www.digimanie.cz
>
>
>
>

Panasonic Lumix DMC-FT3: všeuměl v odolném těle

Panasonic Lumix DMC-FT3: všeuměl v odolném těle
, , aktualita
Až do dvanácti metrů vodotěsný a odolný kompakt z dílny Panasonicu může nabídnout vestavěnou GPS, výškoměr, barometr a dokonce i kompas. Není ochuzen ani o nahrávání 1080p HD videa a přináší 12Mpx CCD snímač společně s 2,7" LCD displejem.
K oblíbeným
reklama
V dnešním maratonu novinek Panasonicu se objevil i kompaktní fotoaparát z kategorie tzv. outdoor modelů Panasonic Lumix DMC-FT3 (pro americký trh značený jako DMC-TS3), který se může pyšnit vodotěsností až do hloubky 12 m (jeho předchůdce pouze do 10 m), nárazuvzdorností při pádu z výšky 2 m a ani nízké teploty až do -10°C pro něj nejsou překážkou. Samozřejmostí je i dokonalé utěsnění těla fotoaparátu proti prachu či písku.


Již vzhled napovídá, do jaké oblasti je Panasonic Lumix DMC-FT3 určen

Klasickými parametry má velice blízko Panasonicu DMC-FX77 - CCD snímač obsahuje rozumných 12,1 Mpx a rozsah citlivostí ISO je 100-1600 s možností přepnout do High Sensitivity režimu (až ISO 6400). Použitou optikou se však oba modely liší a z důvodu odolné konstrukce celého kompaktu jsou opodstatněné i jisté kompromisy. Těmi mám na mysli zejména horší světelnost f/3,3 - f/5,9 u použitého objektivu Leica DC Vario-Elmar se 4,6x optickým zoomem a rozsahem ohniskových vzdáleností 28-128 mm (35mm ekvivalent).

Z hlediska mechanické konstrukce je objektiv tvořen 10 členy v 8 skupinách s 5 asférickými povrchy včetně jednoho ED členu. FT3 disponuje též stabilizací obrazu nově pojmenovanou jako Power O.I.S. a 2,7" LCD displejem s 230 000 px včetně antireflexní úpravy.


Zadní strana včetně 2,7" LCD displeje

Z hlediska nahrávání HD videa nezaostává tento model za ostatními ne-outdoorovými kompakty a přináší stejnou podporu natáčení full HD videa jako model DMC-FX77 (1080p 60i, 720p 60p) ve formátu AVCHD či Motion JPEG. To vše je umožněno díky výkonnému DSP procesoru Venus Engine FHD.

Nově integrovaná podpora GPS umožňuje přiřadit fotografiím geografické údaje o místě jejich pořízení (podporováno je 203 zemí včetně databáze 1 000 000 zajímavých míst). Fotografie můžete poté prohledávat například na základě zadaných zeměpisných údajů pomocí dodávaného softwaru PHOTOfunSTUDIO 6.1 HD Lite Edition. Z dalších technických vychytávek bych zmínil ještě přítomnost barometrického senzoru, výškoměru a kompasu.


Pohled na vrchní část Lumixu DMC-FT3

I pod vodou lze s tímto modelem pořizovat 3D obrazy ve speciálním 3D Photo režimu, kdy fotoaparát pořídí 20 snímků a nejlepší 2 poté prolne do 3D obrazu uloženého ve formátu MPO. Díky funkci Lumix Image Uploader je možné fotografie a video jednoduše přenášet na sociální sítě a nechybí ani velké množství funkcí, které přináší režim iA (rozpoznání obličeje, automatický výběr vhodné scény snímání, nastavení expozice atd.).

Rozměry odolného bojovníka jsou 104 x 64 x 27 mm s hmotností 197 g (včetně baterie a paměťové karty typu SD/SDHC/SDXC) a na boční straně najdeme i Micro HDMI konektor. Cena zatím nebyla stanovena a Panasonic DMC-FT3 lze očekávat v březnu v barevných provedeních - červená, oranžová, stříbrná a modrá.


Na výběr jsou pestrá barevná provedení

Zdroje: www.dpreview.com, www.imaging-resource.com
Nejnovější články
Zeiss přichází s objektivem Otus 1.4/100 Zeiss přichází s objektivem Otus 1.4/100
Zeiss přichází s dalším objektivem do řady Otus. Opět tu máme vynikající světelnost F1,4, tentokrát však s ohniskovou vzdáleností 100 mm. Novinka má nabízet výkony typické pro středoformátové objektivy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nikon Coolpix W150: odolný kompakt pro dospělé i děti Nikon Coolpix W150: odolný kompakt pro dospělé i děti
Společnost Nikon uvedla nový odolný kompakt Coolpix W150. Ten je díky svému jednoduchému rozhraní vhodný nejen pro dospělé, ale i pro děti. Má 13MPx snímač a objektiv s 3x optickým zoomem. Nově přibyly i další kreativní režimy.
24.4.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
"Leica" byla na čínském Weibu zakázána za kontroverzní reklamu "Leica" byla na čínském Weibu zakázána za kontroverzní reklamu
Brazilská reklamní agentura F/Nazca Saatchi & Saatchi vytvořila společnosti Leica novou reklamu, která ale ve výsledku Leice dost uškodila. Zobrazuje slavnou fotku muže před tankem na Náměstí nebeského klidu, což se Číně pochopitelně nelíbí.
24.4.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Canon hovořil o budoucnosti CSC i DSLR Canon hovořil o budoucnosti CSC i DSLR
Zástupce společnosti Canon pro Evropu se zúčastnil rozhovoru s EOS Magazine, kde prozradil mnoho zajímavých vlastností o svých CSC i DSLR systémech. Nastínil i jejich další budoucnost a potenciál.
23.4.2019, aktualita, Milan Šurkala38 komentářů
Tokina uvádí makroobjektiv Fírin 100mm F2.8 pro Sony Tokina uvádí makroobjektiv Fírin 100mm F2.8 pro Sony
Společnost Tokina přidala do nabídky svých objektivů novinku v podobě objektivu Fírin 100mm F2.8. Ten je určen pro APS-C i full frame CSC fotoaparáty značky Sony a nabídne tradiční makro zvětšení 1:1.
21.4.2019, aktualita, Milan Šurkala