OM Digital: zůstáváme u MFT, objektivy s F1,0 jsou komplikované

OM Digital: zůstáváme u MFT, objektivy s F1,0 jsou komplikované
, , aktualita
Společnosti OM Digital a Panasonic uspořádaly společnou akci, kde probíraly budoucnost systému Micro Four Thirds. OM Digital se chce dále věnovat systému MFT a chystá velmi zajímavý produkt. Nebudou to ale objektivy s F1,0.
K oblíbeným
reklama
Budoucnost Micro Four Thirds systému se probírala na společné akci společností OM Digital a Panasonicu. Visí nad ní spousta otazníků, protože Panasonic poslední dobou hodně buduje systém s full frame čipem a bajonetem L-Mount, fotodivize Olympusu změnila majitele. Co jsme se tedy dozvěděli? Zdůrazněno bylo např. to, že na celém systému MFT spolupracuje 56 společností a proniká i do dalších odvětví jako jsou drony a průmyslové nasazení. Panasonic opětovně potvrdil, že se s MFT počítá i nadále a uvažuje se nad objektivy s přepočtenou ohniskovou vzdáleností 800 mm a více.
 
OM Digital logo
 
V případě OM Digital tu máme více informací. Společnost přiznává, že PEN-F se moc dobře neprodával, ale přesto nevylučuje nástupce. Nehodlá jít do systému s full frame čipy, tedy se nepřipojí k L-Mount a bude nadále stavět na výhodách menšího senzoru (a pochopitelně bojovat s nevýhodami). Zajímavostí je informace, že se pracovalo na objektivech se světelností F1,0, ale při takové světelnosti je problematické zvládnout to včetně autofokusu. Zároveň bylo znovu zmíněno, že se představí produkt, na který se vyplatí čekat.
 
Zdroj: 43rumors.com,


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené fotoaparáty: červenec 2021 Doporučené fotoaparáty: červenec 2021
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Dnes, článek, Milan Šurkala53 komentářů
Corning Gorilla Glass with DX přichází pro fotoaparáty telefonů Corning Gorilla Glass with DX přichází pro fotoaparáty telefonů
Mobilní telefony dnes mají několik fotoaparátů a jejich objektivy je potřeba chránit před poškrábáním. Corning přichází se sklem Gorilla Glass with DX, které přináší vysokou odolnost i vysokou propustnost světla.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Islandský hotel nabízí letenky a ubytování za fotografie s polární září Islandský hotel nabízí letenky a ubytování za fotografie s polární září
Islandský hotel Rangá si připravil zajímavou akci The Night Shift: Lights Catchers Wanted. Nabízí letenky a několikatýdenní ubytování fotografovi, který pro něj nafotí snímky a natočí videa s polární září pro propagační účely.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Pergear 60mm f/2.8 Ultra-Macro přináší zvětšení 2:1 Pergear 60mm f/2.8 Ultra-Macro přináší zvětšení 2:1
Pergear uvedl na trh další zajímavý objektiv. Je jím model 60mm f/2.8 Ultra-Macro 2x a jak už napovídá název, nabídne nadprůměrné 2× zvětšení. Dostupný bude prozatím pro 4 CSC bajonety s APS-C senzory a menšími.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Tamron oznamuje vývoj ultrazoomu 18-300mm pro APS-C CSC Tamron oznamuje vývoj ultrazoomu 18-300mm pro APS-C CSC
Společnost Tamron oznámila, že chystá nový ultrazoomový objektiv pro dva APS-C CSC systémy. Konkrétně jde o objektiv 18-300mm a bajonety Sony E a Fujifilm X. Těšit se tak můžeme na velkorysý 16,6× zoom.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů