Panasonic vydal teaser na Lumix S5: nový full frame 2. září

Panasonic vydal teaser na Lumix S5: nový full frame 2. září
, , aktualita
Už víme, že Panasonic chystá nový full frame CSC fotoaparát Lumix S5. Nyní vydal i oficiální teaser ukazující horní část přístroje a datum uvedení. Na novinku si počkáme do 2. září, tedy už jen něco málo přes týden.
K oblíbeným
reklama
Společnosti Panasonic nedávno unikla technická data připravovaného full frame fotoaparátu Lumix S5. Nyní se ale objevují i oficiální informace. Tou je první teaser s náznakem designu nového přístroje a oficiální datum představení. To má nastat za necelé něco málo přes týden, 2. září. Nový model má být kompaktnější variantou modelu Lumix S1. Přinese o něco menší tělo i hmotnost (zhruba o třetinu) a ústupků má být překvapivě málo.
 
Panasonic Lumix S5
 
Jedním z nich je bohužel menší kapacita akumulátoru, která je daní za menší tělo. Přiznejme se, že pokud Lumixy S používáte především k natáčení videa, je výdrž dosti slabá i u kapacitnější varianty, natož u té menší. Dalším bude nižší rozlišení elektronického hledáčku, který by naopak mohl dopomoci zvýšit výdrž na jedno nabití. Na co však čekáme především, je cena. Ta je totiž u nynějších modelů vzhledem k nově objevující se konkurenci poněkud vyšší.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
V norském obchodě je možné hrát šachy s fototechnikou namísto figurek V norském obchodě je možné hrát šachy s fototechnikou namísto figurek
Fotografický obchod v Norsku na sebe přitáhl pozornost díky netradiční atrakci, kterou zveřejnil na Instagramu. V prodejně postavili velkou šachovnici, na které je možné hrát místo figurek s fotografickým vybavením.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Sony Alpha 1 přináší 8K video i hledáček OLED 9,44M bez blackoutu Sony Alpha 1 přináší 8K video i hledáček OLED 9,44M bez blackoutu
Konkurence na trhu full frame CSC sílí a Sony chce mít nejlepší CSC na trhu. Tím se má stát Alpha 1. Nový fotoaparát přinese 50MPx vrstvený čip, podporu 8K videa, přičemž i to je s oversamplingem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala17 komentářů
Fotografka vytváří minimalistické autoportréty v zrcadle Fotografka vytváří minimalistické autoportréty v zrcadle
I s minimem rekvizit je možné vytvořit celou sérii zajímavých fotografií. Fotografka Ziqian Liu se tímto heslem řídí při tvorbě svého projektu, v němž při fotografování autoportrétů pracuje s odrazy.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Leica M10-P Reporter dostává grip z kevlaru Leica M10-P Reporter dostává grip z kevlaru
Leica představila speciální limitovanou edici svého dálkoměrného fotoaparátu M10-P Reporter. Novinka sází na nenápadný vzhled v khaki barvě a přidává grip z kevlarových vláken. Ten má časem blednout a dát fotoaparátu jedinečnou patinu.
25.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
Sony zítra představí novinky, možná i full frame RX se zakřiveným čipem Sony zítra představí novinky, možná i full frame RX se zakřiveným čipem
Zítra společnost Sony představí jednu nebo možná několik fotografických novinek, na které láká novým teaserem. Spekuluje se, že by mezi nimi mohl být první fotoaparát značky se zakřiveným senzorem.
25.1.2021, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů