www.digimanie.cz
>
>
>
>

Patenty Canonu ukazují RF 18mm F1.0 a další extrémy

Patenty Canonu ukazují RF 18mm F1.0 a další extrémy
, , aktualita
Canon si nechal patentovat další čtyři zajímavé návrhy objektivů. V tomto případě jde o širokoúhlé objektivy s vynikající světelností F1,4, F1,2 a v jednom případě dokonce extrémní hodnotou F1,0. A to navíc u 18mm objektivu!
K oblíbeným
reklama
Společnost Canon usilovně vyvíjí nové objektivy a nyní si nechala patentovat další čtyři návrhy světelných širokoúhlých objektivů s hodnotami od F1,4 do F1,0. Začněme od těch "horších" světelností. Máme zde např. objektiv Canon RF 16mm f/1.4L USM. Jeho reálná ohnisková vzdálenost činí 16,42 mm a dosahuje tak úhlu záběru 105,6°. Světelnost má přesnou hodnotu F1,43 a objektiv má na délku 133,46 mm.
 
Canon logo
 
Dalším světelným širokoúhlým objektivem, jehož návrh byl patentován, je RF 24mm f/1.2L USM. V tomto případě tu máme reálně 24,59mm ohniskovou vzdálenost a úhel záběru 82,7°. Světelnost dosahuje hodnoty F1,24, délka objektivu je pak 129,01 mm. Tutéž světelnost má i širokoúhlejší model RF 18mm f/1.2L USM. Při ohniskové vzdálenosti 18,51 mm má úhel záběru 98,9° a světelnost opět na hodnotě F1,24. Délka je v podstatě totožná, činí 129,0 mm.
 
Nejzajímavějším počinem z celé čtveřice je ale objektiv RF 18mm f/1.0L USM. Při 18,5mm ohniskové vzdálenosti a úhlem záběru 98,94° nabídne vynikající světelnost F1,03. Nejde o žádného drobka, na délku má mít rovných 150,0 mm. Zatím pochopitelně není jasné, zda se některý z těchto modelů objeví skutečně na trhu, nebo zůstanou jen na papíře.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Canon USA oficiálně popřel odložení prodejů EOS R5 Canon USA oficiálně popřel odložení prodejů EOS R5
Canon EOS R5 vzbuzuje překvapivé emoce, ale kupodivu ne tam a ne takové, jaké bychom  čekali. Také se objevila zákulisní informace, které ale Canon popřel. Ta se týkala toho, že fotoaparát bude svoláván a zamíří do prodeje až v listopadu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Pan Miyazaki uvádí objektiv MS Optics Elnomaxim 55mm F1.2 Pan Miyazaki uvádí objektiv MS Optics Elnomaxim 55mm F1.2
Pan Miyazaki z Japonska má malou firmičku, kde ručně navrhuje a vyrábí zajímavé objektivy. Jeho poslední novinkou je objektiv Elnomaxim 55mm F1.2. Ten nabídne vynikající světelnost pro bajonet Leica M.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Fotograf zachytil duhu v křídlech kolibříků Fotograf zachytil duhu v křídlech kolibříků
Příroda skrývá mnoho nádherných motivů, které stojí za to zachytit čočkou objektivu. Krásu kolibříků se snaží ztvárnit na netradičních snímcích australský fotograf, který dává důraz na duhu v křídlech těchto ptáků.
30.7.2020, aktualita, Kateřina Hoferková
Kodak to zkouší jinde, zakládá Kodak Pharmaceuticals a bude vyrábět léky Kodak to zkouší jinde, zakládá Kodak Pharmaceuticals a bude vyrábět léky
Společnost Eastman Kodak zkouší prorazit v novém odvětví. Tentokrát to nebude mít nic společného s fotoaparáty. Firma totiž dostala vládní půjčku a hodlá vyrábět součásti léčiv v nové divizi Kodak Pharmaceuticals.
29.7.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Canon se propadl do ztráty, divize fotoaparátů a tiskáren je však v zisku Canon se propadl do ztráty, divize fotoaparátů a tiskáren je však v zisku
Společnost Canon vydala zprávu o finančních výsledcích za poslední čtvrtletí a bohužel se tu výrazně projevila koronavirová pandemie, která firmu poslala do záporných čísel. Fotoaparáty a tiskárny byly nicméně v plusu.
29.7.2020, aktualita, Milan Šurkala