Olympusu unikají údaje o E-M1 Mark III i objektivu 12-45mm F4.0

Olympusu unikají údaje o E-M1 Mark III i objektivu 12-45mm F4.0
, , aktualita
Už za dva týdny bychom se měli dočkat nového CSC fotoaparátu Olympus OM-D E-M1 Mark III a také objektivu M.Zuiko Digital ED 12-45mm f/4.0 PRO. Na Internetu se nyní objevují uniklé zprávy o připravovaných novinkách.
K oblíbeným
reklama
Na Internet unikly nepotvrzené zprávy o připravovaných produktech společnosti Olympus. Údajně by mělo jít o tiskové zprávy, které mají být prezentovány 12. února, kdy se očekává uvedení novinek. Pokud je únik pravý, měl by mít nový Olympus OM-D E-M1 Mark III 20,4MPx 4/3" snímač s 5osou stabilizací a 7EV účinkem, která má v duální verzi (ve spolupráci s optickou stabilizací v objektivu) přinést dokonce až 7,5EV účinek. Stávající E-M1 Mark II přitom nabídne duálně 6,5 EV.
 
Olympus OM-D E-M1 Mark II
stávající Olympus OM-D E-M1 Mark II
 
Měl by zůstat multiexpoziční režim s 50MPx rozlišením v JPEGu a 80 MPx v RAWu. Hovoří se o 121 fázových zaostřovacích bodech a 18fps sekvenčním snímání v plném rozlišení. Dostane se na nový procesor TruePic IX a detekci tváří i s detekcí očí. Pro focení hvězd tu má být režim Starry Sky AF. Olympus také měl zapracovat na ochraně čipu před prachem. Systém odstraňující prach by měl být 10krát účinnější (počet neodstranitelných kousků má klesnout na desetinu) a závěrka má vydržet na 400 tisíc cyklů. Pro video tu bude OM-Log400 záznam s širokým dynamickým rozsahem. Zpráva také hovoří, že by tělo fotoaparátu mělo vážit 504 gramů.
 
Dále se objevily i informace o objektivu M.Zuiko Digital ED 12-45mm f/4.0 PRO. Ten má nabídnout rozumný 3,75× optický zoom (24-90 mm po přepočtu) se světelností F4,0. Novinka díky tomu bude skladnější než 12-40mm F2.8 varianta. Mluví se o průměru 63,4 mm a délce 70 mm, hmotnost by pak měla být 254 gramů (F2.8 verze má míry 69,9×84 mm a 382 gramů). Nový objektiv má zaostřovat od 12 až 23 cm dle zoomu a dosahovat maximálně 0,25× zvětšení (0,5× po přepočtu). Uvidíme, co vše z toho bude pravda a na další údaje se pochopitelně podíváme podrobněji, až budou oba produkty skutečně představeny.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Leica M10-P Reporter dostává grip z kevlaru Leica M10-P Reporter dostává grip z kevlaru
Leica představila speciální limitovanou edici svého dálkoměrného fotoaparátu M10-P Reporter. Novinka sází na nenápadný vzhled v khaki barvě a přidává grip z kevlarových vláken. Ten má časem blednout a dát fotoaparátu jedinečnou patinu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Sony zítra představí novinky, možná i full frame RX se zakřiveným čipem Sony zítra představí novinky, možná i full frame RX se zakřiveným čipem
Zítra společnost Sony představí jednu nebo možná několik fotografických novinek, na které láká novým teaserem. Spekuluje se, že by mezi nimi mohl být první fotoaparát značky se zakřiveným senzorem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Dívka s perlou od Vermeera jako 10GPx panorama včetně 3D Dívka s perlou od Vermeera jako 10GPx panorama včetně 3D
Slavný obraz Dívka s perlou od Jan Vermeera se dočkal velmi zajímavé digitalizace. Pomocí systému Hirox bylo nasnímáno obří 10gigapixelové "panorama" včetně některých detailů obrazu i ve 3D.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Irix uvádí objektiv 45mm F1.4 pro středoformát Fujifilm GFX Irix uvádí objektiv 45mm F1.4 pro středoformát Fujifilm GFX
Společnost Irix přichází s dalším novým objektivem. Tentokrát jde o novinku určenou pro středoformátový systém Fujifilm GFX. Objektiv 45mm F1.4 tak nabídne opravdu velmi malou hloubku ostrosti.
23.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
Umělec si ve zpomalených záběrech rozbíjí o obličej balónky s barvami Umělec si ve zpomalených záběrech rozbíjí o obličej balónky s barvami
Vysokorychlostní kamera umožnila umělci jménem Ben Ouaniche zachytit balónky naplněné tekutými barvami, které si nechal rozbíjet o obličej. Ve videu je možné vidět míchání jednotlivých barev ve zpomalených záběrech.
23.1.2021, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře