reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia
reklama

Panasonic uvedl Lumix S Pro 24-70mm F2.8 pro full frame

, , aktualita
Panasonic uvedl Lumix S Pro 24-70mm F2.8 pro full frame
Rodina objektivů pro full frame CSC fotoaparáty Lumix S se rozšiřuje o světelný zoom Lumix S Pro 24-70mm F2.8 (S-E2470). Má pro video optimalizovaný autofokus s minimálním focus breathingem.
Panasonic uvedl Lumix S Pro 24-70mm F2.8 pro full frame
Společnost Panasonic přichází na trh s dalším objektivem pro svůj nový full frame systém fotoaparátů Lumix S. Novinka nese název Lumix S Pro 24-70mm F2.8 (S-E2470) a splňuje standardy společnosti Leica, ačkoli nenese toto označení. Má standardní ohniskové vzdálenosti 24-70 mm, což znamená úhly záběru 84° až 34°. Optická konstrukce je dosti komplikovaná, skládá se z 18 členů uspořádaných do 16 skupin, v tomto počtu jsou i 3 asférické členy, 4 ED členy a jeden typu UHR. Světelnost objektivu dosahuje v celém rozsahu velmi dobrou hodnotu F2,8. Irisová clona s 11 lamelami pak podporuje clonění maximálně na F22. Optickou stabilizaci tu bohužel nenajdete, nicméně těla Lumixů S mají vlastní stabilizaci, která v testech prokázala velmi dobrý účinek.
 
Panasonic Lumix S Pro 24-70mm F2.8
 
Objektiv je vybaven dvojitým zaostřovacím mechanismem kombinujícím krokový a lineární motorek, celá soustava má zajistit tiché a rychlé ostření (podporuje fotoaparáty se 480fps vyčítáním pixelů), přičemž se zapracovalo i na minimalizaci focus breathingu, což je důležité především pro video. Minimální zaostřovací vzdálenost činí 37 cm, maximální zvětšení pak činí 0,25×. Přepínání mezi automatickým a manuálním ostřením se dá jednoduše provést posunutím zaostřovacího prstence vpřed nebo vzad.
 
Novinka má na délku 140 mm, v průměru je to pak 90,9 mm a rozumí si s 82mm filtry. Pokud jde o hmotnost objektivu, tak ta činí 935 gramů. Jak už je dnes zvykem, objektiv je odolný i vůči vlhkosti a prachu, nemá mít problémy ani s -10°C mrazy. Prodej by měl být zahájen v polovině října za cenu $2200.
 


reklama