www.digimanie.cz
>
>

Photokina 2020 zrušena nejen kvůli COVID-19, další bude až v roce 2022

Photokina 2020 zrušena nejen kvůli COVID-19, další bude až v roce 2022
, , aktualita
Fotografický veletrh Photokina byl opět zrušen. Kdysi tradiční svátek technologií fotoaparátů přecházel na nový cyklus, ale nyní už bude podruhé přesunut. A nemůže za to jen koronavir, který odložil i mnoho jiných veletrhů.
K oblíbeným
reklama
Photokina se doposud konala obvykle v září ve dvouletém cyklu. Její pořadatelé ale chtěli toto změnit a přejít na jednoletý cyklus v květnu. Protože květen 2019 by byl příliš brzy po poslední Photokině v září 2018, přesunuli ji na květen 2020 (konkrétně na 27. až 30. května 2020). Ale ani toto novější datum bohužel nevyjde. Photokina se tak znovu odloží, a to dokonce na 18. až 21. května roku 2022.
 
Photokina logo
 
Důvodů je více a nejde jen o koronavir SARS-CoV-2. Ten by pravděpodobně neumožnil konání veletrhu, neboť státy omezují volné vycházení a zatím nikdo pořádně neví, jak bude vlastně vypadat situace za dva měsíce, nemluvě o tom, že se veletrhu nechtělo zúčastnit mnoho z tradičních společností. Prozatím to totiž nevypadá, že by měl celý problém s COVID-19 koncem března kulminovat, jak se ještě nedávno předpokládalo. Situace je zejména v Evropě čím dál kritičtější a v posledních dnech začíná přibývat nemocných např. i v Jižní Americe, která se dosud nemoci docela vyhýbala. Dalším důvodem je ale i to, že se celý trh s fotoaparáty stále výrazně mění. Tyto trendy byly problémem i bez koronaviru, jenže ten je ještě více umocnil a Photokina tak potřebuje nabrat trochu jiný směr. Tak uvidíme, zda nakonec nebude zrušena i ta v roce 2022.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kodak Alaris opět prodává, část z PPF míří do Číny Kodak Alaris opět prodává, část z PPF míří do Číny
Kdysi slavný Kodak je dnes už téměř historií. Zbytky společnosti už byly dávno rozděleny, prodány a nyní došlo k dalšímu prodeji. Z Kodaku Alaris a jeho další části PPF byl vyčleněn další díl, který nyní putuje do Číny.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon EOS R5 bude mít problémy s chlazením i dle samotného Canonu Canon EOS R5 bude mít problémy s chlazením i dle samotného Canonu
Nový fotoaparát Canon EOS R5 je jedinečný svou schopností natáčet 8K video, nicméně překvapil relativně malým tělem a absencí pokročilého chlazení. I dle technických specifikací Canonu je viditelné, že mu přehřívání nebude úplně cizí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Canon přichází s novými telekonvertory pro systém EOS R: 1.4x a 2x Canon přichází s novými telekonvertory pro systém EOS R: 1.4x a 2x
Ve velké smršti novinek společnosti Canon se objevily také dva nové telekonvertory pro systém EOS R (bajonet RF). Ty nabízí 1,4× a 2× prodloužení ohniskové vzdálenosti se zachováním autofokusu, stabilizace i odolnosti.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Canon uvedl A3+ fototiskárnu imagePROGRAF PRO-300 Canon uvedl A3+ fototiskárnu imagePROGRAF PRO-300
Novinkou ve výrobním programu společnosti Canon je i A3+ fototiskárna imagePROGRAF PRO-300. Má celkem 9 barevných inkoustů + Chroma Optimiser a schopnost využívat záložní trysky v případě problémů s jinými.
11.7.2020, aktualita, Milan Šurkala
DxOMark se omlouvá, recenze Canon EOS-1D X Mark III měla špatný výsledek DxOMark se omlouvá, recenze Canon EOS-1D X Mark III měla špatný výsledek
Autoři testů DxOMark si sypou popel na hlavu. Objevili totiž chybu, která vznikla při testu digitální zrcadlovky Canon EOS-1D X Mark III. Ta totiž dosáhla velmi podezřele nízkých výsledků a DxOMark nyní našel chybu.
11.7.2020, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů