www.digimanie.cz
>
>

Photokina 2020 zrušena nejen kvůli COVID-19, další bude až v roce 2022

Photokina 2020 zrušena nejen kvůli COVID-19, další bude až v roce 2022
, , aktualita
Fotografický veletrh Photokina byl opět zrušen. Kdysi tradiční svátek technologií fotoaparátů přecházel na nový cyklus, ale nyní už bude podruhé přesunut. A nemůže za to jen koronavir, který odložil i mnoho jiných veletrhů.
K oblíbeným
reklama
Photokina se doposud konala obvykle v září ve dvouletém cyklu. Její pořadatelé ale chtěli toto změnit a přejít na jednoletý cyklus v květnu. Protože květen 2019 by byl příliš brzy po poslední Photokině v září 2018, přesunuli ji na květen 2020 (konkrétně na 27. až 30. května 2020). Ale ani toto novější datum bohužel nevyjde. Photokina se tak znovu odloží, a to dokonce na 18. až 21. května roku 2022.
 
Photokina logo
 
Důvodů je více a nejde jen o koronavir SARS-CoV-2. Ten by pravděpodobně neumožnil konání veletrhu, neboť státy omezují volné vycházení a zatím nikdo pořádně neví, jak bude vlastně vypadat situace za dva měsíce, nemluvě o tom, že se veletrhu nechtělo zúčastnit mnoho z tradičních společností. Prozatím to totiž nevypadá, že by měl celý problém s COVID-19 koncem března kulminovat, jak se ještě nedávno předpokládalo. Situace je zejména v Evropě čím dál kritičtější a v posledních dnech začíná přibývat nemocných např. i v Jižní Americe, která se dosud nemoci docela vyhýbala. Dalším důvodem je ale i to, že se celý trh s fotoaparáty stále výrazně mění. Tyto trendy byly problémem i bez koronaviru, jenže ten je ještě více umocnil a Photokina tak potřebuje nabrat trochu jiný směr. Tak uvidíme, zda nakonec nebude zrušena i ta v roce 2022.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Fotograf používá veřejné webkamery k zachycení vylidněných italských měst Fotograf používá veřejné webkamery k zachycení vylidněných italských měst
Fotografové to v současné době pandemie COVID-19 nemají jednoduché, někteří z nich se tedy snaží vymýšlet netradiční projekty, které můžou vytvářet i z domova. Tím se řídí i fotograf, který používá webkamery k zachycení italských měst v nynější situaci.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
CIPA 02/2020: kompakty rychle mizí z trhu CIPA 02/2020: kompakty rychle mizí z trhu
Máme zde únorová čísla dodávek fotoaparátů na trh a nejsou to vůbec pěkné hodnoty. CSC se docela drží, DSLR ale stále padají a naprostou pohromou byl únor pro kompakty. Ty výrazně spadly meziročně i proti letošnímu lednu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
ProGrade Digital uvádí čtečky CFexpress pro USB 3.2 a Thunderbolt 3 ProGrade Digital uvádí čtečky CFexpress pro USB 3.2 a Thunderbolt 3
Profesionálové využívající karty CFexpress budou moci využít nových rychlých čteček paměťových karet od společnosti ProGrade Digital. Ty jsou určené pro rozhraní Thunderbolt 3 nebo USB 3.2 Gen2.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Phase One iXM-RS 280F: nový 280MPx fotoaparát pro leteckou fotografii Phase One iXM-RS 280F: nový 280MPx fotoaparát pro leteckou fotografii
Phase One vyrábí i speciální středoformátové fotoaparáty pro letecké snímkování. Novinkou pro toto učení je iXM-RS 280F, který bude možné zakoupit i v konfiguraci se IR snímáním. Nabídne vysoké 280MPx rozlišení.
31.3.2020, aktualita, Milan Šurkala
Italský fotograf v karanténě fotí portréty pomocí videohovorů Italský fotograf v karanténě fotí portréty pomocí videohovorů
Návod, jak provádět svou práci z domu kvůli plošné karanténě, ukazuje italský fotograf. I když se může zdát, že profesionální fotografové nemohou své povolání v takové situaci vykonávat, lze to například přes videohovor.
30.3.2020, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře