www.digimanie.cz
>
>
>
>

Panasonic Lumix FX150 aneb tolik MPx ještě kompakt neměl

Panasonic Lumix FX150 aneb tolik MPx ještě kompakt neměl
, , Aktualita
Honba za megapixely očividně neustává. Zatímco většina výrobců se shodla na tom, že 8 až 10 MPx je tak akorát, Panasonic u svého nového modelu FX150 přišel s čipem, který produkuje 14,7 MPx fotografie.
reklama
Na první pohled obyčejný kompakt přináší spoustu neobvyklých vlastností. Ve třídě kompaktů má poměrně velký 1/1,72" CCD čip. Ten se však nezdá tak velký, když se člověk podívá na rozlišení fotografií. To totiž činí neuvěřitelných 14,7 megapixelů. Sen o nezašuměných fotografiích se tak vzdaluje, ale kdo ví, možná Panasonic překvapí výbornou kvalitou i detaily na snímku.Objektiv LEICA DC VARIO-ELMARIT nabízí 3,6× násobný zoom s rozsahem 28 až 100 mm. Tedy nabídne vedle širokoúhlých záběrů i vcelku standardní přiblížení levných kompaktů. Světelnost objektivu je průměrná, na širokém ohnisku má dobrých F2,8, na nejdelším však podprůměrných F5,6. O mnoho zajímavější je však maximální clona, která je však jen dvoupolohová. Na krátkém ohnisku je maximální clona F9, na nejdelším překvapivých F18. Takto vysoká hodnota je u kompaktu unikátní.

Fotoaparát není žádná jednoduchá hračka a tak kromě vysokého rozlišení nabídne i manuální nastavení expozice s rozsahem 60 - 1/2000 s (automatika dovoluje maximálně 1 sekundu). Nechybí ani expoziční bracketing, pořízení tří snímků s různou expozicí. Rovněž se zde objevuje i barevný bracketing, kdy je snímek pořízen ve všech barevných provedeních. Tedy klasickém, černobílém, sépiovém a dalších. K dispozici je i vícenásobná expozice, kdy lze exponovat až tři snímky přes sebe.

O zpracování obrazu se stará výkonný procesor Venus Engine IV. Citlivost snímače lze nastavit od ISO 100 po ISO 1600 a vysokocitlivostní režimy pak pokrývají rozsah ISO 1600 až ISO 6400. Ze zajímavých technologií zde najdete dnes už typickou inteligentní automatiku iA, AF Tracking (zaostřování na pohybující se objekty). Komu by to nestačilo, má k dispozici 24 scénických režimů.

LCD panel má úhlopříčku 2,7" a rozlišení 230 000 pixelů. Rozměrově se jedná o malý fotoaparát, což ostatně dokazují rozměry 96,7 x 54,0 x 24,8 mm a váha 179 gramů. Podporovány jsou SD, SDHC a MMC+ karty. Fotoaparát je nabíjen Li-Ion akumulátorem, který má vydržet na pořízení 330 fotografií. Zajímavostí je také podpora formátu RAW. Přístroj se začne prodávat v září letošního roku.

Zdroj: TZ Panasonic
Nejnovější články
Ricoh GR III s APS-C čipem dostává nový 28mm objektiv Ricoh GR III s APS-C čipem dostává nový 28mm objektiv
Od společnosti Ricoh jsme se po dlouhé době dočkali nové verze APS-C kompaktu GR III. Ta si ponechává velikost APS-C senzoru, který má nyní vyšší rozlišení 24MPx, dostává také nový ostřejší 28mm objektiv.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Tokina přichází s objektivem Opera 16-28mm f/2.8 FF Tokina přichází s objektivem Opera 16-28mm f/2.8 FF
V nabídce objektivů společnosti Tokina se objevuje nový model řady Opera. Tentokrát jde o světelný výrazně širokoúhlý zoomovací objektiv Opera 16-28mm f/2.8 FF. Je určen pro full frame digitální zrcadlovky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Outdoorový Ricoh WG-6 a chemicky odolný G900 Outdoorový Ricoh WG-6 a chemicky odolný G900
V nabídce odolných kompaktů společnosti Ricoh se objevily dvě novinky. Jde o model WG-6 s 5x optickým zoomem a ještě odolnější variantu G900. Ta je totiž odolná i vůči nejrůznějším chemikáliím.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Lomogon 2.5/32 s clonovým diskem na Kickstarteru Lomogon 2.5/32 s clonovým diskem na Kickstarteru
Další kampaň na Kickstarteru se věnuje uvedení nového objektivu. Za následujícím z nich stojí společnost Lomography a představuje nový Lomogon 2.5/32 pro digitální i analogové DSLR. Zajímavý je zejména clonovým diskem.
21.2.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fotíme dovolenou mobilem: italské Lecce nalehko Fotíme dovolenou mobilem: italské Lecce nalehko
Mobilní telefony jsou mezi nadšenci fotografie často zavrhovány, nicméně faktem je, že většinoví uživatelé hází kompakty i zrcadlovky do koše a nefotí už na nic jiného než na telefon. Proto jsem si to také vyzkoušel v italském Lecce.
21.2.2019, článek, Milan Šurkala36 komentářů