www.digimanie.cz
>
>
>
>

Panasonic Lumix DMC-LS80 nabízí automatickou aktivaci makra

Panasonic Lumix DMC-LS80 nabízí automatickou aktivaci makra
, , aktualita
Řada lidí dává při výběru fotoaparátu přednost přístrojům s kvalitní automatikou. Pokud i vy neradi cokoliv na fotoaparátu nastavujete, podívejte se také na nový Panasonic Lumix DMC-LS80. Ten nabízí trojnásobný optický zoom, automatickou aktivaci makra a nastavení citlivosti v závislosti na rychlosti pohybu fotografovaného předmětu.

K oblíbeným
reklama
Panasonic Lumix je vybaven CCD snímačem o rozlišení 8.1 megapixelu, objektiv nabízí trojnásobné optické přiblížení. Fotoaparát používá optickou stabilizaci obrazu, aby vaše snímky nebyly příliš rozmazané. K větší ostrosti přispívá také fakt, že přístroj dokáže automaticky nastavit citlivost v závislosti na tom, zda a případně jak rychle se fotografovaný předmět pohybuje.Další "vychytávkou" je automatický makro režim. Panasonic v závislosti na vzdálenosti fotografovaného předmětu od fotoaparátu určí, zda je vhodné makro použít či nikoli.

Vylepšení se dočkal také autofocus. Ve srovnání s většinou kompaktů, u kterých je třeba pro zaostření stisknout spoušť do poloviny, zaostří Panasonic Lumix DMC-LS80 již ve chvíli, kdy namíříte objektiv na fotografovanou osobu či předmět. Pokud by vám tento způsob práce s fotoaparátem nevyhovoval, je možno rychlý autofocus vypnout. Místo klasického hledáčku nabízí Panasonic LCD displej o rozlišení 230 tisíc bodů. Hladinu podsvícení si fotoaparát reguluje v 12 krocích sám, dokáže totiž změřit úroveň světla.Ani Panasonic nezůstal ušetřen možnosti nastavení vysoké citlivosti (konkrétně 6400 ISO) s tím, že dojde ke snížení rozlišení na tři megapixely. Datum uvedení na český trh ani cena nejsou v tuto chvíli známy. Kompletní specifikaci najdete na stránkách výrobce.
Nejnovější články
Tamron uvedl světelný 35-150mm F2.8-4 Di VC OSD Tamron uvedl světelný 35-150mm F2.8-4 Di VC OSD
V únoru oznámila společnost Tamron vývoj několika nových objektivů a jeden z nich se právě objevil. Jde o model 35-150mm F/2.8-4 Di VC OSD (A043). Ten nabídne účinnou optickou stabilizaci obrazu i odolnou konstrukci.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Zeiss přichází s objektivem Otus 1.4/100 Zeiss přichází s objektivem Otus 1.4/100
Zeiss přichází s dalším objektivem do řady Otus. Opět tu máme vynikající světelnost F1,4, tentokrát však s ohniskovou vzdáleností 100 mm. Novinka má nabízet výkony typické pro středoformátové objektivy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nikon Coolpix W150: odolný kompakt pro dospělé i děti Nikon Coolpix W150: odolný kompakt pro dospělé i děti
Společnost Nikon uvedla nový odolný kompakt Coolpix W150. Ten je díky svému jednoduchému rozhraní vhodný nejen pro dospělé, ale i pro děti. Má 13MPx snímač a objektiv s 3x optickým zoomem. Nově přibyly i další kreativní režimy.
24.4.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
"Leica" byla na čínském Weibu zakázána za kontroverzní reklamu "Leica" byla na čínském Weibu zakázána za kontroverzní reklamu
Brazilská reklamní agentura F/Nazca Saatchi & Saatchi vytvořila společnosti Leica novou reklamu, která ale ve výsledku Leice dost uškodila. Zobrazuje slavnou fotku muže před tankem na Náměstí nebeského klidu, což se Číně pochopitelně nelíbí.
24.4.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Canon hovořil o budoucnosti CSC i DSLR Canon hovořil o budoucnosti CSC i DSLR
Zástupce společnosti Canon pro Evropu se zúčastnil rozhovoru s EOS Magazine, kde prozradil mnoho zajímavých vlastností o svých CSC i DSLR systémech. Nastínil i jejich další budoucnost a potenciál.
23.4.2019, aktualita, Milan Šurkala41 komentářů