www.digimanie.cz
>
>
>
>

Panasonic Lumix DMC-FX90: Wi-Fi a propojení se smartphony

Panasonic Lumix DMC-FX90: Wi-Fi a propojení se smartphony
, , aktualita
Díky přímému spojení kompakt - smartphone přes integrovanou Wi-Fi a nové cloudové službě bude možné fotografie pořízené 12,1Mpx CCD ihned sdílet. Většina parametrů kromě menšího 3,0" LCD je stejných jako u FX77, a tak zůstává například 5x optický zoom.
K oblíbeným
reklama
Na začátku roku představil Panasonic nenápadný dotykový kompakt Lumix DMC-FX77, který se nyní v podobě modelu Lumix DMC-FX90 dočkal svého nástupce. Hlavní vylepšení spadají do oblasti komunikace a propojení se smartphony.


Panasonic Lumix DMC-FX90 s integrovaným Wi-Fi modulem

Integrovaný Wi-Fi modul (802.11 b/g/n) je umístěn na opačné straně, než se drží fotoaparát, aby nedocházelo k utlumení signálu. Speciální tlačítko slouží k přepnutí na obrazovku pro navázání Wi-Fi připojení a v případě, že jste doma a vaše AP tuto funkci podporuje, je možné se do sítě připojit pomocí WPS (Wi-Fi Protected Setup).

Nejzajímavější na tomto Panasonicu je však možnost propojit jej přímo s vaším smartphonem (Android telefony, iPhone). Díky této funkci a zejména kvůli sdílení a skladování fotografií/videa Panasonic uvedl novou cloudovou službu "Lumix Club", do níž bude možné přistupovat přes PC i smartphone a která bude sloužit pro nahrávání fotografií na Facebook, Flickr, Picasa nebo v případě videa na YouTube. Spuštěna bude od 5. září na adrese lumixclub.panasonic.net.

Pro telefony s Android OS či iPhone bude poté ke stažení aplikace "Lumix Link", jež po registraci do "Lumix Club" a po spárování kompaktu s telefonem umožní přes datovou síť operátora nahrávat fotografie přímo na výše uvedené sociální sítě, aniž byste museli kompakt připojovat k PC.Snímací senzor CCD disponuje 12,1 Mpx a je formátu 1/2,33". ISO lze nastavit v rozsahu 100-1600 a v režimu vysoké citlivosti 1600-6400. Použit je stejný objektiv jako u DMC-FX77 - Leica DC Vario-Summarit se zvětšením 5 x nabídne rozsah ohniskových vzdáleností 24-120 mm po přepočtu na 35mm ekvivalent a světelnost f/2,5 - f/5,9. Nechybí ani stabilizace obrazu Mega O.I.S. využívající gyroskop pro detekci pohybu a následný výpočet kompenzace.


3,0" LCD displej se 460 000 body, vpravo si všimněte tlačítka Wi-Fi

Z důvodu umístění Wi-Fi tlačítka na zadní stranu se musel uskromnit dotykový LCD displej, jenž má nyní úhlopříčku 3,0", ale na druhou stranu získal dvojnásobný počet (460 000) obrazových bodů.

Schopnost nahrávat full HD video standardu AVCHD při 30 snímcích/s (60 snímků/s prokládaně) zůstává stejná jako u předchůdce. Lumix DMC-FX90 obsahuje samozřejmě i funkce jako detekce obličeje, AF Tracking a mnoho inteligentních režimů.

Cenu a dostupnost zatím Panasonic neoznámil.

Zdroj: www.imaging-resource.com
Nejnovější články
Canon si patentoval objektiv RF 17-70mm f/3.5-5.6 Canon si patentoval objektiv RF 17-70mm f/3.5-5.6
Canon si nechal patentovat další optický návrh nového objektivu pro bajonet RF. Tentokrát půjde o širokoúhlý zoom se 4,1× optickým zoomem v rozsahu 17 až 70 milimetrů a standardní světelností F3,5 až F5,6.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Teaser Tamronu ukazuje 4 nové objektivy pro Sony FE Teaser Tamronu ukazuje 4 nové objektivy pro Sony FE
Tamron zveřejnil nový teaser, ve kterém láká na "velké" věci. Hodlá totiž představit hned 4 nové objektivy pro CSC fotoaparáty. Má jít o modely pro velmi populární full frame systém od společnosti Sony.
22.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF
Výrobce objektivů a příslušenství Viltrox si chystá tři novinky s pevnou ohniskovou vzdáleností. Všechny budou mít autofokus a výbornou světelnost F1,4, přičemž budou určeny pro APS-C CSC fotoaparáty.
22.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX
SpeedBoostery od společnosti Metabones nemusí být určeny jen pro malé senzory, kde chceme dosáhnout výkony velkých senzorů. Nová verze je dokonce pro středoformát Fujifilm GFX a dovoluje montáž objektivů Hasselblad V.
21.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fotografie zachycují paddleboarding mezi aljašskými ledovci Fotografie zachycují paddleboarding mezi aljašskými ledovci
Aljaška představuje díky své krásné přírodě ráj pro krajinářské fotografy. To si o této zemi myslí i Toby Harriman a Jussi Ruottinen, kteří vytváří fotografie a videa při paddleboardingu po ledovcových jezerech. 
21.8.2019, aktualita, Kateřina Hoferková