www.digimanie.cz
>
>
>
>

Panasonic Lumix FX150 aneb tolik MPx ještě kompakt neměl

Panasonic Lumix FX150 aneb tolik MPx ještě kompakt neměl
, , Aktualita
Honba za megapixely očividně neustává. Zatímco většina výrobců se shodla na tom, že 8 až 10 MPx je tak akorát, Panasonic u svého nového modelu FX150 přišel s čipem, který produkuje 14,7 MPx fotografie.
K oblíbeným
reklama
Na první pohled obyčejný kompakt přináší spoustu neobvyklých vlastností. Ve třídě kompaktů má poměrně velký 1/1,72" CCD čip. Ten se však nezdá tak velký, když se člověk podívá na rozlišení fotografií. To totiž činí neuvěřitelných 14,7 megapixelů. Sen o nezašuměných fotografiích se tak vzdaluje, ale kdo ví, možná Panasonic překvapí výbornou kvalitou i detaily na snímku.Objektiv LEICA DC VARIO-ELMARIT nabízí 3,6× násobný zoom s rozsahem 28 až 100 mm. Tedy nabídne vedle širokoúhlých záběrů i vcelku standardní přiblížení levných kompaktů. Světelnost objektivu je průměrná, na širokém ohnisku má dobrých F2,8, na nejdelším však podprůměrných F5,6. O mnoho zajímavější je však maximální clona, která je však jen dvoupolohová. Na krátkém ohnisku je maximální clona F9, na nejdelším překvapivých F18. Takto vysoká hodnota je u kompaktu unikátní.

Fotoaparát není žádná jednoduchá hračka a tak kromě vysokého rozlišení nabídne i manuální nastavení expozice s rozsahem 60 - 1/2000 s (automatika dovoluje maximálně 1 sekundu). Nechybí ani expoziční bracketing, pořízení tří snímků s různou expozicí. Rovněž se zde objevuje i barevný bracketing, kdy je snímek pořízen ve všech barevných provedeních. Tedy klasickém, černobílém, sépiovém a dalších. K dispozici je i vícenásobná expozice, kdy lze exponovat až tři snímky přes sebe.

O zpracování obrazu se stará výkonný procesor Venus Engine IV. Citlivost snímače lze nastavit od ISO 100 po ISO 1600 a vysokocitlivostní režimy pak pokrývají rozsah ISO 1600 až ISO 6400. Ze zajímavých technologií zde najdete dnes už typickou inteligentní automatiku iA, AF Tracking (zaostřování na pohybující se objekty). Komu by to nestačilo, má k dispozici 24 scénických režimů.

LCD panel má úhlopříčku 2,7" a rozlišení 230 000 pixelů. Rozměrově se jedná o malý fotoaparát, což ostatně dokazují rozměry 96,7 x 54,0 x 24,8 mm a váha 179 gramů. Podporovány jsou SD, SDHC a MMC+ karty. Fotoaparát je nabíjen Li-Ion akumulátorem, který má vydržet na pořízení 330 fotografií. Zajímavostí je také podpora formátu RAW. Přístroj se začne prodávat v září letošního roku.

Zdroj: TZ Panasonic
Nejnovější články
Nikon Coolpix W150: odolný kompakt pro dospělé i děti Nikon Coolpix W150: odolný kompakt pro dospělé i děti
Společnost Nikon uvedla nový odolný kompakt Coolpix W150. Ten je díky svému jednoduchému rozhraní vhodný nejen pro dospělé, ale i pro děti. Má 13MPx snímač a objektiv s 3x optickým zoomem. Nově přibyly i další kreativní režimy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
"Leica" byla na čínském Weibu zakázána za kontroverzní reklamu "Leica" byla na čínském Weibu zakázána za kontroverzní reklamu
Brazilská reklamní agentura F/Nazca Saatchi & Saatchi vytvořila společnosti Leica novou reklamu, která ale ve výsledku Leice dost uškodila. Zobrazuje slavnou fotku muže před tankem na Náměstí nebeského klidu, což se Číně pochopitelně nelíbí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Canon hovořil o budoucnosti CSC i DSLR Canon hovořil o budoucnosti CSC i DSLR
Zástupce společnosti Canon pro Evropu se zúčastnil rozhovoru s EOS Magazine, kde prozradil mnoho zajímavých vlastností o svých CSC i DSLR systémech. Nastínil i jejich další budoucnost a potenciál.
23.4.2019, aktualita, Milan Šurkala18 komentářů
Tokina uvádí makroobjektiv Fírin 100mm F2.8 pro Sony Tokina uvádí makroobjektiv Fírin 100mm F2.8 pro Sony
Společnost Tokina přidala do nabídky svých objektivů novinku v podobě objektivu Fírin 100mm F2.8. Ten je určen pro APS-C i full frame CSC fotoaparáty značky Sony a nabídne tradiční makro zvětšení 1:1.
21.4.2019, aktualita, Milan Šurkala
Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO
Oblíbené stativy GorillaPod od společnosti Joby existují ve velkém množství variant a nyní se představuje další novinka. Jmenuje se GorillaPod 3K PRO a představuje kovovou variantu již známého modelu.
15.4.2019, aktualita, Milan Šurkala