www.digimanie.cz
>
>
>
>

Panasonic Lumix DMC-LS80 nabízí automatickou aktivaci makra

Panasonic Lumix DMC-LS80 nabízí automatickou aktivaci makra
, , aktualita
Řada lidí dává při výběru fotoaparátu přednost přístrojům s kvalitní automatikou. Pokud i vy neradi cokoliv na fotoaparátu nastavujete, podívejte se také na nový Panasonic Lumix DMC-LS80. Ten nabízí trojnásobný optický zoom, automatickou aktivaci makra a nastavení citlivosti v závislosti na rychlosti pohybu fotografovaného předmětu.

reklama
Panasonic Lumix je vybaven CCD snímačem o rozlišení 8.1 megapixelu, objektiv nabízí trojnásobné optické přiblížení. Fotoaparát používá optickou stabilizaci obrazu, aby vaše snímky nebyly příliš rozmazané. K větší ostrosti přispívá také fakt, že přístroj dokáže automaticky nastavit citlivost v závislosti na tom, zda a případně jak rychle se fotografovaný předmět pohybuje.Další "vychytávkou" je automatický makro režim. Panasonic v závislosti na vzdálenosti fotografovaného předmětu od fotoaparátu určí, zda je vhodné makro použít či nikoli.

Vylepšení se dočkal také autofocus. Ve srovnání s většinou kompaktů, u kterých je třeba pro zaostření stisknout spoušť do poloviny, zaostří Panasonic Lumix DMC-LS80 již ve chvíli, kdy namíříte objektiv na fotografovanou osobu či předmět. Pokud by vám tento způsob práce s fotoaparátem nevyhovoval, je možno rychlý autofocus vypnout. Místo klasického hledáčku nabízí Panasonic LCD displej o rozlišení 230 tisíc bodů. Hladinu podsvícení si fotoaparát reguluje v 12 krocích sám, dokáže totiž změřit úroveň světla.Ani Panasonic nezůstal ušetřen možnosti nastavení vysoké citlivosti (konkrétně 6400 ISO) s tím, že dojde ke snížení rozlišení na tři megapixely. Datum uvedení na český trh ani cena nejsou v tuto chvíli známy. Kompletní specifikaci najdete na stránkách výrobce.
Nejnovější články
Ricoh GR III s APS-C čipem dostává nový 28mm objektiv Ricoh GR III s APS-C čipem dostává nový 28mm objektiv
Od společnosti Ricoh jsme se po dlouhé době dočkali nové verze APS-C kompaktu GR III. Ta si ponechává velikost APS-C senzoru, který má nyní vyšší rozlišení 24MPx, dostává také nový ostřejší 28mm objektiv.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Tokina přichází s objektivem Opera 16-28mm f/2.8 FF Tokina přichází s objektivem Opera 16-28mm f/2.8 FF
V nabídce objektivů společnosti Tokina se objevuje nový model řady Opera. Tentokrát jde o světelný výrazně širokoúhlý zoomovací objektiv Opera 16-28mm f/2.8 FF. Je určen pro full frame digitální zrcadlovky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Outdoorový Ricoh WG-6 a chemicky odolný G900 Outdoorový Ricoh WG-6 a chemicky odolný G900
V nabídce odolných kompaktů společnosti Ricoh se objevily dvě novinky. Jde o model WG-6 s 5x optickým zoomem a ještě odolnější variantu G900. Ta je totiž odolná i vůči nejrůznějším chemikáliím.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Lomogon 2.5/32 s clonovým diskem na Kickstarteru Lomogon 2.5/32 s clonovým diskem na Kickstarteru
Další kampaň na Kickstarteru se věnuje uvedení nového objektivu. Za následujícím z nich stojí společnost Lomography a představuje nový Lomogon 2.5/32 pro digitální i analogové DSLR. Zajímavý je zejména clonovým diskem.
21.2.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fotíme dovolenou mobilem: italské Lecce nalehko Fotíme dovolenou mobilem: italské Lecce nalehko
Mobilní telefony jsou mezi nadšenci fotografie často zavrhovány, nicméně faktem je, že většinoví uživatelé hází kompakty i zrcadlovky do koše a nefotí už na nic jiného než na telefon. Proto jsem si to také vyzkoušel v italském Lecce.
21.2.2019, článek, Milan Šurkala36 komentářů