Paměťové karty Adata Premier One UHS-II nabídnou až 290 MB/s

Paměťové karty Adata Premier One UHS-II nabídnou až 290 MB/s
, , aktualita
Společnost Adata představila novinky ve dvou řadách paměťových karet. Premier One využívá UHS-II rozhraní a slibuje rychlost až 290 MB/s. K dispozici budou také pomalejší karty Premier s UHS-I rozhraním.
K oblíbeným
reklama
Tradiční výrobce paměťových médií Adata představil nové paměťové karty řady Premier One a Premier. Karty Premier Pro budou k dispozici v SDXC i microSDXC variantách. SDXC verze jsou k dispozici v kapacitách 64 GB, 128 GB a 256 GB. Ve všech případech disponují rozhraním UHS-II U3 a splňují rychlostní standard Class 10 a V90, díky kterému je zaručen trvalý zápis alespoň 90 MB/s. Maximální rychlost u čtení činí vynikajících 290 MB/s, u zápisu je to pak 260 MB/s. Toto platí pro 64GB a 128GB verze. Pokud jde o nejvyšší 256GB kapacitu, tak jsou hodnoty o něco nižší. Čtení může dosáhnout rychlosti 275 MB/s, zápis pak 155 MB/s.


Adata Premiere One SDXC


Karty využívají paměťových čipů MLC Flash. Zakoupit lze také microSDXC varianty ve stejných kapacitách 64 GB, 128 GB a 256 GB. Ve všech případech může rychlost přenosu dosáhnout 275 MB/s u čtení a 155 MB/s u zápisu. Všechny modely řady Premier One mají doživotní záruku. Díky vysokému výkonu mají být vhodné pro natáčení 4K nebo 8K videa, případně pro virtuální realitu.


Adata Premiere microSDXC


Dále tu máme i nové karty Premier ve velikosti microSDHC a microSDXC, konkrétně jde o kapacity 16 GB až 128 GB. Rychlost čtení dosahuje až 85 MB/s, při zápisu to je pak maximálně 25 MB/s. Karty využívají UHS-I rozhraní a splňují rychlostní standard Class 10.

Zdroj: adata.com
Nejnovější články
Aplikace na focení automaticky vymaže lidi z každého snímku Aplikace na focení automaticky vymaže lidi z každého snímku
Aplikace nazvaná Bye Bye Camera je sice určená k fotografování, má ale jednu zajímavou vlastnost. Dokáže totiž z pořízených snímků přímo odstraňovat lidské osoby, které v záběru překážejí. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková7 komentářů
Objevil se první snímek ze 64MPx snímače Samsungu Objevil se první snímek ze 64MPx snímače Samsungu
V první polovině května představila společnost Samsung svůj 64MPx mobilní snímač ISOCELL Bright GW1. První snímek z tohoto snímače se objevil na čínských sociálních sítích, a to i v plném rozlišení 9216×6912 pixelů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Panasonic Lumix S Pro 50mm F1.4 Panasonic Lumix S Pro 50mm F1.4
Jedním z objektivů pro nový full frame CSC systém společnosti Panasonic je i světelná padesátka Lumix S Pro 50mm F1.4. Nestojí zrovna nejméně, takže je otázkou, zda za to nabídne dokonalé optické vlastnosti.
Dnes, recenze, Milan Šurkala3 komentáře
Na CD se našlo 2400 fotek s tragédií World Trade Center Na CD se našlo 2400 fotek s tragédií World Trade Center
Při prodeji nemovitosti v USA byla objevena CD, na kterých se našel nečekaný obsah. Bylo zde téměř 2400 fotografií dokumentujících události, které nastaly po tragickém 11. září v New Yorku. Ty jsou nyní dostupné online na Flickru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Canon uvedl 120MPx APS-H a 2,7MPx full frame čip Canon uvedl 120MPx APS-H a 2,7MPx full frame čip
Canon představil dvě novinky na poli průmyslových snímačů. Máme tu APS-H čip s velmi vysokým rozlišením 120 megapixelů a dále ještě větší full frame čip, jehož rozlišení je naopak velmi nízkých 2,7 MPx.
Včera, aktualita, Milan Šurkala