Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

PNY uvedlo nové SD a microSD karty

5.3.2019, Milan Šurkala, aktualita
Společnost PNY přichází na trh se sedmi novými či aktualizovanými řadami paměťových karet SD a microSD. Najdeme zde řadu Performance Plus, Elite, Elite-X a Pro Elite. Ve všech případech tu najdete rychlé rozhraní UHS-I.
Společnost PNY vyrábí i paměťové karty, byť u nás tímto není moc známá a její karty jsou docela těžko k sehnání. Přesto se podíváme, co nového si pro nás PNY přichystalo. Celkově jde o 7 řad paměťových karet, které se liší kapacitami i rychlostmi. Jako první tu máme microSD Performance Plus. Jde o UHS-I U1 karty s rychlostním standardem Class 10 a SD adaptérem. K dispozici bude v kapacitách od 16 GB až do 128 GB.
 
Paměťové karty PNY
 
Elite microSD pak rovněž využívají UHS-I U1 a splňují Class 10, tentokrát se ale zapracovalo na použití ve smartphonech a splňují tak i standard A1 (vyšší hodnota IOPS) a Video Class 10 (trvalý zápis alespoň 10 MB/s). Pokud jde o rychlost čtení, zde se hovoří dokonce o 100 MB/s. I zde najdete SD adaptér. K mání bude s kapacitami 32 až 256 GB.
 
Elite-X microSD už využívá UHS-I U3 a vedle Class 10 a A1 slibuje i Video Class 30 (tedy trvalý zápis o rychlosti alespoň 30 MB/s). Maximální rychlost čtení zůstává na 100 MB/s. V prodeji budou jen dvě kapacity 128 GB a 256 GB, vždy i s SD adaptérem. Nakonec tu máme ještě Pro Elite microSD, kde je opět použito UHS-I U3 a splněny jsou rychlostní standardy Class 10, Video Class 30 a A1 u kapacit 32 GB až 256 GB, případně A2 u 512GB verze karty. Maximální rychlost čtení je 100 MB/s, u zápisu 90 MB/s. I zde je dodáván SD adaptér.
 
Nyní se dostáváme k větším SD kartám. Elite SD bude využívat UHS-I U1 rozhraní a splní Class 10. V prodeji bude s kapacitami 16 GB až 128 GB. Elite-X SD přinese UHS-I U3 rozhraní, standard Class 10 a maximální rychlost čtení 100 MB/s. V tomto případě budou k dispozici karty s kapacitami 64 GB až 512 GB. Nakonec je tu ještě Pro Elite SD s kapacitami 64 GB až 256 GB. Tady se můžeme těšit opět na čtecí rychlost až 100 MB/s, u zápisu pak maximálně 90 MB/s.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.