Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Paměťové karty Adata Premier One UHS-II nabídnou až 290 MB/s

21.4.2017, Milan Šurkala, aktualita
Společnost Adata představila novinky ve dvou řadách paměťových karet. Premier One využívá UHS-II rozhraní a slibuje rychlost až 290 MB/s. K dispozici budou také pomalejší karty Premier s UHS-I rozhraním.
Tradiční výrobce paměťových médií Adata představil nové paměťové karty řady Premier One a Premier. Karty Premier Pro budou k dispozici v SDXC i microSDXC variantách. SDXC verze jsou k dispozici v kapacitách 64 GB, 128 GB a 256 GB. Ve všech případech disponují rozhraním UHS-II U3 a splňují rychlostní standard Class 10 a V90, díky kterému je zaručen trvalý zápis alespoň 90 MB/s. Maximální rychlost u čtení činí vynikajících 290 MB/s, u zápisu je to pak 260 MB/s. Toto platí pro 64GB a 128GB verze. Pokud jde o nejvyšší 256GB kapacitu, tak jsou hodnoty o něco nižší. Čtení může dosáhnout rychlosti 275 MB/s, zápis pak 155 MB/s.


Adata Premiere One SDXC


Karty využívají paměťových čipů MLC Flash. Zakoupit lze také microSDXC varianty ve stejných kapacitách 64 GB, 128 GB a 256 GB. Ve všech případech může rychlost přenosu dosáhnout 275 MB/s u čtení a 155 MB/s u zápisu. Všechny modely řady Premier One mají doživotní záruku. Díky vysokému výkonu mají být vhodné pro natáčení 4K nebo 8K videa, případně pro virtuální realitu.


Adata Premiere microSDXC


Dále tu máme i nové karty Premier ve velikosti microSDHC a microSDXC, konkrétně jde o kapacity 16 GB až 128 GB. Rychlost čtení dosahuje až 85 MB/s, při zápisu to je pak maximálně 25 MB/s. Karty využívají UHS-I rozhraní a splňují rychlostní standard Class 10.

Zdroj: adata.com
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.