OM Digital: zůstáváme u MFT, objektivy s F1,0 jsou komplikované

OM Digital: zůstáváme u MFT, objektivy s F1,0 jsou komplikované
, , aktualita
Společnosti OM Digital a Panasonic uspořádaly společnou akci, kde probíraly budoucnost systému Micro Four Thirds. OM Digital se chce dále věnovat systému MFT a chystá velmi zajímavý produkt. Nebudou to ale objektivy s F1,0.
K oblíbeným
reklama
Budoucnost Micro Four Thirds systému se probírala na společné akci společností OM Digital a Panasonicu. Visí nad ní spousta otazníků, protože Panasonic poslední dobou hodně buduje systém s full frame čipem a bajonetem L-Mount, fotodivize Olympusu změnila majitele. Co jsme se tedy dozvěděli? Zdůrazněno bylo např. to, že na celém systému MFT spolupracuje 56 společností a proniká i do dalších odvětví jako jsou drony a průmyslové nasazení. Panasonic opětovně potvrdil, že se s MFT počítá i nadále a uvažuje se nad objektivy s přepočtenou ohniskovou vzdáleností 800 mm a více.
 
OM Digital logo
 
V případě OM Digital tu máme více informací. Společnost přiznává, že PEN-F se moc dobře neprodával, ale přesto nevylučuje nástupce. Nehodlá jít do systému s full frame čipy, tedy se nepřipojí k L-Mount a bude nadále stavět na výhodách menšího senzoru (a pochopitelně bojovat s nevýhodami). Zajímavostí je informace, že se pracovalo na objektivech se světelností F1,0, ale při takové světelnosti je problematické zvládnout to včetně autofokusu. Zároveň bylo znovu zmíněno, že se představí produkt, na který se vyplatí čekat.
 
Zdroj: 43rumors.com,


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Canon RF 100mm F2.8L Macro IS USM přichází s 1,4× zvětšením Canon RF 100mm F2.8L Macro IS USM přichází s 1,4× zvětšením
Canon přichází s prvním skutečným makro objektivem pro systém EOS R. Je jím RF 100mm F2.8L Macro IS USM a ten přináší dokonce 1,4× zvětšení. A aby toho nebylo málo, má dokonce i ovladač sférické aberace.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Canon oznamuje vývoj EOS R3: vrstvený CMOS BSI a ovládání AF zrakem Canon oznamuje vývoj EOS R3: vrstvený CMOS BSI a ovládání AF zrakem
Canon dnes oficiálně oznámil vývoj full frame CSC fotoaparátu EOS R3. Ten má mířit např. na sportovní fotografy. Tam najde využití velmi rychlý snímač CMOS BSI i systém autofokusu, který lze ovládat zrakem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Panasonic Lumix S 85mm F1.8 Panasonic Lumix S 85mm F1.8
V redakci se nám ukázal pevný full frame objektiv Panasonic Lumix S 85mm F1.8 (S-S85), který podrobíme tradičnímu redakčnímu testu. Jak si tento světelný a relativně kompaktní kousek povede?
Včera, recenze, Milan Šurkala2 komentáře
Canon údajně ruší další objektivy EF a představí trojici nových modelů RF Canon údajně ruší další objektivy EF a představí trojici nových modelů RF
Společnost Canon přechází z bajonetu EF na nový RF. Už během následujících týdnů by se měly objevit 3 nové objektivy pro bajonet RF. Současně se hovoří o tom, že se seznam zrušených objektivů EF zase prodlouží.
12.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sigma svolává vadné objektivy 28-70mm F2.8 Contemporary Sigma svolává vadné objektivy 28-70mm F2.8 Contemporary
Sigma zjistila, že úvodní série jejích objektivů 28-70mm F2.8 DG DN Contemporary může trpět na vadu, která se projeví sníženou odolností ochrany proti světelným závojům. Vadné objektivy tak stahuje zpátky a bezplatně je vymění.
10.4.2021, aktualita, Milan Šurkala