www.digimanie.cz
>
>
>
>

Panasonic Lumix FX150 aneb tolik MPx ještě kompakt neměl

Panasonic Lumix FX150 aneb tolik MPx ještě kompakt neměl
, , Aktualita
Honba za megapixely očividně neustává. Zatímco většina výrobců se shodla na tom, že 8 až 10 MPx je tak akorát, Panasonic u svého nového modelu FX150 přišel s čipem, který produkuje 14,7 MPx fotografie.
K oblíbeným
reklama
Na první pohled obyčejný kompakt přináší spoustu neobvyklých vlastností. Ve třídě kompaktů má poměrně velký 1/1,72" CCD čip. Ten se však nezdá tak velký, když se člověk podívá na rozlišení fotografií. To totiž činí neuvěřitelných 14,7 megapixelů. Sen o nezašuměných fotografiích se tak vzdaluje, ale kdo ví, možná Panasonic překvapí výbornou kvalitou i detaily na snímku.Objektiv LEICA DC VARIO-ELMARIT nabízí 3,6× násobný zoom s rozsahem 28 až 100 mm. Tedy nabídne vedle širokoúhlých záběrů i vcelku standardní přiblížení levných kompaktů. Světelnost objektivu je průměrná, na širokém ohnisku má dobrých F2,8, na nejdelším však podprůměrných F5,6. O mnoho zajímavější je však maximální clona, která je však jen dvoupolohová. Na krátkém ohnisku je maximální clona F9, na nejdelším překvapivých F18. Takto vysoká hodnota je u kompaktu unikátní.

Fotoaparát není žádná jednoduchá hračka a tak kromě vysokého rozlišení nabídne i manuální nastavení expozice s rozsahem 60 - 1/2000 s (automatika dovoluje maximálně 1 sekundu). Nechybí ani expoziční bracketing, pořízení tří snímků s různou expozicí. Rovněž se zde objevuje i barevný bracketing, kdy je snímek pořízen ve všech barevných provedeních. Tedy klasickém, černobílém, sépiovém a dalších. K dispozici je i vícenásobná expozice, kdy lze exponovat až tři snímky přes sebe.

O zpracování obrazu se stará výkonný procesor Venus Engine IV. Citlivost snímače lze nastavit od ISO 100 po ISO 1600 a vysokocitlivostní režimy pak pokrývají rozsah ISO 1600 až ISO 6400. Ze zajímavých technologií zde najdete dnes už typickou inteligentní automatiku iA, AF Tracking (zaostřování na pohybující se objekty). Komu by to nestačilo, má k dispozici 24 scénických režimů.

LCD panel má úhlopříčku 2,7" a rozlišení 230 000 pixelů. Rozměrově se jedná o malý fotoaparát, což ostatně dokazují rozměry 96,7 x 54,0 x 24,8 mm a váha 179 gramů. Podporovány jsou SD, SDHC a MMC+ karty. Fotoaparát je nabíjen Li-Ion akumulátorem, který má vydržet na pořízení 330 fotografií. Zajímavostí je také podpora formátu RAW. Přístroj se začne prodávat v září letošního roku.

Zdroj: TZ Panasonic
Nejnovější články
Canon si patentoval objektiv RF 17-70mm f/3.5-5.6 Canon si patentoval objektiv RF 17-70mm f/3.5-5.6
Canon si nechal patentovat další optický návrh nového objektivu pro bajonet RF. Tentokrát půjde o širokoúhlý zoom se 4,1× optickým zoomem v rozsahu 17 až 70 milimetrů a standardní světelností F3,5 až F5,6.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Teaser Tamronu ukazuje 4 nové objektivy pro Sony FE Teaser Tamronu ukazuje 4 nové objektivy pro Sony FE
Tamron zveřejnil nový teaser, ve kterém láká na "velké" věci. Hodlá totiž představit hned 4 nové objektivy pro CSC fotoaparáty. Má jít o modely pro velmi populární full frame systém od společnosti Sony.
22.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF
Výrobce objektivů a příslušenství Viltrox si chystá tři novinky s pevnou ohniskovou vzdáleností. Všechny budou mít autofokus a výbornou světelnost F1,4, přičemž budou určeny pro APS-C CSC fotoaparáty.
22.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX
SpeedBoostery od společnosti Metabones nemusí být určeny jen pro malé senzory, kde chceme dosáhnout výkony velkých senzorů. Nová verze je dokonce pro středoformát Fujifilm GFX a dovoluje montáž objektivů Hasselblad V.
21.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fotografie zachycují paddleboarding mezi aljašskými ledovci Fotografie zachycují paddleboarding mezi aljašskými ledovci
Aljaška představuje díky své krásné přírodě ráj pro krajinářské fotografy. To si o této zemi myslí i Toby Harriman a Jussi Ruottinen, kteří vytváří fotografie a videa při paddleboardingu po ledovcových jezerech. 
21.8.2019, aktualita, Kateřina Hoferková