www.digimanie.cz
>
>
>

Pinhole Pro X, pinhole objektiv se zoomem

Pinhole Pro X, pinhole objektiv se zoomem
, , aktualita
Na Kickstarteru se objevil zajímavý objektiv Pinhole Pro X. Jak už napovídá první slovo, jde o objektiv typu pinhole, tedy s velmi malým otvorem bez optiky. Tentokrát bude zajímavý tím, že má až 2× zoom.
K oblíbeným
reklama
Po dvou objektivech Pinhole Pro a Pro S se objevuje další novinka této řady s názvem Pinhole Pro X. Podle tvůrců je to první pinhole objektiv, který má i "optický" zoom. Sám jsem si sice osobně vyrobil zoomovací pinhole z krabičky od sirek před nějakými deseti lety, ale je pravdou, že namontovat to na zrcadlovku nebo CSC opravdu nešlo. A to právě Pro X umí. K dispozici totiž bude pro zrcadlovky s bajonetem Canon EF, Nikon F, Sony A a Pentax-K, nezapomnělo se ale na CSC fotoaparáty Sony E, Fujifilm X a Micro 4/3. 
 
Pinhole Pro X
 
Zatímco verze pro zrcadlovky bude mít jen 1,5× zoom v rozsahu 40 až 60 mm, majitelé CSC fotoaparátů si budou moci užít až 2× zoomu. Tento objektiv totiž nabídne 18 až 36 mm. Dírka uprostřed objektivu má průměr 0,25 mm a výrobce se snažil použít co nejlepší výrobní a obráběcí technologie  pro hliník zajišťující vysokou přesnost výroby. Jak verze pro DSLR, tak i pro CSC stojí $69. Starší varianty Pro vyjdou na $55 a Pro S pak na $41. Set všech tří objektivů najednou pak vyjde na $165 (tedy bez slevy).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Kodak uvádí odolný Pixpro WPZ2 a ultrazoom AZ1000 Kodak uvádí odolný Pixpro WPZ2 a ultrazoom AZ1000
Kodak uvádí do nabídky svých fotoaparátů dva nové modely. Jedním z nich je outdoorový kompakt WPZ2 se 4× optickým zoomem a rok po prvním představení se dostává do prodeje 102× ultrazoom Pixpro AZ1000.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Let dronem: cesta do íránského vězení, páru hrozí 10 let Let dronem: cesta do íránského vězení, páru hrozí 10 let
Lety s drony jsou v mnoha zemích čím dál více kontrolovány a je potřeba si dát velký pozor, kde si člověk může co dovolit. Nevyplatilo se to jednomu australskému páru, kterému za létání dronem v Íránu hrozí 10 let vězení.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Panasonic ukázal kameru se svým 8K organickým čipem Panasonic ukázal kameru se svým 8K organickým čipem
Organický snímač Panasonicu se přetřásá už hodně dlouho a nyní se konečně dostává do reálného produktu. Kamera AK-SHB800 totiž tento čip s 8K rozlišením dostala a s tím jsme se dozvěděli i několik dalších informací.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nikon Z6 ve speciálním video kitu pro filmaře Nikon Z6 ve speciálním video kitu pro filmaře
Nikon myslí i na filmaře a plánuje znatelné rozšíření schopností svých CSC fotoaparátů v oblasti videa. Nyní také uvádí speciální video kit, který bude obsahovat např. rekordér Atomos Ninja V a další příslušenství.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Phase One XT: kompaktní středoformát pro cestovatele Phase One XT: kompaktní středoformát pro cestovatele
Společnost Phase One uvedla nový středoformátový fotoaparát XT, který je zaměřen zejména na kompaktní rozměry a možnost využití i pro cestování a krajinářskou fotografii. Navíc bude dodáván s shift objektivem.
13.9.2019, aktualita, Milan Šurkala14 komentářů