PNY uvedlo nové SD a microSD karty

PNY uvedlo nové SD a microSD karty
, , aktualita
Společnost PNY přichází na trh se sedmi novými či aktualizovanými řadami paměťových karet SD a microSD. Najdeme zde řadu Performance Plus, Elite, Elite-X a Pro Elite. Ve všech případech tu najdete rychlé rozhraní UHS-I.
K oblíbeným
reklama
Společnost PNY vyrábí i paměťové karty, byť u nás tímto není moc známá a její karty jsou docela těžko k sehnání. Přesto se podíváme, co nového si pro nás PNY přichystalo. Celkově jde o 7 řad paměťových karet, které se liší kapacitami i rychlostmi. Jako první tu máme microSD Performance Plus. Jde o UHS-I U1 karty s rychlostním standardem Class 10 a SD adaptérem. K dispozici bude v kapacitách od 16 GB až do 128 GB.
 
Paměťové karty PNY
 
Elite microSD pak rovněž využívají UHS-I U1 a splňují Class 10, tentokrát se ale zapracovalo na použití ve smartphonech a splňují tak i standard A1 (vyšší hodnota IOPS) a Video Class 10 (trvalý zápis alespoň 10 MB/s). Pokud jde o rychlost čtení, zde se hovoří dokonce o 100 MB/s. I zde najdete SD adaptér. K mání bude s kapacitami 32 až 256 GB.
 
Elite-X microSD už využívá UHS-I U3 a vedle Class 10 a A1 slibuje i Video Class 30 (tedy trvalý zápis o rychlosti alespoň 30 MB/s). Maximální rychlost čtení zůstává na 100 MB/s. V prodeji budou jen dvě kapacity 128 GB a 256 GB, vždy i s SD adaptérem. Nakonec tu máme ještě Pro Elite microSD, kde je opět použito UHS-I U3 a splněny jsou rychlostní standardy Class 10, Video Class 30 a A1 u kapacit 32 GB až 256 GB, případně A2 u 512GB verze karty. Maximální rychlost čtení je 100 MB/s, u zápisu 90 MB/s. I zde je dodáván SD adaptér.
 
Nyní se dostáváme k větším SD kartám. Elite SD bude využívat UHS-I U1 rozhraní a splní Class 10. V prodeji bude s kapacitami 16 GB až 128 GB. Elite-X SD přinese UHS-I U3 rozhraní, standard Class 10 a maximální rychlost čtení 100 MB/s. V tomto případě budou k dispozici karty s kapacitami 64 GB až 512 GB. Nakonec je tu ještě Pro Elite SD s kapacitami 64 GB až 256 GB. Tady se můžeme těšit opět na čtecí rychlost až 100 MB/s, u zápisu pak maximálně 90 MB/s.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Teaser Tamronu ukazuje 4 nové objektivy pro Sony FE Teaser Tamronu ukazuje 4 nové objektivy pro Sony FE
Tamron zveřejnil nový teaser, ve kterém láká na "velké" věci. Hodlá totiž představit hned 4 nové objektivy pro CSC fotoaparáty. Má jít o modely pro velmi populární full frame systém od společnosti Sony.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF
Výrobce objektivů a příslušenství Viltrox si chystá tři novinky s pevnou ohniskovou vzdáleností. Všechny budou mít autofokus a výbornou světelnost F1,4, přičemž budou určeny pro APS-C CSC fotoaparáty.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX
SpeedBoostery od společnosti Metabones nemusí být určeny jen pro malé senzory, kde chceme dosáhnout výkony velkých senzorů. Nová verze je dokonce pro středoformát Fujifilm GFX a dovoluje montáž objektivů Hasselblad V.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotografie zachycují paddleboarding mezi aljašskými ledovci Fotografie zachycují paddleboarding mezi aljašskými ledovci
Aljaška představuje díky své krásné přírodě ráj pro krajinářské fotografy. To si o této zemi myslí i Toby Harriman a Jussi Ruottinen, kteří vytváří fotografie a videa při paddleboardingu po ledovcových jezerech. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Yongnuo YN 35mm F1.4C DF UWM s ultrazvukovým motorkem Yongnuo YN 35mm F1.4C DF UWM s ultrazvukovým motorkem
Čínská společnost Yongnuo vylepšila svůj 35mm F1.4 objektiv a uvedla jeho novou verzi YN 35mm F1.4C DF UWM. Ta se může chlubit především rychlým a tichým ultrazvukovým zaostřovacím motorkem UWM.
20.8.2019, aktualita, Milan Šurkala