Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

OnePlus 10 Pro přichází s 12bitovými RAWy i 150° širokoúhlou kamerkou

11.1.2022, Milan Šurkala, aktualita
OnePlus představuje novou generaci svého high-endového smartphonu 10 Pro. Ten přináší spoustu zajímavých vlastností do oblasti fotografie a videa. Máme zde 12bitové RAWy, 150° kamerku i 10bitové barvy.
Společnost OnePlus dnes představila telefon 10 Pro. Tato vlajková loď přináší vysoký výkon typický pro high-endové telefony, ale také solidní schopnosti pro fotografii a video, přičemž za fotografickými technologiemi stojí společnost Hasselblad. Hlavní fotografický modul zůstává na rozlišení 48 MPx, tam se nic zásadního nezměnilo. Větší změna je u 50MPx ultra širokoúhlé kamerky. Ta totiž nově umožňuje přepínání mezi 110° a 150° úhlem záběru. Aktivovat si můžete i zkreslení typické pro objektivy rybí oko. Dále tu máme 8MPx teleobjektiv a zmizela 2MPx monochromatická kamerka. Přední selfie fotoaparát zvýšil své rozlišení ze 16 na 32 MPx.
 
OnePlus 10 Pro
 
Zajímavostí je nicméně např. možnost pořizovat 12bitové RAWy (včetně RAW+, kde do hry vstupuje výpočetní fotografie) nebo fotografie v 10bitových barvách. Telefon umožní manuální nastavení i ve videu (Movie Mode), k dispozici je dokonce Log záznam pro pokročilejší možnosti editace videa. Dále tu jsou 3 barevné režimy Master Style od profesionálů.
 
OnePlus 10 Pro
 
Pokud jde o samotný telefon, tak ten má velký 6,7" displej Fluid AMOLED s LTPO a možností nastavit obnovovací frekvenci od 1 do 120 Hz, Nabídne QHD+ rozlišení, chrání ho sklo Gorilla Glass Victus a telefon má díky němu rozměry 163×73,9×8,55 mm. Najdeme zde výkonný procesor Snapdragon 8 Gen1, 12 GB RAM a až 256GB úložiště. Akumulátor zvětšil svou kapacitu ze 4500 na 5000 mAh a rychlonabíjení se zlepšilo ze 65 W na 80 W (telefon se na 100 % nabije za 32 minut, navíc je tato nabíječka už v balení).
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.