www.digimanie.cz
>
>
>
>

Patenty ukazují možný Nikon Z3 nebo Z1, CSC s APS-C čipem

Patenty ukazují možný Nikon Z3 nebo Z1, CSC s APS-C čipem
, , aktualita

Společnost Nikon má ve výrobním programu od loňského roku full frame CSC fotoaparáty Nikon Z6 a Z7. Vše ale nasvědčuje tomu, že se brzy rozšíří i o levnější a menší APS-C modely. Ukazují tak i patentové nákresy. 

K oblíbeným
reklama
V loňském roce se objevily nové full frame CSC fotoaparáty Nikon Z6 a Z7. Spolu s tím se ale vyrojily i otázky, zda budou představeny také APS-C modely. To vypadá být stále pravděpodobnější varianta. Hovoří se o tom, že by Nikon mohl ukončit výrobu některých svých zrcadlovek a především má jít o low-endové modely (většina APS-C verzí, které mají být nahrazeny APS-C CSC přístroji). Tomu napovídají i patentové nákresy, které se dostaly na internet.
 
Možný Nikon Z3
 
Ty totiž ukazují relativně malý CSC fotoaparát s výměnnými objektivy, za jehož bajonetem to vypadá na menší než full frame senzor, patrně APS-C. Nový fotoaparát je také bez hledáčku, což by mohlo znamenat jeho pozicování do nižších cenových tříd, tedy tam, kde je dnes např Nikon D3x00 nebo D5x00. Pravděpodobně by tak mohlo jít o připravovaný Nikon Z1 nebo Z3. Který z nich to však bude a především zda to vůbec bude některý z nich, ukáže až čas. Rozšíření o APS-C systém však bude vyžadovat také více speciálních APS-C objektivů, které by měly být menší a levnější než verze pro full frame, přestože by APS-C systém měl být kompatibilní i s full frame objektivy (na rozdíl od Canonu). 
 
Možný Nikon Z3
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Aplikace Google Photos rozšiřuje rozpoznání textu OCR Aplikace Google Photos rozšiřuje rozpoznání textu OCR
Mobilní aplikace Google Photos rozšiřuje schopnosti své zajímavé funkce pro rozpoznávání textu. Ta umožňuje nejen najít text v obrázcích a zkopírovat jej do schránky, nyní ale umožní i vyhledávat v obrázcích podle textu, který je na nich vyfocen.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon si patentoval objektiv RF 17-70mm f/3.5-5.6 Canon si patentoval objektiv RF 17-70mm f/3.5-5.6
Canon si nechal patentovat další optický návrh nového objektivu pro bajonet RF. Tentokrát půjde o širokoúhlý zoom se 4,1× optickým zoomem v rozsahu 17 až 70 milimetrů a standardní světelností F3,5 až F5,6.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Teaser Tamronu ukazuje 4 nové objektivy pro Sony FE Teaser Tamronu ukazuje 4 nové objektivy pro Sony FE
Tamron zveřejnil nový teaser, ve kterém láká na "velké" věci. Hodlá totiž představit hned 4 nové objektivy pro CSC fotoaparáty. Má jít o modely pro velmi populární full frame systém od společnosti Sony.
22.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF
Výrobce objektivů a příslušenství Viltrox si chystá tři novinky s pevnou ohniskovou vzdáleností. Všechny budou mít autofokus a výbornou světelnost F1,4, přičemž budou určeny pro APS-C CSC fotoaparáty.
22.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX
SpeedBoostery od společnosti Metabones nemusí být určeny jen pro malé senzory, kde chceme dosáhnout výkony velkých senzorů. Nová verze je dokonce pro středoformát Fujifilm GFX a dovoluje montáž objektivů Hasselblad V.
21.8.2019, aktualita, Milan Šurkala