www.digimanie.cz
>
>
>

Panasonic zveřejnil roadmapu full frame objektivů pro L-Mount

Panasonic zveřejnil roadmapu full frame objektivů pro L-Mount
, , aktualita
Full frame systém Panasonicu s objektivy L-Mount by měl být v následujících dvou letech rozšířen o dalších šest objektivů. Budou mezi nimi i tři pevná skla se světelností F1,8. Přibudou také zoomovací objektivy různých kategorií.
K oblíbeným
reklama
Společnost Panasonic zveřejnila roadmapu připravovaných objektivů pro svůj full frame systém s bajonetem L-Mount. Zatímco o vysoce světelné objektivy s F1,4 se stará především Sigma a Panasonic zde má jen vynikající S Pro 50mm F1.4, z dílen této společnosti bychom se měli letos a v příštím roce dočkat hned tří objektivů se světelností F1.8. Konkrétně půjde o modely 24mm F1.8, 50mm F1.8 a 85mm F1.8.
 
Roadmapa objektivů Panasonic pro L-Mount
klikněte pro zvětšení
 
Dále se chystá širokoúhlý zoom, patrně další 16-35mm verze nebo někde okolo tohoto ohniskového rozsahu. Objevuje se tu i sklo s přibližným rozsahem 24-60 mm a telezoom, který asi přinese rozsah 70-300mm. Přesné rozsahy zoomu totiž Panasonic nezveřejnil. Z roadmapy pro následující dva roky bohužel vypadl makro objektiv 100mm F2.8.
 
Připomeňme, že v nedávném rozhovoru se zástupci Panasonicu zmínila společnost slušné prodeje, které předčily očekávání a společnosti se dařilo především v high-endové FF CSC kategorii přes $3000, kde dosáhla 10% tržního podílu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Fotograf používá veřejné webkamery k zachycení vylidněných italských měst Fotograf používá veřejné webkamery k zachycení vylidněných italských měst
Fotografové to v současné době pandemie COVID-19 nemají jednoduché, někteří z nich se tedy snaží vymýšlet netradiční projekty, které můžou vytvářet i z domova. Tím se řídí i fotograf, který používá webkamery k zachycení italských měst v nynější situaci.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
CIPA 02/2020: kompakty rychle mizí z trhu CIPA 02/2020: kompakty rychle mizí z trhu
Máme zde únorová čísla dodávek fotoaparátů na trh a nejsou to vůbec pěkné hodnoty. CSC se docela drží, DSLR ale stále padají a naprostou pohromou byl únor pro kompakty. Ty výrazně spadly meziročně i proti letošnímu lednu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
ProGrade Digital uvádí čtečky CFexpress pro USB 3.2 a Thunderbolt 3 ProGrade Digital uvádí čtečky CFexpress pro USB 3.2 a Thunderbolt 3
Profesionálové využívající karty CFexpress budou moci využít nových rychlých čteček paměťových karet od společnosti ProGrade Digital. Ty jsou určené pro rozhraní Thunderbolt 3 nebo USB 3.2 Gen2.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Phase One iXM-RS 280F: nový 280MPx fotoaparát pro leteckou fotografii Phase One iXM-RS 280F: nový 280MPx fotoaparát pro leteckou fotografii
Phase One vyrábí i speciální středoformátové fotoaparáty pro letecké snímkování. Novinkou pro toto učení je iXM-RS 280F, který bude možné zakoupit i v konfiguraci se IR snímáním. Nabídne vysoké 280MPx rozlišení.
31.3.2020, aktualita, Milan Šurkala
Italský fotograf v karanténě fotí portréty pomocí videohovorů Italský fotograf v karanténě fotí portréty pomocí videohovorů
Návod, jak provádět svou práci z domu kvůli plošné karanténě, ukazuje italský fotograf. I když se může zdát, že profesionální fotografové nemohou své povolání v takové situaci vykonávat, lze to například přes videohovor.
30.3.2020, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře