www.digimanie.cz
>
>
>
>

Patenty ukazují možný Nikon Z3 nebo Z1, CSC s APS-C čipem

Patenty ukazují možný Nikon Z3 nebo Z1, CSC s APS-C čipem
, , aktualita

Společnost Nikon má ve výrobním programu od loňského roku full frame CSC fotoaparáty Nikon Z6 a Z7. Vše ale nasvědčuje tomu, že se brzy rozšíří i o levnější a menší APS-C modely. Ukazují tak i patentové nákresy. 

K oblíbeným
reklama
V loňském roce se objevily nové full frame CSC fotoaparáty Nikon Z6 a Z7. Spolu s tím se ale vyrojily i otázky, zda budou představeny také APS-C modely. To vypadá být stále pravděpodobnější varianta. Hovoří se o tom, že by Nikon mohl ukončit výrobu některých svých zrcadlovek a především má jít o low-endové modely (většina APS-C verzí, které mají být nahrazeny APS-C CSC přístroji). Tomu napovídají i patentové nákresy, které se dostaly na internet.
 
Možný Nikon Z3
 
Ty totiž ukazují relativně malý CSC fotoaparát s výměnnými objektivy, za jehož bajonetem to vypadá na menší než full frame senzor, patrně APS-C. Nový fotoaparát je také bez hledáčku, což by mohlo znamenat jeho pozicování do nižších cenových tříd, tedy tam, kde je dnes např Nikon D3x00 nebo D5x00. Pravděpodobně by tak mohlo jít o připravovaný Nikon Z1 nebo Z3. Který z nich to však bude a především zda to vůbec bude některý z nich, ukáže až čas. Rozšíření o APS-C systém však bude vyžadovat také více speciálních APS-C objektivů, které by měly být menší a levnější než verze pro full frame, přestože by APS-C systém měl být kompatibilní i s full frame objektivy (na rozdíl od Canonu). 
 
Možný Nikon Z3
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Canon údajně chystá 75MPx full frame EOS Rs Canon údajně chystá 75MPx full frame EOS Rs
Internetem začínají opět kolovat zprávy o novém připravovaném full frame fotoaparátu řady EOS R. Proslýchá se, že by mělo jít o model EOS Rs a rozlišení jeho senzoru má dosahovat vysokých 75 MPx.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Režisér Johna Wicka natočil reklamu pomocí Apple iPhone 11 Pro Režisér Johna Wicka natočil reklamu pomocí Apple iPhone 11 Pro
Režisér David Leitch, který stojí za filmy jako John Wick, Deadpool 2 nebo Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw, natočil také reklamu na Apple iPhone 11 Pro. A pro video sněhové bitvy použil právě tyto telefony.
4.12.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Fotograf fotí portréty ohrožených druhů ptáků i v ateliéru Fotograf fotí portréty ohrožených druhů ptáků i v ateliéru
Britský fotograf chce svou tvorbou upozornit na alarmující počty některých ohrožených druhů ptáků. Cestuje po světě a vyhledává zajímavá zvířata, kterým fotografuje profesionální portréty, jež podtrhují jejich rozmanitost. 
4.12.2019, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Youtuber rozběhal DOOM na 21 let starém kompaktu od Kodaku Youtuber rozběhal DOOM na 21 let starém kompaktu od Kodaku
Youtuber z LazyGamesReviews si trochu pohrál s 21 let starým kompaktem Kodak DC260 a poněvadž jde v podstatě o ořezaný počítač s procesorem IBM, jehož architekturu používal i Apple PowerMac, dokázal na něm rozběhat střílečku DOOM z 90. let.
3.12.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Zimní slevy: Nikon zlevňuje až o 10000 Kč Zimní slevy: Nikon zlevňuje až o 10000 Kč
Také společnost Nikon si připravila na závěr roku prodejní akci v podobě slev. V jejím případě se týká CSC fotoaparátů, digitálních zrcadlovek, vybraných kompaktů a pochopitelně i spousty objektivů pro DSLR.
2.12.2019, aktualita, Milan Šurkala