www.digimanie.cz
>
>
>

Panasonic: DFD se bude zlepšovat, kompakty zahrál do autu

Panasonic: DFD se bude zlepšovat, kompakty zahrál do autu
, , aktualita
Yosuke Yamane ze společnosti Panasonic se zúčastnil rozhovoru pro server DPreview. Tam jsme se dozvěděli, že si je firma vědoma limitů DFD zaostřování a hodlá nadále vyvíjet Micro Four Thirds systém.
K oblíbeným
reklama
Server DPreview nedávno zveřejnil rozhovor se zástupcem společnosti Panasonic. Tím byl Yosuke Yamane, ředitel obrazové divize. Celý rozhovor si můžete přečíst na stránkách serveru, my zde jen vypíchneme to nejpodstatnější. Panasonic říká, že se hodlá nadále věnovat nejen full frame systému, ale i Micro Four Thirds, neboť chce uspokojit zákazníky, kteří hledají vynikající obrazovou kvalitu u FF, i ty zákazníky, pro které je více důležitá kompaktnost systému. S M4/3 (MFT) se tak počítá i nadále.
 
Panasonic Lumix GH5S
 
Pokud jde o DFD, Panasonic si je vědom toho, že nedosahuje kvalit konkurence a je častou připomínkou uživatelů. Poslední verze firmwarů byly sice uživateli pozitivně přijaty, stále je ale co vylepšovat. Půjde nejen o vyšší výkon nového hardwaru, ale i o nové algoritmy, tedy vylepšený software. Výhodu bude mít v tomto ohledu systém MFT, neboť menší čip dovoluje rychlejší vyčítání při nižší spotřebě. Uvažuje se také nad širší podporou videa v RAW, které získává stále vyšší popularitu.
 
Zajímavým problémem je nahrávání na karty CFexpress, které má vysokou spotřebu, takže omezuje výdrž fotoaparátů a zvyšuje i zahřívání. Z tohoto pohledu je lepší nahrávání na externí SSD, to je ale zase nekompaktní. Pokud jde o budoucnost kompaktů, tuhle otázku zahrál Panasonic do autu s tím, že se sice situace na trhu s fotoaparáty obecně zlepšuje, ale roste zájem především o CSC. Nevypadá to tedy, že bychom se mohli dočkat nějakého nového kompaktu. Škoda, takový nástupce LX15 s podporou 4K60p videa by byl rozhodně velmi zajímavý.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené fotoaparáty: červenec 2021 Doporučené fotoaparáty: červenec 2021
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Dnes, článek, Milan Šurkala53 komentářů
Corning Gorilla Glass with DX přichází pro fotoaparáty telefonů Corning Gorilla Glass with DX přichází pro fotoaparáty telefonů
Mobilní telefony dnes mají několik fotoaparátů a jejich objektivy je potřeba chránit před poškrábáním. Corning přichází se sklem Gorilla Glass with DX, které přináší vysokou odolnost i vysokou propustnost světla.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Islandský hotel nabízí letenky a ubytování za fotografie s polární září Islandský hotel nabízí letenky a ubytování za fotografie s polární září
Islandský hotel Rangá si připravil zajímavou akci The Night Shift: Lights Catchers Wanted. Nabízí letenky a několikatýdenní ubytování fotografovi, který pro něj nafotí snímky a natočí videa s polární září pro propagační účely.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Pergear 60mm f/2.8 Ultra-Macro přináší zvětšení 2:1 Pergear 60mm f/2.8 Ultra-Macro přináší zvětšení 2:1
Pergear uvedl na trh další zajímavý objektiv. Je jím model 60mm f/2.8 Ultra-Macro 2x a jak už napovídá název, nabídne nadprůměrné 2× zvětšení. Dostupný bude prozatím pro 4 CSC bajonety s APS-C senzory a menšími.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Tamron oznamuje vývoj ultrazoomu 18-300mm pro APS-C CSC Tamron oznamuje vývoj ultrazoomu 18-300mm pro APS-C CSC
Společnost Tamron oznámila, že chystá nový ultrazoomový objektiv pro dva APS-C CSC systémy. Konkrétně jde o objektiv 18-300mm a bajonety Sony E a Fujifilm X. Těšit se tak můžeme na velkorysý 16,6× zoom.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů