Olympusu unikají údaje o E-M1 Mark III i objektivu 12-45mm F4.0

Olympusu unikají údaje o E-M1 Mark III i objektivu 12-45mm F4.0
, , aktualita
Už za dva týdny bychom se měli dočkat nového CSC fotoaparátu Olympus OM-D E-M1 Mark III a také objektivu M.Zuiko Digital ED 12-45mm f/4.0 PRO. Na Internetu se nyní objevují uniklé zprávy o připravovaných novinkách.
K oblíbeným
reklama
Na Internet unikly nepotvrzené zprávy o připravovaných produktech společnosti Olympus. Údajně by mělo jít o tiskové zprávy, které mají být prezentovány 12. února, kdy se očekává uvedení novinek. Pokud je únik pravý, měl by mít nový Olympus OM-D E-M1 Mark III 20,4MPx 4/3" snímač s 5osou stabilizací a 7EV účinkem, která má v duální verzi (ve spolupráci s optickou stabilizací v objektivu) přinést dokonce až 7,5EV účinek. Stávající E-M1 Mark II přitom nabídne duálně 6,5 EV.
 
Olympus OM-D E-M1 Mark II
stávající Olympus OM-D E-M1 Mark II
 
Měl by zůstat multiexpoziční režim s 50MPx rozlišením v JPEGu a 80 MPx v RAWu. Hovoří se o 121 fázových zaostřovacích bodech a 18fps sekvenčním snímání v plném rozlišení. Dostane se na nový procesor TruePic IX a detekci tváří i s detekcí očí. Pro focení hvězd tu má být režim Starry Sky AF. Olympus také měl zapracovat na ochraně čipu před prachem. Systém odstraňující prach by měl být 10krát účinnější (počet neodstranitelných kousků má klesnout na desetinu) a závěrka má vydržet na 400 tisíc cyklů. Pro video tu bude OM-Log400 záznam s širokým dynamickým rozsahem. Zpráva také hovoří, že by tělo fotoaparátu mělo vážit 504 gramů.
 
Dále se objevily i informace o objektivu M.Zuiko Digital ED 12-45mm f/4.0 PRO. Ten má nabídnout rozumný 3,75× optický zoom (24-90 mm po přepočtu) se světelností F4,0. Novinka díky tomu bude skladnější než 12-40mm F2.8 varianta. Mluví se o průměru 63,4 mm a délce 70 mm, hmotnost by pak měla být 254 gramů (F2.8 verze má míry 69,9×84 mm a 382 gramů). Nový objektiv má zaostřovat od 12 až 23 cm dle zoomu a dosahovat maximálně 0,25× zvětšení (0,5× po přepočtu). Uvidíme, co vše z toho bude pravda a na další údaje se pochopitelně podíváme podrobněji, až budou oba produkty skutečně představeny.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Canon USA oficiálně popřel odložení prodejů EOS R5 Canon USA oficiálně popřel odložení prodejů EOS R5
Canon EOS R5 vzbuzuje překvapivé emoce, ale kupodivu ne tam a ne takové, jaké bychom  čekali. Také se objevila zákulisní informace, které ale Canon popřel. Ta se týkala toho, že fotoaparát bude svoláván a zamíří do prodeje až v listopadu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Pan Miyazaki uvádí objektiv MS Optics Elnomaxim 55mm F1.2 Pan Miyazaki uvádí objektiv MS Optics Elnomaxim 55mm F1.2
Pan Miyazaki z Japonska má malou firmičku, kde ručně navrhuje a vyrábí zajímavé objektivy. Jeho poslední novinkou je objektiv Elnomaxim 55mm F1.2. Ten nabídne vynikající světelnost pro bajonet Leica M.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Fotograf zachytil duhu v křídlech kolibříků Fotograf zachytil duhu v křídlech kolibříků
Příroda skrývá mnoho nádherných motivů, které stojí za to zachytit čočkou objektivu. Krásu kolibříků se snaží ztvárnit na netradičních snímcích australský fotograf, který dává důraz na duhu v křídlech těchto ptáků.
30.7.2020, aktualita, Kateřina Hoferková
Kodak to zkouší jinde, zakládá Kodak Pharmaceuticals a bude vyrábět léky Kodak to zkouší jinde, zakládá Kodak Pharmaceuticals a bude vyrábět léky
Společnost Eastman Kodak zkouší prorazit v novém odvětví. Tentokrát to nebude mít nic společného s fotoaparáty. Firma totiž dostala vládní půjčku a hodlá vyrábět součásti léčiv v nové divizi Kodak Pharmaceuticals.
29.7.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Canon se propadl do ztráty, divize fotoaparátů a tiskáren je však v zisku Canon se propadl do ztráty, divize fotoaparátů a tiskáren je však v zisku
Společnost Canon vydala zprávu o finančních výsledcích za poslední čtvrtletí a bohužel se tu výrazně projevila koronavirová pandemie, která firmu poslala do záporných čísel. Fotoaparáty a tiskárny byly nicméně v plusu.
29.7.2020, aktualita, Milan Šurkala