www.digimanie.cz
>
>
>

Pergear uvedl širokoúhlý pancake rybí oko 10mm F8

Pergear uvedl širokoúhlý pancake rybí oko 10mm F8
, , aktualita
Společnost Pergear přichází na trh s dalším netradičním objektivem. Je jím tenký pancake 10mm f/8 Fisheye, který má tloušťku pouhý jeden centimetr. Určen je pro většinu CSC systémů s APS-C a menšími senzory.
K oblíbeným
reklama
Od společnosti Pergear jsme se dočkali další novinky. Tou je širokoúhlý pancake 10mm f/8 Fiskeye. Jak je vidět, objektiv to rozhodně nepřehání se světelností, nicméně se zase odmění extrémně kompaktními rozměry. Ty činí 55 mm v průměru a pouhých 10 mm na délku. Hmotnost objektivu se pak zastavila na hodnotě 90 gramů.
 
Pergear 10mm F8 Pancake
 
10mm objektiv je určen pro APS-C čipy, kde nabídne 15mm přepočtenou ohniskovou vzdálenost a 150° úhel záběru (typu rybí oko). Na MFT pak nabídne přepočtených 20 mm. Skládá se z 5 členů ve 4 skupinách, 3 členy jsou z ED skla a jeho clona F8 se nedá změnit. Pokud jde o zaostřování, to se provádí páčkou, přičemž je možné ostřit od 30 cm. Cena byla stanovena na 79 USD (cca 2000 Kč s DPH).
 
Pergear 10mm F8 Pancake
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Fotograf zachytil hejno špačků připomínající tvarem siluetu ptáka Fotograf zachytil hejno špačků připomínající tvarem siluetu ptáka
Příroda nabízí mnohdy zajímavou podívanou a jeden nevšední okamžik se podařilo zachytit i irskému fotografovi. Na jeho fotografii je zvěčněno letící hejno špačků, které svým uskupením připomíná siluetu ptáka.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Nikon chystá Z s 8K a vrstveným čipem, budou i levnější objektivy Nikon chystá Z s 8K a vrstveným čipem, budou i levnější objektivy
Keiji Oishi z Nikonu poskytl rozhovor serveru DPreview, kde jsme se dozvěděli např. to, že se chystá CSC alternativa k Nikonu D6. Má však umět 8K video a mít vrstvený senzor. Nezapomene se ale ani na levnější produkty.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
CIPA 01/21: pozitivní začátek roku pro full frame a CSC CIPA 01/21: pozitivní začátek roku pro full frame a CSC
Dosavadní přehledy prodejů fotoaparátů byly obvykle plné záporných čísel. Pro letošní leden to ale vypadá o něco lépe. Ukazuje se, že trh s CSC fotoaparáty, a to zejména s těmi s full frame čipem, je na tom dobře.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Leica uvádí APO-Summicron-M 35mm F2 ASPH Leica uvádí APO-Summicron-M 35mm F2 ASPH
V nabídce objektivů společnosti Leica se objevuje nový model APO-Summicron-M 35mm F2 ASPH. Schopen je zaostřit už od 30 cm, na to ale budete potřebovat live-view, neboť je určen pro dálkoměry Leica M.
5.3.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple iPhone 13 by měl dostat 1TB verzi i více stabilizovaných fotomodulů Apple iPhone 13 by měl dostat 1TB verzi i více stabilizovaných fotomodulů
Na nový smartphone iPhone 13 si budeme muset počkat ještě půl roku, ale už nyní se objevují informace o tom, co by měl přinést. Hovoří se o větší 1TB variantě Pro a také větším množství stabilizovaných fotomodulů.
5.3.2021, aktualita, Milan Šurkala