Panasonic vydal teaser na Lumix S5: nový full frame 2. září

Panasonic vydal teaser na Lumix S5: nový full frame 2. září
, , aktualita
Už víme, že Panasonic chystá nový full frame CSC fotoaparát Lumix S5. Nyní vydal i oficiální teaser ukazující horní část přístroje a datum uvedení. Na novinku si počkáme do 2. září, tedy už jen něco málo přes týden.
K oblíbeným
reklama
Společnosti Panasonic nedávno unikla technická data připravovaného full frame fotoaparátu Lumix S5. Nyní se ale objevují i oficiální informace. Tou je první teaser s náznakem designu nového přístroje a oficiální datum představení. To má nastat za necelé něco málo přes týden, 2. září. Nový model má být kompaktnější variantou modelu Lumix S1. Přinese o něco menší tělo i hmotnost (zhruba o třetinu) a ústupků má být překvapivě málo.
 
Panasonic Lumix S5
 
Jedním z nich je bohužel menší kapacita akumulátoru, která je daní za menší tělo. Přiznejme se, že pokud Lumixy S používáte především k natáčení videa, je výdrž dosti slabá i u kapacitnější varianty, natož u té menší. Dalším bude nižší rozlišení elektronického hledáčku, který by naopak mohl dopomoci zvýšit výdrž na jedno nabití. Na co však čekáme především, je cena. Ta je totiž u nynějších modelů vzhledem k nově objevující se konkurenci poněkud vyšší.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Panasonic Lumix S 85mm F1.8 Panasonic Lumix S 85mm F1.8
V redakci se nám ukázal pevný full frame objektiv Panasonic Lumix S 85mm F1.8 (S-S85), který podrobíme tradičnímu redakčnímu testu. Jak si tento světelný a relativně kompaktní kousek povede?
Včera, recenze, Milan Šurkala2 komentáře
Canon údajně ruší další objektivy EF a představí trojici nových modelů RF Canon údajně ruší další objektivy EF a představí trojici nových modelů RF
Společnost Canon přechází z bajonetu EF na nový RF. Už během následujících týdnů by se měly objevit 3 nové objektivy pro bajonet RF. Současně se hovoří o tom, že se seznam zrušených objektivů EF zase prodlouží.
12.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sigma svolává vadné objektivy 28-70mm F2.8 Contemporary Sigma svolává vadné objektivy 28-70mm F2.8 Contemporary
Sigma zjistila, že úvodní série jejích objektivů 28-70mm F2.8 DG DN Contemporary může trpět na vadu, která se projeví sníženou odolností ochrany proti světelným závojům. Vadné objektivy tak stahuje zpátky a bezplatně je vymění.
10.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
TTartisan přichází s objektivem 21mm f/1.5 pro full frame CSC TTartisan přichází s objektivem 21mm f/1.5 pro full frame CSC
Od společnosti TTartisan tu máme nový širokoúhlý pevný objektiv 21mm f/1.5. Nabídne manuální zaostřování a je kompatibilní s několika full frame CSC systémy a fotoaparáty s bajonetem Leica M.
10.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Samyang uvádí AF 24mm F1.8 FE s optimalizací pro astrofotografii Samyang uvádí AF 24mm F1.8 FE s optimalizací pro astrofotografii
Samyang představil nový širokoúhlý pevný objektiv AF 24mm F1.8 FE, který patří do řady Tiny Series. Jde tedy o kompaktní objektiv s malými rozměry i hmotností. Optimalizován je také pro astrofotografii.
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář