www.digimanie.cz
>
>

Plísně v časosběrném videu ukazují své skryté krásy

Plísně v časosběrném videu ukazují své skryté krásy
, , aktualita
Videa z YouTube kanálu Beauty of Science se snaží zachycovat zajímavé momenty z prostředí přírodních věd. Nejnovější příspěvek je časosběr, který se snaží ukázat skrytou krásu různých druhů plísní.
K oblíbeným
reklama
I když něco takového, jako jsou plísně, může na první pohled působit odpudivě a nezajímavě, pod drobnohledem je možné odhalit skryté krásy tohoto miniaturního světa. O to se snaží i netradiční timelapse video nazvané "The Rise of Molds", které zachycuje růst plísní.

I když pro spoustu lidí plísně nejsou nikterak spojené se slovem krása a představují nevyžádané návštěvníky na potravinách nebo na stěnách domů, Dr. Yan Liang vytvořil video, které by mělo ukázat i druhou stranu mince. Více než dvouminutové video je součástí série z YouTube kanálu Beauty of Science a zachycuje, co se děje v Petriho miskách. 
 

Při natáčení byly využity čtyři druhy plísní, které se využívají k fermentaci potravin. Konkrétně to jsou Rhizopus, Aspergillus niger, Aspergillus oryzae a Penicillium, které před čočkou objektivu postupně rostou a vytvářejí zajímavé miniaturní struktury, které člověk pouhým okem nezachytí. Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vloggerské Sony A6700 má být prý už koncem května s 32MPx snímačem Vloggerské Sony A6700 má být prý už koncem května s 32MPx snímačem
Opět se objevují zprávy o novém high-endovém APS-C fotoaparátu společnosti Sony. Novinka by měla pravděpodobně nést jméno A6700 a s velkou pravděpodobností bude představena do konce tohoto měsíce.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Lovec bouřek točil tornádo, dron to nepřežil Lovec bouřek točil tornádo, dron to nepřežil
Lovec bouřek Brian Emfigner natáčel pomocí svého dronu tornádo ve státě Mississippi. Bohužel před ním nestačil uletět, a tak o dron přišel. Na druhou stranu získal působivé záběry, kterými se nyní může chlubit.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Micro Four Thirds s 8K na 33MPx snímači: Bosma G1 Micro Four Thirds s 8K na 33MPx snímači: Bosma G1
Už nějakou dobu je jasné, že si to 8K zamíří i na 4/3" formát. Po kameře od Sharpu tu máme další podobný produkt. Je jím 8K videokamera Bosma G1 DC0200. Její snímač přináší vysoké 33MPx rozlišení.
3.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tamron si patentoval objektiv 16-70mm F4 Tamron si patentoval objektiv 16-70mm F4
Jeden z dalších zajímavých patentů, které mohou ukázat, co se chystá pro nejbližší dobu, je objektiv 16-70mm F4 od Tamronu. Nabídl by poměrně univerzální více než 4× optický zoom a jistě by potěšil nejednoho fotografa.
1.5.2021, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Nikon si registroval nové APS-C CSC, spekuluje se nad low-endovou Z30 Nikon si registroval nové APS-C CSC, spekuluje se nad low-endovou Z30
Registrace nového fotoaparátu společnosti Nikonu na Taiwanu dává tušit, že se chystá nějaká novinka. Podle všeho by mělo jít o nové APS-C CSC a nyní je tedy otázkou, zda to bude low-endová Z30 nebo něco jiného.
30.4.2021, aktualita, Milan Šurkala15 komentářů