www.digimanie.cz
>
>
>

OPPO poodhalilo nový RGBW snímač, 5osou stabilizaci a objektiv 85-200mm

OPPO poodhalilo nový RGBW snímač, 5osou stabilizaci a objektiv 85-200mm
, , aktualita
OPPO představilo několik fotografických novinek pro své mobilní telefony. Chystá snímač s maskou RGBW, nemá chybět ani duální 5osá stabilizace a také je tu zoomovací objektiv s rozsahem 85-200mm.
K oblíbeným
reklama
Společnost OPPO na své konferenci 2021 OPPO Future Imaging Technology Launch Event oznámila několik novinek na fotografickém poli pro své telefony. Jednou z nich má být snímač s maskou RGBW, kde je celá polovina pixelů nahrazena bílými. Podle společnosti to má zvýšit množství světla o 60 % a snížit šum o 35 %. Výsledkem má být také menší moaré efekt. K tomu tu máme demozaikovací algoritmus OPPO Quadra, který podporuje přímo samotný senzor (nemusí se o to starat ISP).
 
OPPO RGBW snímač
 
Další novinkou má být 5osá duální stabilizace. Ta využije mechanické stabilizace senzoru i optické v objektivu. Při menších výchylkách funguje jen ta optická ve dvou osách, při větších se zapojí obě dvě v celkem 5 osách. OPPO hodnotí výkon rovnou třemi čísly. Říká, že potlačuje 95 % vibrací a tato kompenzace má být o 65 % lepší. Přesnost se pak má zvýšit 3,5násobně.
 
OPPO 5osá stabilizace
 
Jako poslední tu máme teleobjektiv s optickým zoomem v rozsahu 85-200 mm. Ten je periskopický a dle společnosti má mít výhodu v tom, že se nepřepíná mezi snímači a objektivy, což obvykle vede k obrovským skokům v úhlech záběru mezi nimi (nevyužije-li se digitální zoom) a mnohdy se mění i podání barev a vyvážení bílé. Zatím nevíme, kdy se všechny tyto novinky objeví, příp. zda všechny tři v jednom telefonu najednou nebo různě v různých modelech.
 
OPPO objektiv 85-200mm
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené fotoaparáty: září 2021 Doporučené fotoaparáty: září 2021
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Dnes, článek, Milan Šurkala55 komentářů
ProGrade uvedl kartu CFexpress Type A s kapacitou 160 GB ProGrade uvedl kartu CFexpress Type A s kapacitou 160 GB
Od společnosti ProGrade Digital jsme se dočkali nové paměťové karty CFexpress Type A. Tento typ zatím využívá jen málo fotoaparátů, nabízí však vysoké přenosové rychlosti. V tomto případě až 800 MB/s.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
7Artisans uvedl objektiv 25mm f/0.95 pro APS-C a MFT 7Artisans uvedl objektiv 25mm f/0.95 pro APS-C a MFT
Dalším novým objektivem v nabídce společnosti 7Artisans je extrémně světelný model 25mm f/0.95. Ten je určen pro fotoaparáty se snímačem Micro Four Thirds nebo APS-C. Dovoluje tak dosažení velmi malé hloubky ostrosti.
20.9.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
O novinky Canonu je zájem: přidány na seznam nedostatkového zboží O novinky Canonu je zájem: přidány na seznam nedostatkového zboží
Canon před několika dny představil nový fotoaparát EOS R3 a také dva objektivy, kompaktní 16m F2.8 a telezoom 100-400mm. O novinky je velký zájem, výroba bude mít podle všeho problém, a prodlužují tak seznam nedostatkového zboží.
20.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
Podmořské video ukazuje pestrý noční život ve Středozemním moři Podmořské video ukazuje pestrý noční život ve Středozemním moři
Středozemní moře ukrývá nádherný a pestrý život, to ostatně dokazují i záběry fotografa jménem Alexander Semenov, který zveřejnil zajímavé snímky a videa pořízené hluboko pod mořskou hladinou u břehů Itálie.
19.9.2021, aktualita, Kateřina Hoferková