Opomartin

Registrace: 9.2.2018
Komentářů: 133, score 1.5
Účast v Expertiádách: 0
Účast v Týdenních šancích: 0
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Nejvíce přínosné komentáře

Komentář z 17.12.2018 s hodnocením +6:
Bez autofokusu to bude drahá ponorka na mělčině, sice poplave, ale nepotopí se...
Komentář z 24.5.2019 s hodnocením +5:
Cena je víc než adekvátní při srovnání co vydají páni Bukvičkové a spol. za Leicu v limitovaných edicîch ­(na hobby focení v teplých krajích­) oproti Fujifilmu určenému k práci a ne k pózování za účelem seznámení.
Komentář z 16.2.2019 s hodnocením +5:
Právě pro cenovou dostupnost pevných skel a zoomů ­(např.50 a 85 mm f 1,8 a dalších v cenové relaci do 15­-20 tisíc, včetně výrobců Tamron, Sigma­) je to zajímavá možnost pro toho kdo do systému vstupuje poprvé a R skla mu přijdou drahá. Též dostupnost a výběr v bazaru. Adapter na eRku jsem si vyzkoušel a naprosto bezvadný. Tedy tělo RP pevné světlíčko, delší zoom a univerzál jde pořídit do 60.000,­- i pro někoho co s Canonem začíná od nuly.

Nejméně přínosné komentáře

Komentář z 25.6.2019 s hodnocením -1:
Nebudu rozporovat Vaše čistě subjektivní vnímání světa fototechniky rozděleného na ­"pořádný ­- nepořádný­", právě pro tu subjektivitu ­(jedinečnost­) názoru. Nebo dokonce hodnotit úroveň Vašeho vyjádření.
Zaujalo mne Vaše vystupování zde na Digimánii. Lidově řečeno, aby jste pochopil, že to není nic proti Vaší osobě. Váš projev zde vyvolává otázku zda tak činíte s jistým záměrem,nebo jde o ­"vrozenou­" povahu.
Pokud jde o ten záměr a Vy přistupujete ke zdejším barbarům fotosvěta jako dosazený vyšší mocí zde šířit misii, že jest jediného boha ­(názoru­) a ten kdo nepřijme je urážkami a posměšky odsouzen nebo je to vrozené jednání, v obou případech jde o jisté problémy ať už z dětstvî či dospívání. Na základě i všech Vašich příspěvků nemohu z jistotou říci zda jste byl zneužit jako chlapec řádovou sestrou s kompaktem na krku, nebo hůře pocházíte z rozvrácené rodiny a byl týrán jak doma tak v kolektivu ostatních dětí.
Vlastnictví a propagace fotoaparátu Leica Vás nekatapultuje mezi vyšší společnost, neudělá z Vás nadřazeného misionáře a vizionáře, nezlepší Vaše společenské postavení, jen v kontextu Vašich příspěvků zde, vyvolá další řadu otázek kdo jste a kam jdete.
Komentář z 12.1.2019 s hodnocením -1:
Víc než přijatelná, tedy v poměru cena výkon... 24­-70 23.000,­- 100­-400 po kešbeku 46300,­- ­(fotolab listopad 2018­) a 105 makro 27000,­-.... Má snad duo Olí ­- Panák něco lepšího za ty peníze. Ne nemá, dlouhý skla a makroobjektivy je velká slabina 4­/3 systému.
Komentář z 19.6.2018 s hodnocením -1:
Základ přístroje je 4­/3 snímač nic více, nic méně. Můžeme ho obalit prachuvodou těsným obalem, můžeme dát skvělý hledáček, zvýšit rozlišení, nasázet čudlíky, podepřít vším možným okolo, můžeme si také říct co za to chceme­(a také pak slevit­). Můžeme a také musíme spustit Goeblsovskou propagandu podepřenou fakty, jako že Evropanům obecně ochabuje svalstvo ­(máme to menší a lehčí­), obrazový výstup je prakticky srovnatelný s APSC ­(vlastně kdo potřebuje více­). Nabîdka objektivů je z csc to NEJ ­(že zrovna makro skla moc nejsou a obecně ­(v průměru­) objektivy mají více optických vad a hůře kreslí než skla zrcadlovek velké dvojky, kdo by byl takový hnidopich­).
Kořeny tohoto systému a zvláště snímače jsou dány a nejde překročit jejich stín, nebo ano ­(ještě zvýšíme rozlišení, procesor zase vylepšíme, přihodíme nasadíme 6K a pak ještě 8K a pak 10...­). Někdo téhle masírce podlehl­(nakonec aparáty to nejsou špatné­) i tady v recenzích Panáku je mezi řádky znát určitá schovívavost k tomuto systému a značce. Cenová politika je věc složitá hlavně u této značky, např.fz 2000 a teď tady. Jestli je to dobře nebo ne to je na marketérech. Lidi co si 4­/3 zavedli odpustí i horší, to se tak dělá, když to máme rádi a vyhovuje nám to ­(dříve či později podlehnu také­)