké novinky chystají do budoucna. Měl by to být např. objektiv s 500mm reálnou ohniskovou vzdáleností. 

K oblíbeným
reklama
Na japonské stránce Newsswitch se objevil rozhovor s Shigemim Sugimotou ze společnosti Olympus, kde vysvětlil některé kroky z poslední doby a nastínil i to, kam se chce Olympus dále ubírat. Předně řekl, že absence novinek v roce 2018 byla způsobena především tím, že se společnost soustředila na přesun výroby do jiné továrny. Nyní už by to mělo být lepší a Olympus si chce držet tři řady CSC fotoaparátů, low-end, střední třídu a high-end, přičemž chce každý rok představit několik nových objektivů.
 
Olympus logo
 
Mezi nimi by měl být i teleobjektiv s 500mm reálnou ohniskovou vzdáleností, což po přepočtu dá 1000 mm a s 2x telekonvertorem dokonce 2000 mm. Zvažuje se také výraznější zapojení automatizace do výroby objektivů, kde je nadále potřeba překvapivě velkého množství ruční práce. Sugimoto také zmínil, že hlavními výhodami MFT systému, na kterých se budou snažit dále pracovat, jsou kompaktní rozměry a možnost využití všude tam, kde je to s většími fotoaparáty nebo se stativy komplikované, k čemuž má pomáhat velmi účinná stabilizace obrazu.
 
Zdroj: 43rumors.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Sony uvádí extrémně širokoúhlý objektiv FE 14mm F1.8 GM Sony uvádí extrémně širokoúhlý objektiv FE 14mm F1.8 GM
Sony přichází s extrémně širokoúhlým objektivem FE 14mm F1.8 G Master (SEL14F18GM). Ten je velmi zajímavý svým 114° úhlem záběru při velmi dobré světelnosti F1,8. Navíc není ani příliš velký nebo těžký.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Nikon Z7 II získal v DxOMarku 100 bodů, patří ke špičce své třídy Nikon Z7 II získal v DxOMarku 100 bodů, patří ke špičce své třídy
Full frame CSC fotoaparát Nikon Z7 II se podrobil testu snímače na známém serveru DxOMark. Z něho si odnesl 100 bodů, čímž dorovnává rekordní hodnotu konkurence a je tak spolu s ní nejlepší na trhu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Nikon uvede firmwary pro všechna svá CSC řady Z Nikon uvede firmwary pro všechna svá CSC řady Z
Nikon se rozhodl aktualizovat všechna dosavadní CSC řady Z, tedy jak APS-C model Z50, tak i full frame verze Z5, Z6, Z6 II, Z7 a Z7 II. Zapracovalo se např. na autofokusu, který má předvádět ještě lepší výkony.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Mitakon má tři nové cine objektivy se světelností T1,0 Mitakon má tři nové cine objektivy se světelností T1,0
Natáčení videa je stále významnější funkcí moderních fotoaparátů a pro profesionální nasazení jsou vyráběny optimalizované objektivy. Takové má v nabídce i Mitakon. Ten představil hned trojici MFT objektivů se světelností T1,0.
19.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2 Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2
Společnost Cosina přichází na trh s novým objektivem Voigtländer Ultron 28mm f/2. Ten bude k dispozici ve dvou variantách, obě se však budou vyznačovat retro designem. Patří totiž do řady objektivů Vintage Line.
17.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář