www.digimanie.cz
>
>

Plísně v časosběrném videu ukazují své skryté krásy

Plísně v časosběrném videu ukazují své skryté krásy
, , aktualita
Videa z YouTube kanálu Beauty of Science se snaží zachycovat zajímavé momenty z prostředí přírodních věd. Nejnovější příspěvek je časosběr, který se snaží ukázat skrytou krásu různých druhů plísní.
K oblíbeným
reklama
I když něco takového, jako jsou plísně, může na první pohled působit odpudivě a nezajímavě, pod drobnohledem je možné odhalit skryté krásy tohoto miniaturního světa. O to se snaží i netradiční timelapse video nazvané "The Rise of Molds", které zachycuje růst plísní.

I když pro spoustu lidí plísně nejsou nikterak spojené se slovem krása a představují nevyžádané návštěvníky na potravinách nebo na stěnách domů, Dr. Yan Liang vytvořil video, které by mělo ukázat i druhou stranu mince. Více než dvouminutové video je součástí série z YouTube kanálu Beauty of Science a zachycuje, co se děje v Petriho miskách. 
 

Při natáčení byly využity čtyři druhy plísní, které se využívají k fermentaci potravin. Konkrétně to jsou Rhizopus, Aspergillus niger, Aspergillus oryzae a Penicillium, které před čočkou objektivu postupně rostou a vytvářejí zajímavé miniaturní struktury, které člověk pouhým okem nezachytí. Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Žádost o ruku na Brooklyn Bridge: fotograf byl sražen cyklistou Žádost o ruku na Brooklyn Bridge: fotograf byl sražen cyklistou
Skoro každý chce mít pěkné fotografie z významných momentů svého života. Chris Pain chtěl mít nafocenu a natočenu žádost o ruku na Brooklyn Bridge, ale nešlo to úplně podle plánu. Fotograf, který pořizoval snímky, byl totiž sražen cyklistou.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Canon představil 0,71× speedbooster EF-EOS R 0.71x Canon představil 0,71× speedbooster EF-EOS R 0.71x
Canon představil nový zajímavý produkt. Je jím tzv. speedbooster, tedy konvertor, který rozšiřuje úhel záběru optické soustavy a s tím i znatelně zlepšuje světelnost. Mount Adapter EF-EOS R 0.71x ji zlepšuje o 1 EV.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon koupil superpočítač Fujitsu: více simulací, méně prototypů Canon koupil superpočítač Fujitsu: více simulací, méně prototypů
Společnost Canon chce zapracovat na efektivitě vývoje nových fotoaparátů a objektivů. Proto si zakoupila nový superpočítač Fujitsu PRIMEHPC FX1000, který by měl umožnit testování pomocí simulací a nikoli prototypů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Video: Krokodýl vyděsil turisty, kteří se s ním fotografovali Video: Krokodýl vyděsil turisty, kteří se s ním fotografovali
Zaměstnanci safari parku v Austrálii si udělali legraci ze skupiny šesti turistů, kteří si chtěli pořídit fotografii s krokodýlem. Krokodýl sklapl čelisti návštěvníkům za zády a ti vyděšeně utekli.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Tamron uvedl telezoom 70-300mm F4.5-6.3 pro Sony E/FE Tamron uvedl telezoom 70-300mm F4.5-6.3 pro Sony E/FE
Novinkou společnosti Tamron je nový objektiv typu telezoom 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD (Model A047). Ten je určen pro full frame CSC fotoaparáty Sony, přičemž nabídne kompaktní rozměry a nízkou hmotnost.
25.9.2020, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů