www.digimanie.cz
>
>
>
>

Panasonic Lumix DMC-FX90: Wi-Fi a propojení se smartphony

Panasonic Lumix DMC-FX90: Wi-Fi a propojení se smartphony
, , aktualita
Díky přímému spojení kompakt - smartphone přes integrovanou Wi-Fi a nové cloudové službě bude možné fotografie pořízené 12,1Mpx CCD ihned sdílet. Většina parametrů kromě menšího 3,0" LCD je stejných jako u FX77, a tak zůstává například 5x optický zoom.
reklama
Na začátku roku představil Panasonic nenápadný dotykový kompakt Lumix DMC-FX77, který se nyní v podobě modelu Lumix DMC-FX90 dočkal svého nástupce. Hlavní vylepšení spadají do oblasti komunikace a propojení se smartphony.


Panasonic Lumix DMC-FX90 s integrovaným Wi-Fi modulem

Integrovaný Wi-Fi modul (802.11 b/g/n) je umístěn na opačné straně, než se drží fotoaparát, aby nedocházelo k utlumení signálu. Speciální tlačítko slouží k přepnutí na obrazovku pro navázání Wi-Fi připojení a v případě, že jste doma a vaše AP tuto funkci podporuje, je možné se do sítě připojit pomocí WPS (Wi-Fi Protected Setup).

Nejzajímavější na tomto Panasonicu je však možnost propojit jej přímo s vaším smartphonem (Android telefony, iPhone). Díky této funkci a zejména kvůli sdílení a skladování fotografií/videa Panasonic uvedl novou cloudovou službu "Lumix Club", do níž bude možné přistupovat přes PC i smartphone a která bude sloužit pro nahrávání fotografií na Facebook, Flickr, Picasa nebo v případě videa na YouTube. Spuštěna bude od 5. září na adrese lumixclub.panasonic.net.

Pro telefony s Android OS či iPhone bude poté ke stažení aplikace "Lumix Link", jež po registraci do "Lumix Club" a po spárování kompaktu s telefonem umožní přes datovou síť operátora nahrávat fotografie přímo na výše uvedené sociální sítě, aniž byste museli kompakt připojovat k PC.Snímací senzor CCD disponuje 12,1 Mpx a je formátu 1/2,33". ISO lze nastavit v rozsahu 100-1600 a v režimu vysoké citlivosti 1600-6400. Použit je stejný objektiv jako u DMC-FX77 - Leica DC Vario-Summarit se zvětšením 5 x nabídne rozsah ohniskových vzdáleností 24-120 mm po přepočtu na 35mm ekvivalent a světelnost f/2,5 - f/5,9. Nechybí ani stabilizace obrazu Mega O.I.S. využívající gyroskop pro detekci pohybu a následný výpočet kompenzace.


3,0" LCD displej se 460 000 body, vpravo si všimněte tlačítka Wi-Fi

Z důvodu umístění Wi-Fi tlačítka na zadní stranu se musel uskromnit dotykový LCD displej, jenž má nyní úhlopříčku 3,0", ale na druhou stranu získal dvojnásobný počet (460 000) obrazových bodů.

Schopnost nahrávat full HD video standardu AVCHD při 30 snímcích/s (60 snímků/s prokládaně) zůstává stejná jako u předchůdce. Lumix DMC-FX90 obsahuje samozřejmě i funkce jako detekce obličeje, AF Tracking a mnoho inteligentních režimů.

Cenu a dostupnost zatím Panasonic neoznámil.

Zdroj: www.imaging-resource.com
Nejnovější články
Ricoh GR III s APS-C čipem dostává nový 28mm objektiv Ricoh GR III s APS-C čipem dostává nový 28mm objektiv
Od společnosti Ricoh jsme se po dlouhé době dočkali nové verze APS-C kompaktu GR III. Ta si ponechává velikost APS-C senzoru, který má nyní vyšší rozlišení 24MPx, dostává také nový ostřejší 28mm objektiv.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Tokina přichází s objektivem Opera 16-28mm f/2.8 FF Tokina přichází s objektivem Opera 16-28mm f/2.8 FF
V nabídce objektivů společnosti Tokina se objevuje nový model řady Opera. Tentokrát jde o světelný výrazně širokoúhlý zoomovací objektiv Opera 16-28mm f/2.8 FF. Je určen pro full frame digitální zrcadlovky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Outdoorový Ricoh WG-6 a chemicky odolný G900 Outdoorový Ricoh WG-6 a chemicky odolný G900
V nabídce odolných kompaktů společnosti Ricoh se objevily dvě novinky. Jde o model WG-6 s 5x optickým zoomem a ještě odolnější variantu G900. Ta je totiž odolná i vůči nejrůznějším chemikáliím.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Lomogon 2.5/32 s clonovým diskem na Kickstarteru Lomogon 2.5/32 s clonovým diskem na Kickstarteru
Další kampaň na Kickstarteru se věnuje uvedení nového objektivu. Za následujícím z nich stojí společnost Lomography a představuje nový Lomogon 2.5/32 pro digitální i analogové DSLR. Zajímavý je zejména clonovým diskem.
21.2.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fotíme dovolenou mobilem: italské Lecce nalehko Fotíme dovolenou mobilem: italské Lecce nalehko
Mobilní telefony jsou mezi nadšenci fotografie často zavrhovány, nicméně faktem je, že většinoví uživatelé hází kompakty i zrcadlovky do koše a nefotí už na nic jiného než na telefon. Proto jsem si to také vyzkoušel v italském Lecce.
21.2.2019, článek, Milan Šurkala36 komentářů