www.digimanie.cz
>
>
>
>
>

Pentax představuje novou vizi značky a potvrzuje, že ho nezajímá CSC

Pentax představuje novou vizi značky a potvrzuje, že ho nezajímá CSC
, , aktualita
Společnost Ricoh (a její fotoaparáty prodávané pod značnou Pentax) stále věří v budoucnost digitálních zrcadlovek. Proto svůj postoj ještě posílila v nové vizi značky, která je zaměřená na optický hledáček.
K oblíbeným
reklama
Zhruba před rokem se zástupci společnosti Ricoh a fotoaparátů Pentax nechali slyšet, že nevidí smysl v CSC fotoaparátech a věří v návrat k DSLR. Nějaká CSC tak od této společnosti v dohledné době rozhodně nečekejme. Pentax dokonce vytvořil novou webovou stránku, která se věnuje 5 principům SLR fotografie, které chce ctít do budoucna.
 
Pentax logo
 
Ty se v několika bodech naráží na totéž, a to na pocit z fotografie pořizované přes hledáček. K tomu nechal natočit i doprovodná videa. Ve volném překladu jde o následující body:
  1. Navrhujeme fotoaparáty s naprostou oddaností fotografii
  2. Produkujeme takové fotoaparáty, které dovolí přímou komunikaci se subjektem (pomocí smyslů)
  3. Navrhujeme takové fotoaparáty, které dovolí užívat si celý proces focení
  4. Dosahujeme úrovně kvality a výkonu, která nemůže být měřena jen čísly
  5. Zkušenosti a odezva uživatelů jsou pro nás neocenitelné
Zda se sázka na DSLR Pentaxu vyplatí, to ukáže až čas. Dosavadní čísla ale jeho optimismus příliš nepodporují, protože zrcadlovky jsou nejvíc padající kategorií fotoaparátů ze všech. Dokonce ani kompaktům neklesají prodeje tolik jako zrcadlovkám (za rok 2019 to bylo proti roku 2018 32 % u zrcadlovek a 22 % u kompaktů, letos byl propad i kvůli pandemii o 79 % proti 74 %). Pro zajímavost, u CSC to byla 4 % a 62 %.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Video: Svatební focení nevěsty v Bejrútu přerušila ničivá exploze Video: Svatební focení nevěsty v Bejrútu přerušila ničivá exploze
Ničivý výbuch v hlavním městě státu Libanon - Bejrútu - překvapil tamější obyvatele zcela nečekaně. Na náměstí nedaleko epicentra v přístavu zrovna pózovala pro své svatební fotografie nevěsta, fotograf zaznamenal tlakovou vlnu.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře
Selfie, postrach muzeí: rakouský turista při focení soše ulomil prsty Selfie, postrach muzeí: rakouský turista při focení soše ulomil prsty
Focení selfie sice vypadá jednoduše, v praxi jde ale o náramně nebezpečnou disciplínu. Zemřelo a zranilo se při ní už spousta lidí, často také dochází k poškození majetku. V Itálii takto jeden Rakušan poničil sochu v muzeu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Finanční výsledky Nikonu: obrovské pády nejen ve fotodivizi Finanční výsledky Nikonu: obrovské pády nejen ve fotodivizi
Společnosti Nikon se v posledním čtvrtletí vůbec nedařilo. Koronavirová pandemie měla dle slov společnosti enormní dopad na hospodaření a zaznamenaná poklesy příjmů jsou opravdu velmi dramatické.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Sigma uvedla objektiv 85mm F1.4 DG DN Art pro CSC Sigma uvedla objektiv 85mm F1.4 DG DN Art pro CSC
Společnost Sigma rozšířila nabídku svých objektivů pro CSC systémy novým modelem 85mm F1.4 DG DN Art. Vysoce světelný portrétní objektiv bude k mání nejen pro bajonet E-Mount, ale také pro L-Mount.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Finanční výsledky Olympusu: pandemie zvýšila ztrátu fotodivize Finanční výsledky Olympusu: pandemie zvýšila ztrátu fotodivize
Společnost Olympus zveřejnila výsledky svého hospodaření. Ačkoli je celá firma stále v zisku, fotografická divize i kvůli koronavirové pandemii sice výrazně snížila příjmy, ale ztráta se prohloubila jen mírně.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře