www.digimanie.cz
>
>
>
>

Panasonic Lumix DMC-LS80 nabízí automatickou aktivaci makra

Panasonic Lumix DMC-LS80 nabízí automatickou aktivaci makra
, , aktualita
Řada lidí dává při výběru fotoaparátu přednost přístrojům s kvalitní automatikou. Pokud i vy neradi cokoliv na fotoaparátu nastavujete, podívejte se také na nový Panasonic Lumix DMC-LS80. Ten nabízí trojnásobný optický zoom, automatickou aktivaci makra a nastavení citlivosti v závislosti na rychlosti pohybu fotografovaného předmětu.

K oblíbeným
reklama
Panasonic Lumix je vybaven CCD snímačem o rozlišení 8.1 megapixelu, objektiv nabízí trojnásobné optické přiblížení. Fotoaparát používá optickou stabilizaci obrazu, aby vaše snímky nebyly příliš rozmazané. K větší ostrosti přispívá také fakt, že přístroj dokáže automaticky nastavit citlivost v závislosti na tom, zda a případně jak rychle se fotografovaný předmět pohybuje.Další "vychytávkou" je automatický makro režim. Panasonic v závislosti na vzdálenosti fotografovaného předmětu od fotoaparátu určí, zda je vhodné makro použít či nikoli.

Vylepšení se dočkal také autofocus. Ve srovnání s většinou kompaktů, u kterých je třeba pro zaostření stisknout spoušť do poloviny, zaostří Panasonic Lumix DMC-LS80 již ve chvíli, kdy namíříte objektiv na fotografovanou osobu či předmět. Pokud by vám tento způsob práce s fotoaparátem nevyhovoval, je možno rychlý autofocus vypnout. Místo klasického hledáčku nabízí Panasonic LCD displej o rozlišení 230 tisíc bodů. Hladinu podsvícení si fotoaparát reguluje v 12 krocích sám, dokáže totiž změřit úroveň světla.Ani Panasonic nezůstal ušetřen možnosti nastavení vysoké citlivosti (konkrétně 6400 ISO) s tím, že dojde ke snížení rozlišení na tři megapixely. Datum uvedení na český trh ani cena nejsou v tuto chvíli známy. Kompletní specifikaci najdete na stránkách výrobce.
reklama
Nejnovější články
Leica představila objektiv Summilux-M 90mm f/1.5 ASPH Leica představila objektiv Summilux-M 90mm f/1.5 ASPH
Novým objektivem ve výrobním programu společnosti Leica je dlouho očekávaný světelný portrétní objektiv Summilux-M 90mm f/1.5 ASPH pro M-Mount. Počítejte však s tím, že bude stát jak nové malé auto.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Fotobanka Shutterstock už fotografům vyplatila 1 mld. USD Fotobanka Shutterstock už fotografům vyplatila 1 mld. USD
Fotobanka Shutterstock patří k největším ve svém oboru a nyní slaví velký milník. Od roku 2004 totiž fotografům na provizích vyplatila více než jednu miliardu dolarů. Za prvních 11 měsíců letošního roku to bylo přes 145 milionů.
11.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Sony uvádí nové 2×2 OCL řešení mobilních snímačů pro celoplošný fázový AF Sony uvádí nové 2×2 OCL řešení mobilních snímačů pro celoplošný fázový AF
Sony vylepšilo své snímače s Quad Bayerovou barevnou maskou o novou technologii 2×2 On-Chip Lens (OCL). Ta zvětšuje mikročočky nad pixely, které pokrývají 2×2 pixely, což má mít výhody zejména pro autofokus.
10.12.2019, aktualita, Milan Šurkala54 komentářů
Zimní cashback: Sony vrací až 10000 Kč Zimní cashback: Sony vrací až 10000 Kč
Cashback si pro letošní rok připravila i společnost Sony. Ten potrvá do konce ledna 2020 a zpět můžete dostat až 10.000 Kč, což platí pro objektiv SELP18110G. Dostane se ale i na jiné objektivy, fotoaparáty, blesky a jiné příslušenství.
9.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy S11 má mít 108MPx čip a 5× zoom Samsung Galaxy S11 má mít 108MPx čip a 5× zoom
Pomalu se blíží nový smartphone Samsung Galaxy S11, který má být opět jedním z nejlepších fotomobilů na trhu. Tentokrát mu k tomu ale nemá dopomoci nízké rozlišení, ale naopak vysoké. Má mít 108MPx 1/1,33" senzor.
8.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář