www.digimanie.cz
>
>
>

Patent Applu: skládaná selfie z více telefonů najednou

Patent Applu: skládaná selfie z více telefonů najednou
, , aktualita
Apple si nechal patentovat zajímavou myšlenku skupinových selfie. Ta se totiž mohou skládat z více fotografií z různých telefonů najednou, přičemž zde najde využití hloubková kamerka běžně používaná pro Face ID.
K oblíbeným
reklama
Telefony jsou dnes pro většinu lidí už tím hlavním zařízením pro fotografování, což platí zejména o selfie. Ty jsou velmi populární a společnost Apple přichází s nápadem, jak je ještě více posunout dál. Nechala si totiž patentovat myšlenku skládání syntetických selfie z více obrazů z různých telefonů najednou. Využije se k tomu nejen klasický záznam selfie kamerky, ale také TrueDepth záznam, který se normálně využívá k funkci Face ID. Díky záznamu hloubky tak kamerka ví, kde je člověk a dokáže ho vyříznout od pozadí.
 
Patent Apple
 
Pokud toto učiní více lidí, má systém k dispozici více obrazů různých osob bez pozadí, které pak lze sloučit k sobě. Každý uživatel si navíc obličeje sebe i ostatních může poskládat dle libosti a vytvořit si tak vlastní jedinečné skupinové selfie. O patent společnost Apple zažádala už v létě roku 2018 a nyní je jen otázkou, kdy se objeví v reálných produktech značky. Nebylo by překvapivé, kdyby se objevily už v nových iPhonech 12. Ostatně na rozšiřování možností selfie Apple pracuje už dlouho, posledně to byla třeba vylepšení animoji.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Firmware 4.00 pro Fujifilm X-T3 přináší významné zlepšení autofokusu Firmware 4.00 pro Fujifilm X-T3 přináší významné zlepšení autofokusu
Společnost Fujifilm přichází s novým firmwarem verze 4.00 pro svůj APS-C CSC fotoaparát X-T3. Ten významným způsobem vylepšuje autofokus, který by se svým výkonem měl podobat tomu na vlajkové lodi X-T4.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Opět se objevují zvěsti o APS-C CSC od Canonu s bajonetem RF Opět se objevují zvěsti o APS-C CSC od Canonu s bajonetem RF
Už od příchodu Canonu EOS R s novým bajonetem RF se spekuluje o tom, zda Canon přejde na tento bajonet i u APS-C řady, která využívá systém EF-M. Nyní se opět objevují zprávy, že by k tomu mělo dojít.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Ricoh zveřejnil specifikace Pentaxu K-3 Mark III, nové vlajkové lodi APS-C Ricoh zveřejnil specifikace Pentaxu K-3 Mark III, nové vlajkové lodi APS-C
Ricoh dnes představil další informace o připravované zrcadlovce Pentax K-3 Mark III. Ta se má stát vlajkovou lodí třídy APS-C a přinést hledáček s 1,05×  zvětšením. Slibuje také velmi vysoké ISO 1.600.000.
27.10.2020, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů
Finanční výsledky Canonu: fotoaparátům a tiskárnám se docela daří Finanční výsledky Canonu: fotoaparátům a tiskárnám se docela daří
Canon zveřejnil výsledky hospodaření za třetí čtvrtletí letošního roku a oproti tomu druhému jde o mnohem pozitivnější čísla. Docela optimisticky totiž vypadá i divize fotoaparátů, která navýšila zisky.
27.10.2020, aktualita, Milan Šurkala
Japonský trh s full frame CSC: Canon ohrožuje Sony, zabodoval i Lumix S5 Japonský trh s full frame CSC: Canon ohrožuje Sony, zabodoval i Lumix S5
Prodejní čísla z japonského trhu s full frame CSC fotoaparáty ukazují zajímavý vývoj. Canon díky novým modelům začíná ohrožovat Sony a dost se dařilo i Panasonicu díky jeho menšímu a lehčímu Lumixu S5.
26.10.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře