Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

_patrik

Registrace: 22.12.2011
Komentářů: 69, score 1.1
Účast v Expertiádách: 0
Účast v Týdenních šancích: 0
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Nejvíce přínosné komentáře

Komentář z 10.1.2018 s hodnocením +2:
Díky za recenzi, pro mě užitečnou. Je každopádně znekopokojivé, když jste dospěl ke zjištění, že nový Zeiss Vario Sonnar T dává horší optické výsledky než předchozí G Lens. Ovšem jedno mají určitě společné: neodbytný růžový čtyřlístek odlesků v ostrém protisvětle, to je skoro signatura Sony v téhle kategorii. Obecně ale jsou ty ostatní vyjmenované poklesky vrozené všem travelzoomům s malým čipem ­(neostrosti na delším konci, aberace, šumy­/odšumy a barevná degradace­), jen se s nimi každá značka trochu jinak ­(ne moc­) popasuje. Začetl jsem se do starší recenze na Nikon A900 a je to skoro to samé. Ještě kdybyste našel skulinu na recenzi Panasconicu TZ80­/90 ­(vs. TZ70, na ten tady recenze je­), byli by tihle poslední mohykáni fakticky kompletní. Zajímavé je, že taky u Panasoniků vychází přiznivěji starší TZ70, podobně jako tady HX60. Je v tom kus nostalgie a beznaděje, protože sledujeme, jak se tyhle ještě nedávno obdivované stroje sesouvaji do pryč. Přičemž ty nové úžasné stroje je vlastně plnohodnotně nenahrazují, protože jim chybí takové atributy jako skutečný velezoom ­(za pár kaček­) kombinovaný s opravdovou kapesností.
Komentář z 14.2.2017 s hodnocením +2:
Tady jsou na památku dva odkazy na první dojmy profesionála, který dostal začátkem roku 2016 k vyzkoušení předsériovou verzi:

http:­/­/www.thepassionatephotographer.com­/first­-look­-the­-new­-nikon­-compact­-dl­-24­-85­-f1­-8­-2­-8­-and­-dl18­-50­-f1­-8­-2­-8­-cameras­-are­-here­/

http:­/­/www.thepassionatephotographer.com­/first­-look­-the­-new­-nikon­-compact­-dl­-24­-85­-f1­-8­-2­-8­-and­-dl18­-50­-f1­-8­-2­-8­-part­-2­-go­-wide­/

Jinak k rozhodnutí Nikonu raději bez komentáře, ode mě Nikon za tuhle aféru omluvenku opravdu nedostane. Něco by snad mohli kompenzovat, kdyby urychleně postavili na nohy projekt Nikon 1 ­- ten už je taky tak dlouho zamrzlý, že přestává budit důvěru.
Komentář z 8.12.2015 s hodnocením +2:
není radostná vyhlídka, že z trhu mizí další alternativa pojetí obrazového výstupu. U Samsungu se mi líbila jemná barevnost, pleťovky a s tím související možnosti kustomizace nastavení WB. Prožil jsem s jejich ST a posléze WB dřevní doby, boje s desaturací a vražednými přepaly, ale zrovna jsem si říkal, že už dospěli a bude stát za to jít do NX ­(pro mě by bohatě stačila NX 500­) a vychutnat si jejich přednosti na povýšené technické úrovni ­- no, a houby s octem. A jsem si jistý, že při případném odkupu techniky NX právě tohle fluidum Nikon nezachová, protože logicky bude chtít implementovat svůj software, své pojetí obrazu. Druhá věc je, jestli je to celé pravda a jestli Samsung náhodou pouze neodchází z odumírajícího evropského regionu a nenapře své síly raději na Asii a okolí. Ostatně, právě Samsung má do značné míry na svědomí zformování globální spotřebitelské poptávky ve prospěch smártfouňového focení a opojení komunikátorstvím, takže může za sesychání trhu klasické fototechniky šlehat proutkem v první řadě sebe.
Nikon, starý váhal, to je jiná kapitola. Mají ­- opět z mého pohledu běžného uživatele ­- vícero nezodpovězených otázek, například: Co jste jako mysleli projektem advanced kompaktů třídy 1­/1,7­" ­- ráčíte v něm nějak pokračovat a jakým směrem ­(nástupci P340, P7800­)? Hraje v tom nějakou roli i CSC řada N1, má třeba nahradit advanced kompakty, de facto jako přímý rival RX100 a spol.? Když už jste investovali do fajnového upgradu na J5, dočkáme se taky releasu V4, případně AW2, nebo snad celou řadu 1 odpískáte? A co jste mysleli Nikonem A ­- jednou a dost? A jestli koupíte opravdu od Samsungu třídu NX, jak se to promítne do těchto dosavadních řad? Já jen, abych věděl, jestli se rovnou nemám obrátit a jít si koupit něco od Sony nebo Panasonicu, Fujifilmu...mají tam pěkné šťavnaté kousky.

Nejméně přínosné komentáře

Komentář z 21.5.2018 s hodnocením -1:
Díky, ten odkaz jsem si užil! I další ukázky a info tamtéž.
Komentář z 2.2.2016 s hodnocením -1:
přečíst si podrobnější zprávu na dpr: http:­/­/www.dpreview.com­/news­/7918350694­/sony­-camera­-and­-sensor­-business­-units­-report­-drop­-in­-sales­-in­-2015 Je tam tuším i ke stažení celý report za 3Q15 ­(tedy na z 4Q, jak se omylem dostalo do článku sem­). Každopádně v zájmu stability celého fotododvětví ­(potažmo digiodvětví­) je, aby se Sony dál dařilo těžkými časy přechodu do jiné dimenze bruslit bez fatálního poškození a bez prudkého kymácení. Jestli se fotografické funkce přesunou v přijatelné kvalitě definitivně do multifunkčních komunikátorů, je to zcela v lajně se sci­-fi, která jsme si čítávali, není na tom nic špatného. Prostě se jenom plní dávné vize a přání. Spíš se někdy zabývám otázkou, co budeme dělat, až někde někdo­/něco vypne globální servery a ve virtuálním světě nastane tma a ticho... asi si zase ořežeme tužku­/opálíme klacík, nakreslíme obrázek a podáme do sedla Pošťákovi.
Komentář z 4.9.2014 s hodnocením 0:
To: P.Matějka, snejdy ­- děkuji, já jsem tu už včera nebyl. Myslím jste všechno podstatné spoludiskutérovi sdělili, nebudu už zbytečně přihazovat na kupku. Samozřejmě znám myši, klávesnice, repráky atd. ­- i já jsem s nimi udělal zkušenost.
To: rdixdox ­- Vy máte svůj názor a ten má hodnotu 1 diskusního hlasu, stejně jako můj. A podle mého názoru je tento model od Geniusu ­- zkráceně vyjádřeno ­- šmejd, toť vše. imho se mýlíte, že kvalitativní kategorii produktů Genius zná každý ­- naopak předpokládám, že spousta lidí je nepolíbených, prostě jdou a aniž by si o výrobci a konkrétním produktu něco zjistili, koupí. Proto je správné, že sem redakce tuto recenzi dala, jako varování pro ty, kteří jsou ochotní číst.