Phase One XT: kompaktní středoformát pro cestovatele

Phase One XT: kompaktní středoformát pro cestovatele
, , aktualita
Společnost Phase One uvedla nový středoformátový fotoaparát XT, který je zaměřen zejména na kompaktní rozměry a možnost využití i pro cestování a krajinářskou fotografii. Navíc bude dodáván s shift objektivem.
K oblíbeným
reklama
Trh středoformátových fotoaparátů byl obohacen o nový přístroj z dílen společnosti Phase One, model XT. Ten svým určením míří především na krajinářskou fotografii a cestování obecně. Potěšit má relativně kompaktními rozměry a snadným ovládáním, které má dle výrobce usnadnit zachycení okamžiku a minimalizovat boj s nastavováním fotoaparátu. Novinka má být kompatibilní s digitálními stěnami Phase One IQ4 150MP, IQ4 150MP Achromatic a IQ4 100MP Trichromatic.
 
Phase One XT
 
Při koupi si můžete vybrat jeden z objektivů Rodenstock HR Digaron-S 23mm f/5.6, Digaron-W 32mm f/4 nebo Digaron-W 70mm f/5.6. Ve všech případech jde o shift objektivy, tedy se dají posouvat v ose X i Y až o 24 mm a vyrovnávají tak perspektivní zkreslení. Údaj o posunu je navíc uložen v souborech, aby se s ním dalo později pracovat. Pochopitelně nepůjde o levný přístroj, se stěnou IQ4 150MP a jedním z výše uvedených objektivů vyjde na $56990.
 
Phase One XT
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Canon si patentoval 2 telezoomy včetně RF 120-700mm F4.5-8.0 Canon si patentoval 2 telezoomy včetně RF 120-700mm F4.5-8.0
Canon má i s omezenou nabídkou full frame CSC fotoaparátů docela solidní úspěchy. Aby přilákal ještě více zákazníků, vyvíjí spoustu nových objektivů a v laboratořích se objevily i dva telezoomy včetně RF 120-700mm f/4.5-8.0.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
DxO přichází s Nik Collection 3, má nový Perspective Efex DxO přichází s Nik Collection 3, má nový Perspective Efex
Společnost DxO má nyní pod palcem set pluginů Nik a uvádí novou generaci Nik Collection 3. Přináší např. snazší přepínání mezi pluginy, nedestruktivní úpravy a také nový plugin Perspective Efex.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
CIPA 04/2020: prodeje fotoaparátů za 12 měsíců spadly na třetinu CIPA 04/2020: prodeje fotoaparátů za 12 měsíců spadly na třetinu
CIPA zveřejnila další statistiky, tentokrát za měsíc duben. Výsledky to jsou opravdu velmi špatné. Prodeje všech kategorií meziročně spadly zhruba na třetinu. Moc se nedařilo CSC, naopak DSLR vyrovnaly březnový propad.
3.6.2020, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Irix Cine 15mm T2.6: nový širokoúhlý objektiv pro video Irix Cine 15mm T2.6: nový širokoúhlý objektiv pro video
Pro profesionální natáčení videa je určena novinka z dílen výrobce objektivů Irix. Její Cine 15mm T2.6 přináší velmi širokoúhlý záběr daný 15mm ohniskovou vzdáleností. Objektiv je odolný a k dispozici pro několik bajonetů.
2.6.2020, aktualita, Milan Šurkala
Olympus: vyšší zisk společnosti, fotoaparáty se zlepšují Olympus: vyšší zisk společnosti, fotoaparáty se zlepšují
Fiskální rok 2020 byl u společnosti Olympus poměrně povedeným. Firmě se totiž znatelně podařilo navýšit zisky a nás potěší i to, že fotografická divize snížila svou ztrátovost. Bohužel, zisky ještě pořád nepřináší.
1.6.2020, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů