Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Pevný objektiv Canon EF 35mm f/1.4L II USM

1.9.2015, Milan Šurkala, aktualita
Poslední týdny a měsíce byly plné informací, že Canon chystá novou 35ku. Stalo se tak a před pár dny byl představen nový objektiv Canon EF 35mm f/1.4L II USM. Ten disponuje technologií Blue Spectrum Refractive Optics.
Uniklé informace se ukázaly být pravdivé a Canon skutečně představil nový objektiv EF 35mm f/1.4L II USM, který nahradil původní model EF 35mm f/1.4L USM. Ten jsme testovali a nebyl sice špatný, nicméně vzhledem k výkonům byl poměrně drahý. Novinka by měla přinést především mnohem kvalitnější optiku. Najdete zde např. technologii Blue Spectrum Refractive Optics (BR Optics), která výrazněji láme modrou složku světla a měla by tak snižovat problém chromatické aberace a současně s tím zvýšit i ostrost snímků.


Canon EF 35mm f/1.4L II USM


Objektiv má ohniskovou vzdálenost 35 milimetrů, což na full frame snímači znamená diagonální úhel záběru 63°, horizontální 54° a vertikální 38°. Skládá se ze 14 optických členů v 11 skupinách. Jeho světelnost má velmi dobrou hodnotu F1,4 a irisovou clonu s 9 lamelami lze přiclonit maximálně na F22. Ostřit je možné od 28 centimetrů (od roviny senzoru), maximální zvětšení pak dosahuje hodnoty 0,21×. K ostření je využit USM motorek s možností manuálního doostření v režimu AF. Objektiv má v průměru 80,4 mm a na délku pak 105,5 mm. Jeho hmotnost činí 760 gramů a může používat filtry o 72mm průměru. Potěší i odolnost vůči vlhkosti a prachu. Nechybí ani povrchová úprava Sub-Wavelength Structure Coating (SWC). Prodej začne v říjnu za cenu $1799.

Zdroj: canon-europe.com


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.