Panasonic údajně chystá Lumix G9 a 200mm F2,8 objektiv

Panasonic údajně chystá Lumix G9 a 200mm F2,8 objektiv
, , aktualita
Na internetu se začínají množit zvěsti o připravovaném fotoaparátu Panasonic Lumix G9 a objektivu Leica 200mm F2.8 Power OIS. Máme prý dostat 20fps snímání nebo multiexpozici produkující 80MPx snímky.
reklama
Jak už to obvykle bývá, před uvedením nového přístroje se často objevují neoficiální úniky informací. Tentokrát jde o Panasonic Lumix G9, který by dle uniklých údajů měl přinést vskutku zajímavé technologie. Základem by měl být 4/3" Live MOS snímač s rozlišením 20,3 megapixelů, nicméně se hovoří o módu s vysokým rozlišením 80 megapixelů, který by měl vzniknout sloučením 6 snímků. Má nabídnout sekvenční snímání s rychlostí 20 fps včetně průběžného AF a až 60 fps bez zaostřování.
 
Panasonic Lumix G9
 
Hořčíkové tělo bude údajně obsahovat stavový displej na horní straně, dva sloty pro SD karty, joystick, hořčíkové tělo a odolnost vůči vodě i mrazu. Stabilizovaný snímač ve spolupráci s optickou stabilizací objektivu může nabídnout kombinovaný 6,5EV účinek. Hovoří se také o přítomnosti Bluetooth, obrovském hledáčku s 0,83x přepočteným zvětšením a ceně 1699 EUR 2000 EUR. Uniklé informace zmiňují také objektiv Leica DG ELMARIT 200mm f/2.8 Power O.I.S., který by měl vyjít na 3300 EUR.
 
Pochopitelně, zatím není jisté, zda se nový Lumix G9 objeví skutečně s těmito specifikacemi a kdy se tak stane. Šušká se o tom, že by se tak mělo stát již zítra.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Leica ukončila výrobu kinofilmového dálkoměru M7 Leica ukončila výrobu kinofilmového dálkoměru M7
Svět je chudší o další kinofilmový fotoaparát. Společnost Leica totiž ukončila výrobu modelu M7. Ten přinesl např. režim priority clony, fotografové tak už nemuseli vždy manuálně nastavovat expoziční čas.
26.5.2018, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
PNY představuje 512GB microSDXC kartu Elite PNY představuje 512GB microSDXC kartu Elite
PNY sice u nás není příliš známým výrobcem paměťových karet, přesto by nebylo dobré na něj zapomínat. Jako jeden z prvních totiž představuje 512GB microSDXC kartu. Ta jeho nese označení Elite.
25.5.2018, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Zeiss uvedl profesionální video objektivy Supreme Prime Zeiss uvedl profesionální video objektivy Supreme Prime
Společnost Zeiss představila novou řadu vysoce profesionálních objektivů Supreme Prime pro nejvyšší nároky při natáčení videa. Jde tedy nejen o natáčení reklam, ale třeba i klasických filmů. Pak se ani nelze divit velmi vysokým cenám.
24.5.2018, aktualita, Milan Šurkala
Sony chce pozici jedničky, v některých kategoriích už vede Sony chce pozici jedničky, v některých kategoriích už vede
Společnost Sony se už dlouho snaží předhonit dvojici Nikon a Canon, které roky vedou prodeje digitálních fotoaparátů. Finančně se Sony daří a v několika kategoriích už dosáhla na vytouženou pozici jedničky.
24.5.2018, aktualita, Milan Šurkala18 komentářů
Fujifilm uvádí X-T100, levné CSC s hledáčkem Fujifilm uvádí X-T100, levné CSC s hledáčkem
Jak napovídaly uniklé informace, společnost Fujifilm si skutečně přichystala levnější CSC s názvem X-T100. To má kombinovat technologie levné X-A5 a větší tělo s elektronickým OLED hledáčkem.
24.5.2018, aktualita, Milan Šurkala31 komentářů