Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Pinhole Pro Max: zoomovací objektiv s variabilními clonovými otvory

31.3.2022, Milan Šurkala, aktualita
Pinhole Pro Max: zoomovací objektiv s variabilními clonovými otvory
Společnost Thingyfy uvádí na Kickstarteru další objektiv typu pinhole. Dosud vyrobila přes 15 tisíc kusů předchozích generací. Tentokrát jde o opravdovou lahůdku. Objektiv má 6 různých clonových otvorů, a aby toho nebylo málo, přidává k tomu ještě 2× zoom.
O společnosti Thingyfy jsme psali už před několika lety. Tehdy představila zajímavý objektiv Pinhole Pro, který nabízel 8 různých clonových otvorů. Nyní posunula tento koncept ještě o něco dál a máme tu Pinhole Pro Max. Tato verze nabídne 6 různých clonových otvorů, které zajistí světelnost F36 až F233. Konkrétně jde o otvory o velikosti 0,15 mm, 0,2 mm, 0,25 mm, 0,3 mm, 0,35 mm a 0,5 mm vytvořené v hliníku pomocí metody CNC. Novinkou je ale to, že nyní má objektiv také zoom. Konkrétně jde o 2× zoom v rozsahu od 18 do 36 mm.
 
Pinhole Pro Max
 
K dispozici bude pro zrcadlovky i CSC a jde o bajonety Canon EF/RF, Nikon F/Z, Sony A/E, Fujifilm X, MFT a Pentax K. Objektiv váží 171 gramů u DSLR variant a 161,5 gramů u verzí pro CSC. Na délku má včetně krytek 50 mm. V rámci kampaně je objektiv k dispozici za 219 USD (poté 429 USD), případně ve verzi s pouzdrem a filtry CPL, UV a ND2 za 279 USD (poté 532 USD). Set s druhým objektivem Pinhole Pro S vyjde na 299 USD (poté 508 USD) a nakonec je tu i Pinhole Pro Family Pack obsahující klasický Pro, Pro S, Pro X i Pro Max za 569 USD (poté 796 USD). Společnost Thingyfy dosud v kampaních podpořilo přes 9000 lidí a celkově dodala objektivy více než 15 tisícům lidí.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.