www.digimanie.cz
>
>
>
>

Panasonic Lumix DMC-FX90: Wi-Fi a propojení se smartphony

Panasonic Lumix DMC-FX90: Wi-Fi a propojení se smartphony
, , aktualita
Díky přímému spojení kompakt - smartphone přes integrovanou Wi-Fi a nové cloudové službě bude možné fotografie pořízené 12,1Mpx CCD ihned sdílet. Většina parametrů kromě menšího 3,0" LCD je stejných jako u FX77, a tak zůstává například 5x optický zoom.
K oblíbeným
reklama
Na začátku roku představil Panasonic nenápadný dotykový kompakt Lumix DMC-FX77, který se nyní v podobě modelu Lumix DMC-FX90 dočkal svého nástupce. Hlavní vylepšení spadají do oblasti komunikace a propojení se smartphony.


Panasonic Lumix DMC-FX90 s integrovaným Wi-Fi modulem

Integrovaný Wi-Fi modul (802.11 b/g/n) je umístěn na opačné straně, než se drží fotoaparát, aby nedocházelo k utlumení signálu. Speciální tlačítko slouží k přepnutí na obrazovku pro navázání Wi-Fi připojení a v případě, že jste doma a vaše AP tuto funkci podporuje, je možné se do sítě připojit pomocí WPS (Wi-Fi Protected Setup).

Nejzajímavější na tomto Panasonicu je však možnost propojit jej přímo s vaším smartphonem (Android telefony, iPhone). Díky této funkci a zejména kvůli sdílení a skladování fotografií/videa Panasonic uvedl novou cloudovou službu "Lumix Club", do níž bude možné přistupovat přes PC i smartphone a která bude sloužit pro nahrávání fotografií na Facebook, Flickr, Picasa nebo v případě videa na YouTube. Spuštěna bude od 5. září na adrese lumixclub.panasonic.net.

Pro telefony s Android OS či iPhone bude poté ke stažení aplikace "Lumix Link", jež po registraci do "Lumix Club" a po spárování kompaktu s telefonem umožní přes datovou síť operátora nahrávat fotografie přímo na výše uvedené sociální sítě, aniž byste museli kompakt připojovat k PC.Snímací senzor CCD disponuje 12,1 Mpx a je formátu 1/2,33". ISO lze nastavit v rozsahu 100-1600 a v režimu vysoké citlivosti 1600-6400. Použit je stejný objektiv jako u DMC-FX77 - Leica DC Vario-Summarit se zvětšením 5 x nabídne rozsah ohniskových vzdáleností 24-120 mm po přepočtu na 35mm ekvivalent a světelnost f/2,5 - f/5,9. Nechybí ani stabilizace obrazu Mega O.I.S. využívající gyroskop pro detekci pohybu a následný výpočet kompenzace.


3,0" LCD displej se 460 000 body, vpravo si všimněte tlačítka Wi-Fi

Z důvodu umístění Wi-Fi tlačítka na zadní stranu se musel uskromnit dotykový LCD displej, jenž má nyní úhlopříčku 3,0", ale na druhou stranu získal dvojnásobný počet (460 000) obrazových bodů.

Schopnost nahrávat full HD video standardu AVCHD při 30 snímcích/s (60 snímků/s prokládaně) zůstává stejná jako u předchůdce. Lumix DMC-FX90 obsahuje samozřejmě i funkce jako detekce obličeje, AF Tracking a mnoho inteligentních režimů.

Cenu a dostupnost zatím Panasonic neoznámil.

Zdroj: www.imaging-resource.com
Nejnovější články
Nikon Coolpix W150: odolný kompakt pro dospělé i děti Nikon Coolpix W150: odolný kompakt pro dospělé i děti
Společnost Nikon uvedla nový odolný kompakt Coolpix W150. Ten je díky svému jednoduchému rozhraní vhodný nejen pro dospělé, ale i pro děti. Má 13MPx snímač a objektiv s 3x optickým zoomem. Nově přibyly i další kreativní režimy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
"Leica" byla na čínském Weibu zakázána za kontroverzní reklamu "Leica" byla na čínském Weibu zakázána za kontroverzní reklamu
Brazilská reklamní agentura F/Nazca Saatchi & Saatchi vytvořila společnosti Leica novou reklamu, která ale ve výsledku Leice dost uškodila. Zobrazuje slavnou fotku muže před tankem na Náměstí nebeského klidu, což se Číně pochopitelně nelíbí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Canon hovořil o budoucnosti CSC i DSLR Canon hovořil o budoucnosti CSC i DSLR
Zástupce společnosti Canon pro Evropu se zúčastnil rozhovoru s EOS Magazine, kde prozradil mnoho zajímavých vlastností o svých CSC i DSLR systémech. Nastínil i jejich další budoucnost a potenciál.
23.4.2019, aktualita, Milan Šurkala18 komentářů
Tokina uvádí makroobjektiv Fírin 100mm F2.8 pro Sony Tokina uvádí makroobjektiv Fírin 100mm F2.8 pro Sony
Společnost Tokina přidala do nabídky svých objektivů novinku v podobě objektivu Fírin 100mm F2.8. Ten je určen pro APS-C i full frame CSC fotoaparáty značky Sony a nabídne tradiční makro zvětšení 1:1.
21.4.2019, aktualita, Milan Šurkala
Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO
Oblíbené stativy GorillaPod od společnosti Joby existují ve velkém množství variant a nyní se představuje další novinka. Jmenuje se GorillaPod 3K PRO a představuje kovovou variantu již známého modelu.
15.4.2019, aktualita, Milan Šurkala