Panasonic uvádí nový ultrazoom Lumix FZ28

Panasonic uvádí nový ultrazoom Lumix FZ28
, , Aktualita
Oblíbené ultrazoomy společnosti Panasonic mají nový přírůstek v podobě modelu FZ28. Ten zůstává u 18× násobného zoomu, nicméně přináší mnoho nových a užitečných technologií od inteligentní automatiky po nové fotografické režimy.
reklama
Panasonic Lumix DMC-FZ18 nebyl špatný fotoaparát, ale přeci jen měl pár neduhů. Možná je nový model FZ28 odstraní, na zhodnocení si však budeme muset počkat. Pojďme se tedy podívat, co přináší alespoň na papíře. Zůstává 18× násobný zoom s rozsahem 27 až 486 milimetrů. Světelnost má příznivé hodnoty F2,8 až F4,4 a pochopitelně je objektiv stabilizovaný technologií Mega O.I.S. K tomu přidává 1/2,33" CCD čip s efektivním rozlišením 10 megapixelů.Pochopitelně je k dispozici vyspělé inteligentní automatika iA, kterou najdeme u všech nových fotoaparátů Panasonic. Kdo naopak upřednostňuje manuální ovládání, rozhodně nepřijde zkrátka, neboť FZ28 nabídne bohaté možnosti i v tomto směru. V manuálním režimu totiž může využít rozsah časů 60 - 1/2000 s a k dispozici je pochopitelně i režim priority clony a času.

Ze zajímavých technologií by se určitě měl zmínit AF Tracking, který průběžně ostří na pohybující se objekty. Nechybí ani režim Close-Up pro fotografie detailů a automatická korekce protisvětla. O toto se stará výkonný procesor Venus Engine IV. Fotoaparát podporu fotografování do režimu JPEG i RAW, je zde i možnost natáčení videoklipů v HD kvalitě 1280×720 pixelů při 30 snímcích za sekundu. Rozsah citlivostí je od ISO 100 po ISO 1600 a vysokocitlivostní režimy nabízí ISO 1600 až ISO 6400.

LCD panel má úhlopříčku 2,7" a rozlišení 230 000 pixelů. Komu by to nestačilo, má k dispozici i elektronický hledáček, jehož rozlišení nyní činí 201 600 pixelů. Li-Ion akumulátor má vydržet na pořízení 450 snímků. Fotoaparát měří 117,6 x 75,3 x 88,9 mm a váží 417 gramů. Bude dodáván se softwarem SILKYPIX Developer Studio 3.0SE pro práci s formátem RAW. Ve stříbrném a černém provedení bude tento fotoaparát k dispozici od září letošního roku.

Zdroj: TZ Panasonic
Nejnovější články
Cashback u Fujifilmu vrací i 7700 Kč za fotoaparát nebo objektiv Cashback u Fujifilmu vrací i 7700 Kč za fotoaparát nebo objektiv
Populární cashback akci spustili i u Fujifilmu. Zde se týká celého portfolia výrobků řady X snad s výjimkou kompaktního modelu XF10 a XC objektivů. Za fotoaparáty a objektivy X systému lze získat zpět až 7700 Kč za produkt.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Pixii, originální dálkoměr bez displeje Pixii, originální dálkoměr bez displeje
Francouzi přichází s nový fotoaparátem Pixii, který má být dálkoměrem kompatibilním s objektivy pro Leica M bajonet. Nebude mít žádný displej, zásadní zde totiž bude propojení se smartphonem. Tam si budete i prohlížet fotografie.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Olympus spustil dva cashbacky na CSC i objektivy Olympus spustil dva cashbacky na CSC i objektivy
Většina distributorů fotoaparátů spustila cashback akce a Olympus není výjimkou. Ten má rovnou dvě různé akce, jednu spojenou s modelem E-M1 Mark II, druhou pak s levnějšími modely E-M5 Mark II a E-M10 Mark III.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Zimní cashback na fotoaparáty Pentax a Ricoh Zimní cashback na fotoaparáty Pentax a Ricoh
České zastoupení fotoaparátů značek Pentax a Ricoh si pro nás připravilo tradiční akci typu cashback. I když jde o zimní cashback, poběží především během podzimu. Za fotoaparáty bude možno získat zpět až 2500 Kč.
22.10.2018, aktualita, Milan Šurkala
Doporučené fotoaparáty: říjen 2018 Doporučené fotoaparáty: říjen 2018
Pokud vybíráte nový fotoaparát, může být dost těžké se v nabídce kompaktů, CSC fotoaparátů a zrcadlovek vůbec vyznat. Proto je zde náš pravidelný průvodce, který vás nasměruje k tomu nejlepšímu, co lze v jednotlivých kategoriích sehnat.
22.10.2018, návod, Milan Šurkala48 komentářů