www.digimanie.cz
>
>
>

Patent Applu: skládaná selfie z více telefonů najednou

Patent Applu: skládaná selfie z více telefonů najednou
, , aktualita
Apple si nechal patentovat zajímavou myšlenku skupinových selfie. Ta se totiž mohou skládat z více fotografií z různých telefonů najednou, přičemž zde najde využití hloubková kamerka běžně používaná pro Face ID.
K oblíbeným
reklama
Telefony jsou dnes pro většinu lidí už tím hlavním zařízením pro fotografování, což platí zejména o selfie. Ty jsou velmi populární a společnost Apple přichází s nápadem, jak je ještě více posunout dál. Nechala si totiž patentovat myšlenku skládání syntetických selfie z více obrazů z různých telefonů najednou. Využije se k tomu nejen klasický záznam selfie kamerky, ale také TrueDepth záznam, který se normálně využívá k funkci Face ID. Díky záznamu hloubky tak kamerka ví, kde je člověk a dokáže ho vyříznout od pozadí.
 
Patent Apple
 
Pokud toto učiní více lidí, má systém k dispozici více obrazů různých osob bez pozadí, které pak lze sloučit k sobě. Každý uživatel si navíc obličeje sebe i ostatních může poskládat dle libosti a vytvořit si tak vlastní jedinečné skupinové selfie. O patent společnost Apple zažádala už v létě roku 2018 a nyní je jen otázkou, kdy se objeví v reálných produktech značky. Nebylo by překvapivé, kdyby se objevily už v nových iPhonech 12. Ostatně na rozšiřování možností selfie Apple pracuje už dlouho, posledně to byla třeba vylepšení animoji.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Video: Krokodýl vyděsil turisty, kteří se s ním fotografovali Video: Krokodýl vyděsil turisty, kteří se s ním fotografovali
Zaměstnanci safari parku v Austrálii si udělali legraci ze skupiny šesti turistů, kteří si chtěli pořídit fotografii s krokodýlem. Krokodýl sklapl čelisti návštěvníkům za zády a ti vyděšeně utekli.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Tamron uvedl telezoom 70-300mm F4.5-6.3 pro Sony E/FE Tamron uvedl telezoom 70-300mm F4.5-6.3 pro Sony E/FE
Novinkou společnosti Tamron je nový objektiv typu telezoom 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD (Model A047). Ten je určen pro full frame CSC fotoaparáty Sony, přičemž nabídne kompaktní rozměry a nízkou hmotnost.
25.9.2020, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Údajně se objeví Fujifilm X-S10, levnější kompaktní model s IBIS Údajně se objeví Fujifilm X-S10, levnější kompaktní model s IBIS
Na Internetu se objevily další zajímavé zprávy ohledně připravovaných produktů. Má se jednat o rozměrově menší model Fujifilm X-S10, který má do středním cenové kategorie přinést stabilizaci (IBIS).
25.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Objevují se uniklé specifikace Nikonů Z6s a Z7s se 4K60p Objevují se uniklé specifikace Nikonů Z6s a Z7s se 4K60p
Už nějakou dobu se mluví o příchodu nových CSC fotoaparátů Nikon Z6s a Z7s, jejichž hlavní změnou má být podpora 4K60p videa. Dostanou ale i několik dalších změn, které prozrazují další úniky.
24.9.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Alice: Micro Four Thirds fotoaparát s AI, který "rozšiřuje" smartphony Alice: Micro Four Thirds fotoaparát s AI, který "rozšiřuje" smartphony
Britský startup připravuje nový fotoaparát Alice patřící do kategorie Micro Four Thirds. Ten bude výrazně spoléhat na umělou inteligenci, ale to nebude jediná zajímavost. Jeho displejem totiž bude obrazovka telefonu.
24.9.2020, aktualita, Milan Šurkala15 komentářů