www.digimanie.cz
>
>
>
>
>

Pentax představuje novou vizi značky a potvrzuje, že ho nezajímá CSC

Pentax představuje novou vizi značky a potvrzuje, že ho nezajímá CSC
, , aktualita
Společnost Ricoh (a její fotoaparáty prodávané pod značnou Pentax) stále věří v budoucnost digitálních zrcadlovek. Proto svůj postoj ještě posílila v nové vizi značky, která je zaměřená na optický hledáček.
K oblíbeným
reklama
Zhruba před rokem se zástupci společnosti Ricoh a fotoaparátů Pentax nechali slyšet, že nevidí smysl v CSC fotoaparátech a věří v návrat k DSLR. Nějaká CSC tak od této společnosti v dohledné době rozhodně nečekejme. Pentax dokonce vytvořil novou webovou stránku, která se věnuje 5 principům SLR fotografie, které chce ctít do budoucna.
 
Pentax logo
 
Ty se v několika bodech naráží na totéž, a to na pocit z fotografie pořizované přes hledáček. K tomu nechal natočit i doprovodná videa. Ve volném překladu jde o následující body:
  1. Navrhujeme fotoaparáty s naprostou oddaností fotografii
  2. Produkujeme takové fotoaparáty, které dovolí přímou komunikaci se subjektem (pomocí smyslů)
  3. Navrhujeme takové fotoaparáty, které dovolí užívat si celý proces focení
  4. Dosahujeme úrovně kvality a výkonu, která nemůže být měřena jen čísly
  5. Zkušenosti a odezva uživatelů jsou pro nás neocenitelné
Zda se sázka na DSLR Pentaxu vyplatí, to ukáže až čas. Dosavadní čísla ale jeho optimismus příliš nepodporují, protože zrcadlovky jsou nejvíc padající kategorií fotoaparátů ze všech. Dokonce ani kompaktům neklesají prodeje tolik jako zrcadlovkám (za rok 2019 to bylo proti roku 2018 32 % u zrcadlovek a 22 % u kompaktů, letos byl propad i kvůli pandemii o 79 % proti 74 %). Pro zajímavost, u CSC to byla 4 % a 62 %.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Panasonic Lumix S 85mm F1.8 Panasonic Lumix S 85mm F1.8
V redakci se nám ukázal pevný full frame objektiv Panasonic Lumix S 85mm F1.8 (S-S85), který podrobíme tradičnímu redakčnímu testu. Jak si tento světelný a relativně kompaktní kousek povede?
Včera, recenze, Milan Šurkala2 komentáře
Canon údajně ruší další objektivy EF a představí trojici nových modelů RF Canon údajně ruší další objektivy EF a představí trojici nových modelů RF
Společnost Canon přechází z bajonetu EF na nový RF. Už během následujících týdnů by se měly objevit 3 nové objektivy pro bajonet RF. Současně se hovoří o tom, že se seznam zrušených objektivů EF zase prodlouží.
12.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sigma svolává vadné objektivy 28-70mm F2.8 Contemporary Sigma svolává vadné objektivy 28-70mm F2.8 Contemporary
Sigma zjistila, že úvodní série jejích objektivů 28-70mm F2.8 DG DN Contemporary může trpět na vadu, která se projeví sníženou odolností ochrany proti světelným závojům. Vadné objektivy tak stahuje zpátky a bezplatně je vymění.
10.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
TTartisan přichází s objektivem 21mm f/1.5 pro full frame CSC TTartisan přichází s objektivem 21mm f/1.5 pro full frame CSC
Od společnosti TTartisan tu máme nový širokoúhlý pevný objektiv 21mm f/1.5. Nabídne manuální zaostřování a je kompatibilní s několika full frame CSC systémy a fotoaparáty s bajonetem Leica M.
10.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Samyang uvádí AF 24mm F1.8 FE s optimalizací pro astrofotografii Samyang uvádí AF 24mm F1.8 FE s optimalizací pro astrofotografii
Samyang představil nový širokoúhlý pevný objektiv AF 24mm F1.8 FE, který patří do řady Tiny Series. Jde tedy o kompaktní objektiv s malými rozměry i hmotností. Optimalizován je také pro astrofotografii.
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář