www.digimanie.cz
>
>
>

Pergear 60mm f/2.8 Ultra-Macro přináší zvětšení 2:1

Pergear 60mm f/2.8 Ultra-Macro přináší zvětšení 2:1
, , aktualita
Pergear uvedl na trh další zajímavý objektiv. Je jím model 60mm f/2.8 Ultra-Macro 2x a jak už napovídá název, nabídne nadprůměrné 2× zvětšení. Dostupný bude prozatím pro 4 CSC bajonety s APS-C senzory a menšími.
K oblíbeným
reklama
Společnost Pergear rozšiřuje nabídku svých objektivů o nový model 60mm f/2.8 Ultra-Macro 2x. Při své 60mm ohniskové vzdálenosti (a 90mm přepočtené na APS-C) dosahuje 22,6° úhlu záběru. Zajímavý je především svým zvětšením 2:1, takže na APS-C senzorech, pro které je určen, se dočkáte dokonce 3× přepočteného zvětšení (Fujifilm X, Sony E a Nikon Z), na Micro Four Thirds to bude dokonce dokonce 4× po přepočtu. Minimální zaostřovací vzdálenost činí 19,1 cm, ostří se manuálně. Použít lze i na full frame tělech, tam ale při zaostření na nekonečno budete muset počítat s trochou vinětace navíc.
 
Pergear 60mm f/2.8 Ultra-Macro 2x
 
Objektiv se skládá z 11 členů v 8 skupinách, 3 členy jsou z HR skla. Nechybí vícevrstvá povrchová úprava členů, která minimalizuje odlesky a závoje. Světelnost má hodnotu F2,8, irisová clona pak disponuje 10 lamelami, přičemž má hladký chod bez aretace. Počítejte s tím, že zde nejsou žádné elektrické kontakty. Novinka má v průměru 68 mm, na délku okolo 118 mm a váží cca 600 gramů (může se lišit dle bajonetu). Pokud jde o filtry, podporovány jsou ty se 62mm průměrem. Cena byla ve všech případech stanovena na 199 USD.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Souboj medvědů se odehrál kameramanům přímo před nosem Souboj medvědů se odehrál kameramanům přímo před nosem
Fotografové a kameramani snažící se zaznamenat život ve volné přírodě to nemají příliš jednoduché. Jejich práce se často skládá z čekání na to, až se něco stane a objeví se zvíře. Kameramanům ve Finsku se takto povedlo zachytit souboj medvědů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Sony konečně představilo vlogerský CSC fotoaparát ZV-E10 Sony konečně představilo vlogerský CSC fotoaparát ZV-E10
Po třítýdenním odkladu kvůli nevhodně zvolenému termínu se konečně představuje APS-C CSC fotoaparát Sony ZV-E10. Jak už napovídá název, jde o speciální verzi určenou pro vloggery a youtubery.
1.8.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Zvířecí kamufláž: sova na fotografii dokonale splývá s kůrou stromu Zvířecí kamufláž: sova na fotografii dokonale splývá s kůrou stromu
Zvířata se dokážou v přírodě dokonale maskovat. Pokud fotograf zachytí živočicha v jeho přirozeném prostředí, stává se, že na výsledném snímku s pozadím naprosto splyne. To se stalo i kanadskému fotografovi, když fotil sovu.
1.8.2021, aktualita, Kateřina Hoferková
Fotograf fotí na iPhone propracované miniatury Fotograf fotí na iPhone propracované miniatury
Zajímavé a kvalitní fotografie je možné pořídit i jen s pomocí chytrého telefonu. To si myslí i fotograf, který se zaměřuje na vytváření miniatur, z nichž pak vznikají netradiční snímky pořízené iPhonem.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Doporučené fotoaparáty: červenec 2021 Doporučené fotoaparáty: červenec 2021
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
27.7.2021, článek, Milan Šurkala54 komentářů