Panasonic údajně chystá Lumix G9 a 200mm F2,8 objektiv

Panasonic údajně chystá Lumix G9 a 200mm F2,8 objektiv
, , aktualita
Na internetu se začínají množit zvěsti o připravovaném fotoaparátu Panasonic Lumix G9 a objektivu Leica 200mm F2.8 Power OIS. Máme prý dostat 20fps snímání nebo multiexpozici produkující 80MPx snímky.
reklama
Jak už to obvykle bývá, před uvedením nového přístroje se často objevují neoficiální úniky informací. Tentokrát jde o Panasonic Lumix G9, který by dle uniklých údajů měl přinést vskutku zajímavé technologie. Základem by měl být 4/3" Live MOS snímač s rozlišením 20,3 megapixelů, nicméně se hovoří o módu s vysokým rozlišením 80 megapixelů, který by měl vzniknout sloučením 6 snímků. Má nabídnout sekvenční snímání s rychlostí 20 fps včetně průběžného AF a až 60 fps bez zaostřování.
 
Panasonic Lumix G9
 
Hořčíkové tělo bude údajně obsahovat stavový displej na horní straně, dva sloty pro SD karty, joystick, hořčíkové tělo a odolnost vůči vodě i mrazu. Stabilizovaný snímač ve spolupráci s optickou stabilizací objektivu může nabídnout kombinovaný 6,5EV účinek. Hovoří se také o přítomnosti Bluetooth, obrovském hledáčku s 0,83x přepočteným zvětšením a ceně 1699 EUR 2000 EUR. Uniklé informace zmiňují také objektiv Leica DG ELMARIT 200mm f/2.8 Power O.I.S., který by měl vyjít na 3300 EUR.
 
Pochopitelně, zatím není jisté, zda se nový Lumix G9 objeví skutečně s těmito specifikacemi a kdy se tak stane. Šušká se o tom, že by se tak mělo stát již zítra.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Panasonic ukázal full frame S1 a S1R se 4K60p i Dual IS Panasonic ukázal full frame S1 a S1R se 4K60p i Dual IS
Jak se očekávalo, tak se i stalo. Panasonic ukázal na Photokině nové full frame CSC fotoaparáty. Jde o modely Lumix S1 a S1R. Panasonic nenechal nic náhodě a přinesl např. duální stabilizaci, 4K 60p video i dva sloty pro paměťové karty.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Irix uvedl makro objektiv 150mm f/2.8 1:1 Macro Irix uvedl makro objektiv 150mm f/2.8 1:1 Macro
Vedle širokoúhlých 11mm a15mm objektivů bude Irix nově vyrábět i jeden makro objektiv. Půjde o model 150mm f/2.8 1:1 Macro v nové řadě Dragonfly. Těšit se lze na podporu důležitých full frame systémů zrcadlovek.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Venus Optics představil spoustu nových objektivů Laowa Venus Optics představil spoustu nových objektivů Laowa
Společnost Venus Optics představila obrovské množství nových objektivů Laowa. Najdete zde objektivy pro Micro Four Thirds, a to ať už klasické světelné objektivy nebo 210° rybí oko, nechybí ani full frame zoom pro Sony.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Video stativy Manfrotto CF Twin s vyšší tuhostí Video stativy Manfrotto CF Twin s vyšší tuhostí
Společnost Manfrotto představila nové stativy určené pro natáčení videa, které se vyznačují jedním nepříliš obvyklým řešením. Mají totiž dvojité nohy. Slibují větší tuhost a jsou vyrobeny z uhlíkových vláken.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Tokina uvedla světelný objektiv Opera 50mm F1.4 FF Tokina uvedla světelný objektiv Opera 50mm F1.4 FF
Po půl roce od oznámení vývoje nového objektivu Tokina Opera 50mm F1.4 FF se objevuje jeho finální verze. Ta bude mít i ultrazvukový zaostřovací motorek, takže nebudete muset ostřit výhradně ručně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala