Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Panasonic Leica 25mm F1.4 II má rychlejší AF a vyšší odolnost

, , aktualita
Panasonic Leica 25mm F1.4 II má rychlejší AF a vyšší odolnost
Panasonic představil druhou generaci objektivu Leica DG Summilux 25mm F1.4 II ASPH. Ta dostává upravený zaostřovací systém pro rychlejší ostření. Jak už je dnes také typické, dostalo se i na utěsnění a zvýšenou odolnost. 
Panasonic Leica 25mm F1.4 II má rychlejší AF a vyšší odolnost
Objektiv Leica DG Summilux 25mm F1.4 II ASPH od Panasonicu je tu s námi už nějaký ten pátek, na stránkách Digimanie jsme ho testovali už před 8 lety. Nyní tak výrobce přichází s aktualizovanou verzí, která má více odpovídat požadavkům dnešní doby. Předně je to odolnější konstrukce, takže objektiv přichází s utěsněním a nabízí tak odolnost vůči vodě (postříkání) a prachu. Vylepšen byl také systém autofokusu. Nový krokový motorek je kompatibilní s 240fps vyčítáním pixelů moderních Micro Four Thirds fotoaparátů, což zajišťuje svižnější odezvy.
 
	Panasonic Leica DG Summilux 25mm/F1.4 II
 
Jinak jde o starý známý objektiv s 25mm ohniskovou vzdáleností (50 mm po přepočtu), což se projevuje úhlem záběru 47°. Optická konstrukce má 9 členů v 7 skupinách, 2 členy jsou asférické a jeden je z UHR skla. Světelnost má výbornou hodnotu F1,4, irisová clona se 7 lamelami pak podporuje maximálně clonění na F16. Objektiv je schopen zaostřit ze vzdálenosti 30 cm a dosáhnout tak nanejvýš 0,11× zvětšení (0,22× po přepočtení). Rozměry činí 54,5 mm na délku a 63 mm v průměru, podporuje pak 46mm filtry. Hmotnost objektivu je 205 gramů, což je o 5 gramů více než u předchůdce. V prodeji bude od konce října za cenu 650 EUR.