OM Digital: zůstáváme u MFT, objektivy s F1,0 jsou komplikované

OM Digital: zůstáváme u MFT, objektivy s F1,0 jsou komplikované
, , aktualita
Společnosti OM Digital a Panasonic uspořádaly společnou akci, kde probíraly budoucnost systému Micro Four Thirds. OM Digital se chce dále věnovat systému MFT a chystá velmi zajímavý produkt. Nebudou to ale objektivy s F1,0.
K oblíbeným
reklama
Budoucnost Micro Four Thirds systému se probírala na společné akci společností OM Digital a Panasonicu. Visí nad ní spousta otazníků, protože Panasonic poslední dobou hodně buduje systém s full frame čipem a bajonetem L-Mount, fotodivize Olympusu změnila majitele. Co jsme se tedy dozvěděli? Zdůrazněno bylo např. to, že na celém systému MFT spolupracuje 56 společností a proniká i do dalších odvětví jako jsou drony a průmyslové nasazení. Panasonic opětovně potvrdil, že se s MFT počítá i nadále a uvažuje se nad objektivy s přepočtenou ohniskovou vzdáleností 800 mm a více.
 
OM Digital logo
 
V případě OM Digital tu máme více informací. Společnost přiznává, že PEN-F se moc dobře neprodával, ale přesto nevylučuje nástupce. Nehodlá jít do systému s full frame čipy, tedy se nepřipojí k L-Mount a bude nadále stavět na výhodách menšího senzoru (a pochopitelně bojovat s nevýhodami). Zajímavostí je informace, že se pracovalo na objektivech se světelností F1,0, ale při takové světelnosti je problematické zvládnout to včetně autofokusu. Zároveň bylo znovu zmíněno, že se představí produkt, na který se vyplatí čekat.
 
Zdroj: 43rumors.com,


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Buddhistický mnich fotografem: Yanchi v chrámu Lingyin fotí Hasselbladem Buddhistický mnich fotografem: Yanchi v chrámu Lingyin fotí Hasselbladem
I když si buddhistické mnichy většinou spojujeme s životem v klášteře a meditacemi, 26letý Yanchi ukazuje, že život mnicha může využívat i moderní technologie. Je totiž vášnivým fotografem, a to s hodně drahou technikou.
20.10.2021, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Fotomobily Google Pixel 6 a Pixel 6 Pro přichází s 1/1,31" čipem Fotomobily Google Pixel 6 a Pixel 6 Pro přichází s 1/1,31" čipem
Google představil dlouho očekávané fotomobily Pixel 6 a Pixel 6 Pro. Tradičně dává velký důraz na fotografické schopnosti, kterými jsou Pixely dobře známé. Těšit se můžeme až na 1/1,31" snímač.
20.10.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sigma uvádí kompaktní a světelný zoom 18-50mm F2.8 DC DN Sigma uvádí kompaktní a světelný zoom 18-50mm F2.8 DC DN
Sigma představuje nový objektiv pro CSC fotoaparáty Sony i L-Mount. Její model 18-50mm F2.8 DC DN Contemporary je obzvlášť očekávaný, protože rozšiřuje nabídku základních zoomů zejména pro APS-C systém Sony.
20.10.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Nikon si patentoval dva zoomovací objektivy s konstantní světelností F1,2 Nikon si patentoval dva zoomovací objektivy s konstantní světelností F1,2
Na Internetu se objevila informace, že si Nikon nechal patentovat dva objektivy s vynikající světelností F1,2. Zajímavý je ale především ten fakt, že v obou případech jde o objektivy s optickým zoomem.
19.10.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Samyang uvedl objektiv 24-70mm F2.8 s autofokusem Samyang uvedl objektiv 24-70mm F2.8 s autofokusem
Samyang uvedl nový objektiv AF 24-70mm F2.8 FE. Název už napovídá, že podporuje zaostřování autofokusem a je určen pro full frame fotoaparáty Sony. Kameramany jistě potěší parfokální konstrukce. Doplněno: další údaje a česká cena.
19.10.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář