www.digimanie.cz
>
>
>
>

OmniVision má rekordně malý 1/36” senzor

OmniVision má rekordně malý 1/36” senzor
, , aktualita
Společnost OmniVision je jedním z větších výrobců a jedním z jejích nejzajímavějších počinů je mikroskopický CMOS BSI senzor s úhlopříčkou pouhých 1/36”. Není ale určen pro běžné fotoaparáty, využití najde především v medicíně.
K oblíbeným
reklama
Snímač OmniVision OV6948 je zajímavý především svou miniaturní velikostí. Je totiž typu 1/36”, což je opravdu velmi malá hodnota. Faktem je nicméně to, že není určen pro běžné digitální fotoaparáty a dokonce ani smartphony. Jeho doménou bude lékařství a aplikace vyžadující co nejmenší rozměry kamery, tedy např. endoskopy a podobně. Ostatně samotný snímač (přesněji řečeno modul se snímačem) má rozměry pouhých 0,575×0,575×0,232 mm, přičemž snímač je vyráběn 110nm technologií. Takto malé rozměry by měly umožnit montáž čipu do zařízení s tloušťkou i kolem jednoho mm.
 
OmniVision OV6948
 
Čip má nejen malé rozměry, ale také malé rozlišení pouhých 40 kilopixelů (0,04 MPx). Takovou jednotku jsme už dlouho neslyšeli. Má totiž jen 200x200 pixelů a jeden pixel má délku 1,75 µm, což je zhruba na úrovni 1/1,8” snímače s 12 megapixely, takže nejde zas až o tak maličké snímací buňky. Snímač dokáže v plném rozlišení zaznamenávat 30fps video. Spotřeba čipu činí jen 25 mW a neměl by tak teplem, které produkuje, příliš zahřívat své zkoumané okolí.
 
Tento CMOS BSI senzor (OmniBSI+) umí pracovat při teplotách od -20 °C do +70 °C a s dodávaným objektivem v modulu s úhlem záběru 120° může zaostřit od 3 do 30 mm. Nejde sice o úplnou novinku, čip je na trhu už nějaký ten pátek, ale teprve nedávno mu byl připsán Guinessův rekord.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Godox uvádí SZ200Bi: 200W zoomovací LED světlo s nastavitelnou teplotou barev Godox uvádí SZ200Bi: 200W zoomovací LED světlo s nastavitelnou teplotou barev
Společnost Godox přichází s dalším novým studiovým světlem. Novinka v podobě modelu SZ200Bi přichází se zoomem, tedy možností měnit úhel svícení. Také zvládne nastavit barevnou teplotu od 2800 K do 6500 K.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canonům EOS R5 a R6 se daří: společnost očekává větší zisky, než předpokládala Canonům EOS R5 a R6 se daří: společnost očekává větší zisky, než předpokládala
Koronavirová pandemie sice tvrdě dopadla na výrobce fotoaparátů, ale možná nebude tak zle, jak se čekalo. Canon totiž už podruhé zvyšuje své predikce pro rok 2020, kdy díky úspěchu EOSů R5 a R6 čeká větší zisky než původně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Fujifilm ukončí výrobu barevného filmu PRO 400H: nejsou materiály Fujifilm ukončí výrobu barevného filmu PRO 400H: nejsou materiály
Další fotografický film to má spočítané. Tentokrát jde o barevný film Fujifilm Fujicolor PRO 400H. Jeho výroba skončí, přičemž primárním problémem by zde nebyl ani tak nedostatek zájmu jako spíše materiálu pro jeho výrobu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Fotograf vytváří netradiční snímky starých přístrojů, které rozbíjí Fotograf vytváří netradiční snímky starých přístrojů, které rozbíjí
Nizozemský fotograf se rozhodl vytvořit netradiční fotografický projekt, kdy ve svém ateliéru zachytil nejrůznější starou elektroniku. Aby toho ale nebylo málo, před vyfocením každý přístroj rozbil. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Costco zruší zbývající fotoslužby ve svých prodejnách Costco zruší zbývající fotoslužby ve svých prodejnách
Mnoho fotografických služeb je už dlouhodobě v úpadku, což dopadlo i na severoamerický řetězec Costco. Ten za měsíc zruší všechna zbývající oddělení pro výrobu fotoproduktů ve svých obchodech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala