www.digimanie.cz
>
>
>

Panasonic: DFD se bude zlepšovat, kompakty zahrál do autu

Panasonic: DFD se bude zlepšovat, kompakty zahrál do autu
, , aktualita
Yosuke Yamane ze společnosti Panasonic se zúčastnil rozhovoru pro server DPreview. Tam jsme se dozvěděli, že si je firma vědoma limitů DFD zaostřování a hodlá nadále vyvíjet Micro Four Thirds systém.
K oblíbeným
reklama
Server DPreview nedávno zveřejnil rozhovor se zástupcem společnosti Panasonic. Tím byl Yosuke Yamane, ředitel obrazové divize. Celý rozhovor si můžete přečíst na stránkách serveru, my zde jen vypíchneme to nejpodstatnější. Panasonic říká, že se hodlá nadále věnovat nejen full frame systému, ale i Micro Four Thirds, neboť chce uspokojit zákazníky, kteří hledají vynikající obrazovou kvalitu u FF, i ty zákazníky, pro které je více důležitá kompaktnost systému. S M4/3 (MFT) se tak počítá i nadále.
 
Panasonic Lumix GH5S
 
Pokud jde o DFD, Panasonic si je vědom toho, že nedosahuje kvalit konkurence a je častou připomínkou uživatelů. Poslední verze firmwarů byly sice uživateli pozitivně přijaty, stále je ale co vylepšovat. Půjde nejen o vyšší výkon nového hardwaru, ale i o nové algoritmy, tedy vylepšený software. Výhodu bude mít v tomto ohledu systém MFT, neboť menší čip dovoluje rychlejší vyčítání při nižší spotřebě. Uvažuje se také nad širší podporou videa v RAW, které získává stále vyšší popularitu.
 
Zajímavým problémem je nahrávání na karty CFexpress, které má vysokou spotřebu, takže omezuje výdrž fotoaparátů a zvyšuje i zahřívání. Z tohoto pohledu je lepší nahrávání na externí SSD, to je ale zase nekompaktní. Pokud jde o budoucnost kompaktů, tuhle otázku zahrál Panasonic do autu s tím, že se sice situace na trhu s fotoaparáty obecně zlepšuje, ale roste zájem především o CSC. Nevypadá to tedy, že bychom se mohli dočkat nějakého nového kompaktu. Škoda, takový nástupce LX15 s podporou 4K60p videa by byl rozhodně velmi zajímavý.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Canon RF 100mm F2.8L Macro IS USM přichází s 1,4× zvětšením Canon RF 100mm F2.8L Macro IS USM přichází s 1,4× zvětšením
Canon přichází s prvním skutečným makro objektivem pro systém EOS R. Je jím RF 100mm F2.8L Macro IS USM a ten přináší dokonce 1,4× zvětšení. A aby toho nebylo málo, má dokonce i ovladač sférické aberace.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Canon oznamuje vývoj EOS R3: vrstvený CMOS BSI a ovládání AF zrakem Canon oznamuje vývoj EOS R3: vrstvený CMOS BSI a ovládání AF zrakem
Canon dnes oficiálně oznámil vývoj full frame CSC fotoaparátu EOS R3. Ten má mířit např. na sportovní fotografy. Tam najde využití velmi rychlý snímač CMOS BSI i systém autofokusu, který lze ovládat zrakem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Panasonic Lumix S 85mm F1.8 Panasonic Lumix S 85mm F1.8
V redakci se nám ukázal pevný full frame objektiv Panasonic Lumix S 85mm F1.8 (S-S85), který podrobíme tradičnímu redakčnímu testu. Jak si tento světelný a relativně kompaktní kousek povede?
Včera, recenze, Milan Šurkala2 komentáře
Canon údajně ruší další objektivy EF a představí trojici nových modelů RF Canon údajně ruší další objektivy EF a představí trojici nových modelů RF
Společnost Canon přechází z bajonetu EF na nový RF. Už během následujících týdnů by se měly objevit 3 nové objektivy pro bajonet RF. Současně se hovoří o tom, že se seznam zrušených objektivů EF zase prodlouží.
12.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sigma svolává vadné objektivy 28-70mm F2.8 Contemporary Sigma svolává vadné objektivy 28-70mm F2.8 Contemporary
Sigma zjistila, že úvodní série jejích objektivů 28-70mm F2.8 DG DN Contemporary může trpět na vadu, která se projeví sníženou odolností ochrany proti světelným závojům. Vadné objektivy tak stahuje zpátky a bezplatně je vymění.
10.4.2021, aktualita, Milan Šurkala