www.digimanie.cz
>
>
>
>

Panasonic Lumix DMC-FT3: všeuměl v odolném těle

Panasonic Lumix DMC-FT3: všeuměl v odolném těle
, , aktualita
Až do dvanácti metrů vodotěsný a odolný kompakt z dílny Panasonicu může nabídnout vestavěnou GPS, výškoměr, barometr a dokonce i kompas. Není ochuzen ani o nahrávání 1080p HD videa a přináší 12Mpx CCD snímač společně s 2,7" LCD displejem.
reklama
V dnešním maratonu novinek Panasonicu se objevil i kompaktní fotoaparát z kategorie tzv. outdoor modelů Panasonic Lumix DMC-FT3 (pro americký trh značený jako DMC-TS3), který se může pyšnit vodotěsností až do hloubky 12 m (jeho předchůdce pouze do 10 m), nárazuvzdorností při pádu z výšky 2 m a ani nízké teploty až do -10°C pro něj nejsou překážkou. Samozřejmostí je i dokonalé utěsnění těla fotoaparátu proti prachu či písku.


Již vzhled napovídá, do jaké oblasti je Panasonic Lumix DMC-FT3 určen

Klasickými parametry má velice blízko Panasonicu DMC-FX77 - CCD snímač obsahuje rozumných 12,1 Mpx a rozsah citlivostí ISO je 100-1600 s možností přepnout do High Sensitivity režimu (až ISO 6400). Použitou optikou se však oba modely liší a z důvodu odolné konstrukce celého kompaktu jsou opodstatněné i jisté kompromisy. Těmi mám na mysli zejména horší světelnost f/3,3 - f/5,9 u použitého objektivu Leica DC Vario-Elmar se 4,6x optickým zoomem a rozsahem ohniskových vzdáleností 28-128 mm (35mm ekvivalent).

Z hlediska mechanické konstrukce je objektiv tvořen 10 členy v 8 skupinách s 5 asférickými povrchy včetně jednoho ED členu. FT3 disponuje též stabilizací obrazu nově pojmenovanou jako Power O.I.S. a 2,7" LCD displejem s 230 000 px včetně antireflexní úpravy.


Zadní strana včetně 2,7" LCD displeje

Z hlediska nahrávání HD videa nezaostává tento model za ostatními ne-outdoorovými kompakty a přináší stejnou podporu natáčení full HD videa jako model DMC-FX77 (1080p 60i, 720p 60p) ve formátu AVCHD či Motion JPEG. To vše je umožněno díky výkonnému DSP procesoru Venus Engine FHD.

Nově integrovaná podpora GPS umožňuje přiřadit fotografiím geografické údaje o místě jejich pořízení (podporováno je 203 zemí včetně databáze 1 000 000 zajímavých míst). Fotografie můžete poté prohledávat například na základě zadaných zeměpisných údajů pomocí dodávaného softwaru PHOTOfunSTUDIO 6.1 HD Lite Edition. Z dalších technických vychytávek bych zmínil ještě přítomnost barometrického senzoru, výškoměru a kompasu.


Pohled na vrchní část Lumixu DMC-FT3

I pod vodou lze s tímto modelem pořizovat 3D obrazy ve speciálním 3D Photo režimu, kdy fotoaparát pořídí 20 snímků a nejlepší 2 poté prolne do 3D obrazu uloženého ve formátu MPO. Díky funkci Lumix Image Uploader je možné fotografie a video jednoduše přenášet na sociální sítě a nechybí ani velké množství funkcí, které přináší režim iA (rozpoznání obličeje, automatický výběr vhodné scény snímání, nastavení expozice atd.).

Rozměry odolného bojovníka jsou 104 x 64 x 27 mm s hmotností 197 g (včetně baterie a paměťové karty typu SD/SDHC/SDXC) a na boční straně najdeme i Micro HDMI konektor. Cena zatím nebyla stanovena a Panasonic DMC-FT3 lze očekávat v březnu v barevných provedeních - červená, oranžová, stříbrná a modrá.


Na výběr jsou pestrá barevná provedení

Zdroje: www.dpreview.com, www.imaging-resource.com
Nejnovější články
Námořník ze slavné fotografie zemřel ve věku 95 let Námořník ze slavné fotografie zemřel ve věku 95 let
Slavná fotografie "V-J Day in Times Square" Alfreda Eisenstaedta zobrazuje námořníka George Mendonsu, který z radosti nad koncem války políbil okolo jdoucí sestřičku. Ten zemřel ve věku 95 let těsně před svými dalšími narozeninami.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Šrotovné u Panasonicu: Lumix S1/S1R s objektivy až o 15600 Kč levněji Šrotovné u Panasonicu: Lumix S1/S1R s objektivy až o 15600 Kč levněji
Pokud si děláte zálusk na nový full frame CSC fotoaparát Panasonic Lumix S1 nebo S1R a některé objektivy, tak má pro vás Panasonic připravenu akci typu "šrotovné". Za odkup starého CSC nebo DSLR můžete dostat slevu až 15600 Kč.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Lensrentals si vyrobili šílený objektiv s 270° úhlem záběru Lensrentals si vyrobili šílený objektiv s 270° úhlem záběru
Společnost Lensrentals je známá především jako půjčovna objektivů v USA. Zdejší zaměstnanci si ale i rádi hrají a tak se rozhodli vytvořit doslova šílený objektiv C-4 Optics 4.9mm, f/3.5 Hyper Fish-Eye, který vidí i daleko za sebe.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Panasonic Lumix TZ95 dostává lepší EVF a Bluetooth Panasonic Lumix TZ95 dostává lepší EVF a Bluetooth
Druhou dnes představenou fotografickou novinkou společnosti Panasonic je kapesní ultrazoom Lumix TZ95. Ten má 20MPx senzor, 30× optický zoom a nově dostává podporu Bluetooth a např. i lepší elektronický hledáček s vyšším rozlišením.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Panasonic uvádí inovovaný ultrazoom Lumix FZ1000 II Panasonic uvádí inovovaný ultrazoom Lumix FZ1000 II
I když je na trhu už dlouhou domu Lumix FZ2000, společnost Panasonic aktualizovala i jeho předchůdce Lumix FZ1000. Ten dostal dvojku do názvu, přináší např. vyšší rozsah clon, Bluetooth a další změny.
Včera, aktualita, Milan Šurkala16 komentářů