reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia
reklama

Osmý červen bude patřit Digifóru

, , aktualita
Osmý červen bude patřit Digifóru
Pro zájemce o digitální fotografii je na úterý 8.6. 2004 připraveno Letní fórum digitální fotografie. V porovnání s minulým by mělo být větší co do rozsahu přednášek i návštěvnické kapacity. Co pro vás organizátoři přichystali? Čtěte dále...
Osmý červen bude patřit Digifóru
Celodenní fóra pořádají od roku 2002 Institut digitální fotografie, společnost Grafika Publishing a internetový server Digineff. Červnová akce bude čtvrtou v řadě. Do dvou sálů pražského Kongresového centra, kde bude paralelně probíhat deset přednášek, by se mělo vejít 1200 návštěvníků. Na své by si měli přijít profesionálové i úplní začátečníci. Vstupné činí 350 Kč (při on-line registraci).

Podívejme se nyní podrobněji na přednáškový program. V sále č. 1 jej otevírá Jan Březina přednáškou “Jak vybrat nejlepší digitální fotoaparát”. Na jeho obecný popis konstrukce digitálního fotoaparátu a vysvětlení technických specifikací naváže Ondřej Neff, který představí nejzajímavější modely, které přijdou na náš trh letos v létě. Následovat bude přednáška o paměťových médiích, akumulátorech, objektivech a dalším příslušenství DF. Další přednáška je věnována technice digitálního fotografování a na závěr prozradí Roman Sejkot své tipy a triky na dosažení správné kompozice a atmosféry snímku.

Mezitím se ve druhém sálu bude Viktor Navrátil promlouvat o správě barev a Tomáš Chrastil pomůže rozlousknout dilema, zda a kdy si tisknout fotografie doma a kdy využít služeb digitálních minilabů. Nebude chybět představení programů, sloužících k úpravě, prohlížení a archivaci digitálních fotografií a také ukázky profesionálních postupů retušování. O závěr programu se postará Tomáš Macek s přednáškou o prodeji fotografií a autorském právu u nás i v zahraničí.

To ale není všechno. Budete-li z přednášek přesyceni teoretickými informacemi, můžete si aktivně odpočinout v praktickém workshopu. Tam máte šanci vyzkoušet si za pomoci lektorů třeba focení modelek, retušování a nebo práci s osvětlením ve studiu. Budete mít také možnost využít přítomnosti známých odborníků k diskusi a navštívit stánky výrobců fotoaparátů a příslušenství. Ti vám nabídnou k “osahání” aktuální modely fotoaparátů, skenerů a fotografických tiskáren. Zastoupeny budou i firmy působící v oblastech digitálního videa, výroby DVD a prezentací s plazma obrazovkami.

Na Digifórum se lze zaregistrovat přes Internet, čímž se návštěvníci vyhnou průtahům s registrací na místě. Je možné si takto sestavit i individuální program a vyhnout se nebezpečí, že kapacita sálu bude už u nějaké zajímavé přednášky naplněna a vy se na ni nedostanete.

reklama