www.digimanie.cz
>
>
>
>
>

Pentax představuje novou vizi značky a potvrzuje, že ho nezajímá CSC

Pentax představuje novou vizi značky a potvrzuje, že ho nezajímá CSC
, , aktualita
Společnost Ricoh (a její fotoaparáty prodávané pod značnou Pentax) stále věří v budoucnost digitálních zrcadlovek. Proto svůj postoj ještě posílila v nové vizi značky, která je zaměřená na optický hledáček.
K oblíbeným
reklama
Zhruba před rokem se zástupci společnosti Ricoh a fotoaparátů Pentax nechali slyšet, že nevidí smysl v CSC fotoaparátech a věří v návrat k DSLR. Nějaká CSC tak od této společnosti v dohledné době rozhodně nečekejme. Pentax dokonce vytvořil novou webovou stránku, která se věnuje 5 principům SLR fotografie, které chce ctít do budoucna.
 
Pentax logo
 
Ty se v několika bodech naráží na totéž, a to na pocit z fotografie pořizované přes hledáček. K tomu nechal natočit i doprovodná videa. Ve volném překladu jde o následující body:
  1. Navrhujeme fotoaparáty s naprostou oddaností fotografii
  2. Produkujeme takové fotoaparáty, které dovolí přímou komunikaci se subjektem (pomocí smyslů)
  3. Navrhujeme takové fotoaparáty, které dovolí užívat si celý proces focení
  4. Dosahujeme úrovně kvality a výkonu, která nemůže být měřena jen čísly
  5. Zkušenosti a odezva uživatelů jsou pro nás neocenitelné
Zda se sázka na DSLR Pentaxu vyplatí, to ukáže až čas. Dosavadní čísla ale jeho optimismus příliš nepodporují, protože zrcadlovky jsou nejvíc padající kategorií fotoaparátů ze všech. Dokonce ani kompaktům neklesají prodeje tolik jako zrcadlovkám (za rok 2019 to bylo proti roku 2018 32 % u zrcadlovek a 22 % u kompaktů, letos byl propad i kvůli pandemii o 79 % proti 74 %). Pro zajímavost, u CSC to byla 4 % a 62 %.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
V norském obchodě je možné hrát šachy s fototechnikou namísto figurek V norském obchodě je možné hrát šachy s fototechnikou namísto figurek
Fotografický obchod v Norsku na sebe přitáhl pozornost díky netradiční atrakci, kterou zveřejnil na Instagramu. V prodejně postavili velkou šachovnici, na které je možné hrát místo figurek s fotografickým vybavením.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Sony Alpha 1 přináší 8K video i hledáček OLED 9,44M bez blackoutu Sony Alpha 1 přináší 8K video i hledáček OLED 9,44M bez blackoutu
Konkurence na trhu full frame CSC sílí a Sony chce mít nejlepší CSC na trhu. Tím se má stát Alpha 1. Nový fotoaparát přinese 50MPx vrstvený čip, podporu 8K videa, přičemž i to je s oversamplingem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fotografka vytváří minimalistické autoportréty v zrcadle Fotografka vytváří minimalistické autoportréty v zrcadle
I s minimem rekvizit je možné vytvořit celou sérii zajímavých fotografií. Fotografka Ziqian Liu se tímto heslem řídí při tvorbě svého projektu, v němž při fotografování autoportrétů pracuje s odrazy.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Leica M10-P Reporter dostává grip z kevlaru Leica M10-P Reporter dostává grip z kevlaru
Leica představila speciální limitovanou edici svého dálkoměrného fotoaparátu M10-P Reporter. Novinka sází na nenápadný vzhled v khaki barvě a přidává grip z kevlarových vláken. Ten má časem blednout a dát fotoaparátu jedinečnou patinu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony zítra představí novinky, možná i full frame RX se zakřiveným čipem Sony zítra představí novinky, možná i full frame RX se zakřiveným čipem
Zítra společnost Sony představí jednu nebo možná několik fotografických novinek, na které láká novým teaserem. Spekuluje se, že by mezi nimi mohl být první fotoaparát značky se zakřiveným senzorem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů