reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

OPPO poodhalilo nový RGBW snímač, 5osou stabilizaci a objektiv 85-200mm

23.8.2021, Milan Šurkala, aktualita
OPPO představilo několik fotografických novinek pro své mobilní telefony. Chystá snímač s maskou RGBW, nemá chybět ani duální 5osá stabilizace a také je tu zoomovací objektiv s rozsahem 85-200mm.
Společnost OPPO na své konferenci 2021 OPPO Future Imaging Technology Launch Event oznámila několik novinek na fotografickém poli pro své telefony. Jednou z nich má být snímač s maskou RGBW, kde je celá polovina pixelů nahrazena bílými. Podle společnosti to má zvýšit množství světla o 60 % a snížit šum o 35 %. Výsledkem má být také menší moaré efekt. K tomu tu máme demozaikovací algoritmus OPPO Quadra, který podporuje přímo samotný senzor (nemusí se o to starat ISP).
 
OPPO RGBW snímač
 
Další novinkou má být 5osá duální stabilizace. Ta využije mechanické stabilizace senzoru i optické v objektivu. Při menších výchylkách funguje jen ta optická ve dvou osách, při větších se zapojí obě dvě v celkem 5 osách. OPPO hodnotí výkon rovnou třemi čísly. Říká, že potlačuje 95 % vibrací a tato kompenzace má být o 65 % lepší. Přesnost se pak má zvýšit 3,5násobně.
 
OPPO 5osá stabilizace
 
Jako poslední tu máme teleobjektiv s optickým zoomem v rozsahu 85-200 mm. Ten je periskopický a dle společnosti má mít výhodu v tom, že se nepřepíná mezi snímači a objektivy, což obvykle vede k obrovským skokům v úhlech záběru mezi nimi (nevyužije-li se digitální zoom) a mnohdy se mění i podání barev a vyvážení bílé. Zatím nevíme, kdy se všechny tyto novinky objeví, příp. zda všechny tři v jednom telefonu najednou nebo různě v různých modelech.
 
OPPO objektiv 85-200mm
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama
reklama