www.digimanie.cz
>
>
>

Patent Applu: skládaná selfie z více telefonů najednou

Patent Applu: skládaná selfie z více telefonů najednou
, , aktualita
Apple si nechal patentovat zajímavou myšlenku skupinových selfie. Ta se totiž mohou skládat z více fotografií z různých telefonů najednou, přičemž zde najde využití hloubková kamerka běžně používaná pro Face ID.
K oblíbeným
reklama
Telefony jsou dnes pro většinu lidí už tím hlavním zařízením pro fotografování, což platí zejména o selfie. Ty jsou velmi populární a společnost Apple přichází s nápadem, jak je ještě více posunout dál. Nechala si totiž patentovat myšlenku skládání syntetických selfie z více obrazů z různých telefonů najednou. Využije se k tomu nejen klasický záznam selfie kamerky, ale také TrueDepth záznam, který se normálně využívá k funkci Face ID. Díky záznamu hloubky tak kamerka ví, kde je člověk a dokáže ho vyříznout od pozadí.
 
Patent Apple
 
Pokud toto učiní více lidí, má systém k dispozici více obrazů různých osob bez pozadí, které pak lze sloučit k sobě. Každý uživatel si navíc obličeje sebe i ostatních může poskládat dle libosti a vytvořit si tak vlastní jedinečné skupinové selfie. O patent společnost Apple zažádala už v létě roku 2018 a nyní je jen otázkou, kdy se objeví v reálných produktech značky. Nebylo by překvapivé, kdyby se objevily už v nových iPhonech 12. Ostatně na rozšiřování možností selfie Apple pracuje už dlouho, posledně to byla třeba vylepšení animoji.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Novomanžele při svatebním focení smetla vlna do oceánu Novomanžele při svatebním focení smetla vlna do oceánu
I svatební fotografování může být velmi nebezpečnou činností pro pózující novomanžele. Nevěstě a ženichovi z USA se vymstila nepozornost, když je při fotografování smetla vlna do oceánu. 
4.7.2020, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře
Fotobanka Getty Images už licencuje i screenshoty z počítačových her Fotobanka Getty Images už licencuje i screenshoty z počítačových her

Novým druhem “fotografie” je herní fotografie, ačkoli o fotky ve skutečnosti nejde. Fotobanka Getty Images totiž oznámila, že nabízí k licencování screenshoty z počítačových her. Konkrétně půjde o snímky z počítačové hry Gran Turismo. 

3.7.2020, aktualita, Milan Šurkala
Hrací karty pro fotografy obsahují tipy pro lepší snímky Hrací karty pro fotografy obsahují tipy pro lepší snímky
Na Kickstarteru se objevil projekt, který slibuje, že se teorii o fotografování bude možné naučit z balíčku speciálních hracích karet. Tyto karty jsou designovány pro fotografy a obsahují užitečné tipy.
3.7.2020, aktualita, Kateřina Hoferková
Už i blesky jsou politicky korektní, pojmy master/slave mizí z manuálů Už i blesky jsou politicky korektní, pojmy master/slave mizí z manuálů

Některé pojmy a běžná slova jsou čím dál více problematická. Jako společensky nevhodné jsou nyní už i pojmy master/slave u fotografických blesků. Už nějakou dobu tak z uživatelských manuálů postupně mizí. 

2.7.2020, aktualita, Milan Šurkala21 komentářů
Olympus aktualizuje roadmapu objektivů a přidává 8-25mm F4 PRO Olympus aktualizuje roadmapu objektivů a přidává 8-25mm F4 PRO
Olympus přichází s aktualizovanou roadmapou připravovaných objektivů. Jednou z novinek bude např. širokoúhlý zoom M.Zuiko Digital ED 8-25mm F4.0 PRO, ale to zdaleka není jediná věc, která se připravuje.
2.7.2020, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů