www.digimanie.cz
>
>
>

Pinhole Pro X, pinhole objektiv se zoomem

Pinhole Pro X, pinhole objektiv se zoomem
, , aktualita
Na Kickstarteru se objevil zajímavý objektiv Pinhole Pro X. Jak už napovídá první slovo, jde o objektiv typu pinhole, tedy s velmi malým otvorem bez optiky. Tentokrát bude zajímavý tím, že má až 2× zoom.
K oblíbeným
reklama
Po dvou objektivech Pinhole Pro a Pro S se objevuje další novinka této řady s názvem Pinhole Pro X. Podle tvůrců je to první pinhole objektiv, který má i "optický" zoom. Sám jsem si sice osobně vyrobil zoomovací pinhole z krabičky od sirek před nějakými deseti lety, ale je pravdou, že namontovat to na zrcadlovku nebo CSC opravdu nešlo. A to právě Pro X umí. K dispozici totiž bude pro zrcadlovky s bajonetem Canon EF, Nikon F, Sony A a Pentax-K, nezapomnělo se ale na CSC fotoaparáty Sony E, Fujifilm X a Micro 4/3. 
 
Pinhole Pro X
 
Zatímco verze pro zrcadlovky bude mít jen 1,5× zoom v rozsahu 40 až 60 mm, majitelé CSC fotoaparátů si budou moci užít až 2× zoomu. Tento objektiv totiž nabídne 18 až 36 mm. Dírka uprostřed objektivu má průměr 0,25 mm a výrobce se snažil použít co nejlepší výrobní a obráběcí technologie  pro hliník zajišťující vysokou přesnost výroby. Jak verze pro DSLR, tak i pro CSC stojí $69. Starší varianty Pro vyjdou na $55 a Pro S pak na $41. Set všech tří objektivů najednou pak vyjde na $165 (tedy bez slevy).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Fujifilm X-Pro3 má asi problém, uživatelé si stěžují na vadný hledáček Fujifilm X-Pro3 má asi problém, uživatelé si stěžují na vadný hledáček
Nový CSC fotoaparát Fujifilm X-Pro3 má patrně nemalý problém. Stále větší množství uživatelů si totiž stěžuje na problematické chování elektronického hledáčku, jehož jas není konzistentní a přeskakuje.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Techart TZC-01: adaptér objektivů Canon EF na Nikon Z Techart TZC-01: adaptér objektivů Canon EF na Nikon Z
Techart představil další zajímavý adaptér. Tentokrát jde o model TZC-01, který je určen pro fotoaparáty Nikon Z a umožňuje použití objektivů Canon EF. Navíc podporuje kompletní komunikaci s tělem, tedy i stabilizaci, autofokus a další.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tokina uvádí objektiv atx-m 85mm f/1.8 FE pro Sony Tokina uvádí objektiv atx-m 85mm f/1.8 FE pro Sony
Tokina představuje nový produkt řady atx-m. Jde o portrétní objektiv atx-m 85mm f/1.8 FE a už podle názvu je jasné, že je určený pro full frame CSC fotoaparáty značky Sony. Potěšit má i docela rozumnou cenou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Senzor Canonu EOS RP dostal v DxOMark jen 85 bodů Senzor Canonu EOS RP dostal v DxOMark jen 85 bodů
Fotoaparát Canon EOS RP je poměrně oblíbeným full frame CSC díky své nízké ceně. Ta je umožněna i tím, že využívá starší hardware. A právě to se projevilo v nízkém výsledku v tradičním testu snímačů DxOMark.
17.1.2020, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Hasselblad uvedl kompaktní objektiv XCD 4/45P Hasselblad uvedl kompaktní objektiv XCD 4/45P
Pro středoformátové fotoaparáty, jako je X1D II, je určen nový pevný objektiv XCD 4/45P. Vyznačuje se velmi kompaktní stavbou, vždyť na délku nemá ani 5 centimetrů a hmotnost dosahuje jen 320 gramů.
16.1.2020, aktualita, Milan Šurkala