www.digimanie.cz
>
>
>
>

Panasonic uvede firmwary vylepšující video pro Lumix řady S1/S5 i BGH1

Panasonic uvede firmwary vylepšující video pro Lumix řady S1/S5 i BGH1
, , aktualita
Panasonic oznámil, že v brzké době uvede nové firmwary pro své CSC fotoaparáty Lumix S1, S1R, S1H i S5 a kameru BGH1. U všech modelů budou zase o něco vylepšeny možnosti natáčení videosekvencí.
K oblíbeným
reklama
V následujících dnech a týdnech by se měly objevit nové firmwary pro fotoaparáty společnosti Panasonic, které opět o něco vylepší možnosti natáčení videa. Jako první se 24. března objeví firmware verze 2.0 pro Lumix BGH1. Nově nabídne IP streamování přes protokoly RTP/RTSP, a to až ve 4K60p s H.265 a 50 Mbps. Bude umět RAW výstup přes HDMI a podporovat záznam Apple Pro Res RAW na Atomos Ninja V. V Live view při RAW výstupu bude k dispozici V-Log i Rec.709 a objeví se také více LUT pro jednotlivá zařízení Panasonicu pro snazší sjednocení barev z různých modelů.
 
Panasonic Lumix S5
 
Verze 2.4 pro Lumix S1H se objeví 31. března. Vedle Apple Pro Res RAW bude nově podporovat i Blackmagic RAW výstup až v 5.9K na rekordér Blackmagic Video Assist 12G HDR (až 12bitový HDR výstup). Taková data pak lze přehrávat a editovat v DaVinci Resolve Studio. Lumix S1 dostane verzi 2.0 od 6. dubna. Už bez klíče DMW-SFU2 bude k dispozici Dual Native ISO, nicméně u nás je tento klíč obvykle už v standardu. Zákazníkům pak přibude rozšířená možnost natáčení videa, především půjde o to, že významně naroste počet režimů, kde lze využít formát MOV (v 6K, C4K, 4K i anamorfickém záznamu až do 200 Mbps, 4:2:0 s 10 bity a LongPOP). Nebude chybět ani time-code, 12bitový RAW výstup přes HDMI.
 
Lumix S1R pak dostane verzi 1.8 a Lumix S5 verze 2.2, které získají možnost přidat nebo zrušit informaci o vertikálním videu (aby se pak (ne)otáčelo při přehrávání) a režim šetření energie lze zapnout i při externím napájení. Tyto změny mají i ostatní modely. Výčet změn není konečný, vybrali jsme jen některé.
 
Zdroj: ephotozine.com, TZ Panasonic


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Canon RF 100mm F2.8L Macro IS USM přichází s 1,4× zvětšením Canon RF 100mm F2.8L Macro IS USM přichází s 1,4× zvětšením
Canon přichází s prvním skutečným makro objektivem pro systém EOS R. Je jím RF 100mm F2.8L Macro IS USM a ten přináší dokonce 1,4× zvětšení. A aby toho nebylo málo, má dokonce i ovladač sférické aberace.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Canon oznamuje vývoj EOS R3: vrstvený CMOS BSI a ovládání AF zrakem Canon oznamuje vývoj EOS R3: vrstvený CMOS BSI a ovládání AF zrakem
Canon dnes oficiálně oznámil vývoj full frame CSC fotoaparátu EOS R3. Ten má mířit např. na sportovní fotografy. Tam najde využití velmi rychlý snímač CMOS BSI i systém autofokusu, který lze ovládat zrakem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Panasonic Lumix S 85mm F1.8 Panasonic Lumix S 85mm F1.8
V redakci se nám ukázal pevný full frame objektiv Panasonic Lumix S 85mm F1.8 (S-S85), který podrobíme tradičnímu redakčnímu testu. Jak si tento světelný a relativně kompaktní kousek povede?
Včera, recenze, Milan Šurkala2 komentáře
Canon údajně ruší další objektivy EF a představí trojici nových modelů RF Canon údajně ruší další objektivy EF a představí trojici nových modelů RF
Společnost Canon přechází z bajonetu EF na nový RF. Už během následujících týdnů by se měly objevit 3 nové objektivy pro bajonet RF. Současně se hovoří o tom, že se seznam zrušených objektivů EF zase prodlouží.
12.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sigma svolává vadné objektivy 28-70mm F2.8 Contemporary Sigma svolává vadné objektivy 28-70mm F2.8 Contemporary
Sigma zjistila, že úvodní série jejích objektivů 28-70mm F2.8 DG DN Contemporary může trpět na vadu, která se projeví sníženou odolností ochrany proti světelným závojům. Vadné objektivy tak stahuje zpátky a bezplatně je vymění.
10.4.2021, aktualita, Milan Šurkala