Paměťové karty Adata Premier One UHS-II nabídnou až 290 MB/s

Paměťové karty Adata Premier One UHS-II nabídnou až 290 MB/s
, , aktualita
Společnost Adata představila novinky ve dvou řadách paměťových karet. Premier One využívá UHS-II rozhraní a slibuje rychlost až 290 MB/s. K dispozici budou také pomalejší karty Premier s UHS-I rozhraním.
K oblíbeným
reklama
Tradiční výrobce paměťových médií Adata představil nové paměťové karty řady Premier One a Premier. Karty Premier Pro budou k dispozici v SDXC i microSDXC variantách. SDXC verze jsou k dispozici v kapacitách 64 GB, 128 GB a 256 GB. Ve všech případech disponují rozhraním UHS-II U3 a splňují rychlostní standard Class 10 a V90, díky kterému je zaručen trvalý zápis alespoň 90 MB/s. Maximální rychlost u čtení činí vynikajících 290 MB/s, u zápisu je to pak 260 MB/s. Toto platí pro 64GB a 128GB verze. Pokud jde o nejvyšší 256GB kapacitu, tak jsou hodnoty o něco nižší. Čtení může dosáhnout rychlosti 275 MB/s, zápis pak 155 MB/s.


Adata Premiere One SDXC


Karty využívají paměťových čipů MLC Flash. Zakoupit lze také microSDXC varianty ve stejných kapacitách 64 GB, 128 GB a 256 GB. Ve všech případech může rychlost přenosu dosáhnout 275 MB/s u čtení a 155 MB/s u zápisu. Všechny modely řady Premier One mají doživotní záruku. Díky vysokému výkonu mají být vhodné pro natáčení 4K nebo 8K videa, případně pro virtuální realitu.


Adata Premiere microSDXC


Dále tu máme i nové karty Premier ve velikosti microSDHC a microSDXC, konkrétně jde o kapacity 16 GB až 128 GB. Rychlost čtení dosahuje až 85 MB/s, při zápisu to je pak maximálně 25 MB/s. Karty využívají UHS-I rozhraní a splňují rychlostní standard Class 10.

Zdroj: adata.com
Nejnovější články
Sony chystá high-endové APS-C i výpočetní fotografii Sony chystá high-endové APS-C i výpočetní fotografii
V rozhovoru pro Imaging Resource se manažer společnosti Sony Kenji Tanaka rozhovořil o budoucnosti fotoaparátů Sony. Slíbil příchod high-endového APS-C modelu i větší nástup výpočetní fotografie.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Canon EOS R na DxOMarku: dostal 89 bodů Canon EOS R na DxOMarku: dostal 89 bodů
DxOMark začal opět ve velkém testovat fotoaparáty a po full frame Nikonech se podíval také na nový Canon EOS R. Ten si v hodnocení vysloužil 89 bodů, což ve full frame třídě není moc vysoké číslo. Není to ale vůbec tak zlé, jak to vypadá.
21.3.2019, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Slavná pařížská ulice chce v určité časy zakázat vstup instagramerům Slavná pařížská ulice chce v určité časy zakázat vstup instagramerům
Bydlet v krásné a oblíbené pařížské ulici Rue Crémieux má i své nevýhody. Tamní obyvatelé totiž nejsou spokojeni se spoustou instagramerů, fotografů a tvůrců videoklipů, kteří se k nim bez přestání hrnou. 
21.3.2019, aktualita, Kateřina Hoferková
iPhone vs. staré APS-C: co má vyšší dynamický rozsah? iPhone vs. staré APS-C: co má vyšší dynamický rozsah?
Nedávno se na stránkách Digimanie rozhořela diskuze o tom, zda se modernější mobilní telefony mohou např. dynamickým rozsahem rovnat starým zrcadlovkám. Vyzkoušeli jsme tedy iPhone SE a postavili ho proti deset let starému 14,6MPx APS-C čipu.
20.3.2019, recenze, Milan Šurkala21 komentářů
Sony vyvinulo BSI senzor s globální závěrkou Sony vyvinulo BSI senzor s globální závěrkou
Sony oznámilo vývoj nového 20MPx snímače, který bude vybaven systémem globální závěrky pro absenci nepříjemného rolling shutter efektu ve spojení s technologií BSI. Tato kombinace je zatím netradiční.
19.3.2019, aktualita, Milan Šurkala