PNY uvedlo nové SD a microSD karty

PNY uvedlo nové SD a microSD karty
, , aktualita
Společnost PNY přichází na trh se sedmi novými či aktualizovanými řadami paměťových karet SD a microSD. Najdeme zde řadu Performance Plus, Elite, Elite-X a Pro Elite. Ve všech případech tu najdete rychlé rozhraní UHS-I.
K oblíbeným
reklama
Společnost PNY vyrábí i paměťové karty, byť u nás tímto není moc známá a její karty jsou docela těžko k sehnání. Přesto se podíváme, co nového si pro nás PNY přichystalo. Celkově jde o 7 řad paměťových karet, které se liší kapacitami i rychlostmi. Jako první tu máme microSD Performance Plus. Jde o UHS-I U1 karty s rychlostním standardem Class 10 a SD adaptérem. K dispozici bude v kapacitách od 16 GB až do 128 GB.
 
Paměťové karty PNY
 
Elite microSD pak rovněž využívají UHS-I U1 a splňují Class 10, tentokrát se ale zapracovalo na použití ve smartphonech a splňují tak i standard A1 (vyšší hodnota IOPS) a Video Class 10 (trvalý zápis alespoň 10 MB/s). Pokud jde o rychlost čtení, zde se hovoří dokonce o 100 MB/s. I zde najdete SD adaptér. K mání bude s kapacitami 32 až 256 GB.
 
Elite-X microSD už využívá UHS-I U3 a vedle Class 10 a A1 slibuje i Video Class 30 (tedy trvalý zápis o rychlosti alespoň 30 MB/s). Maximální rychlost čtení zůstává na 100 MB/s. V prodeji budou jen dvě kapacity 128 GB a 256 GB, vždy i s SD adaptérem. Nakonec tu máme ještě Pro Elite microSD, kde je opět použito UHS-I U3 a splněny jsou rychlostní standardy Class 10, Video Class 30 a A1 u kapacit 32 GB až 256 GB, případně A2 u 512GB verze karty. Maximální rychlost čtení je 100 MB/s, u zápisu 90 MB/s. I zde je dodáván SD adaptér.
 
Nyní se dostáváme k větším SD kartám. Elite SD bude využívat UHS-I U1 rozhraní a splní Class 10. V prodeji bude s kapacitami 16 GB až 128 GB. Elite-X SD přinese UHS-I U3 rozhraní, standard Class 10 a maximální rychlost čtení 100 MB/s. V tomto případě budou k dispozici karty s kapacitami 64 GB až 512 GB. Nakonec je tu ještě Pro Elite SD s kapacitami 64 GB až 256 GB. Tady se můžeme těšit opět na čtecí rychlost až 100 MB/s, u zápisu pak maximálně 90 MB/s.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Je to tady! Dodávky CSC fotoaparátů překonaly DSLR Je to tady! Dodávky CSC fotoaparátů překonaly DSLR
Vyšla další statistika výroby a dodávek fotoaparátů organizace CIPA. A ta za říjen ukazuje historický milník. CSC fotoaparáty totiž překonaly digitální zrcadlovky nejen v objemu prodeje, ale i v počtu kusů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Objevují se další specifikace připravovaného Nikonu D6 Objevují se další specifikace připravovaného Nikonu D6
V září byl oznámen vývoj digitální zrcadlovky Nikon D6. Nyní se objevují další neoficiální údaje o technických specifikací připravovaného fotoaparátu. Měl by mít např. 24MPx full frame senzor a dotykový displej.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Patenty Canonu ukázaly i objektiv RF 28-280mm F2.8 Patenty Canonu ukázaly i objektiv RF 28-280mm F2.8
Na Internetu se objevilo několik dalších zajímavých patentů společnosti Canon. Nejzajímavější je asi 10× ultrazoom s konstantní světelností F2,8. Máme tu ale i univerzální full frame objektiv 24-170mm F4.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Rodiče potrestali 15letou dceru převzetím jejích účtů na sociálních sítích Rodiče potrestali 15letou dceru převzetím jejích účtů na sociálních sítích
15letá Madelynn Sumpter dostala od rodičů na výběr ze dvou trestů. Vybrala si 2týdenní zabavení telefonu a převzetí účtů na sociálních sítích. Její otec se během této krátké doby stal hitem internetu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Canon údajně chystá 75MPx full frame EOS Rs Canon údajně chystá 75MPx full frame EOS Rs
Internetem začínají opět kolovat zprávy o novém připravovaném full frame fotoaparátu řady EOS R. Proslýchá se, že by mělo jít o model EOS Rs a rozlišení jeho senzoru má dosahovat vysokých 75 MPx.
5.12.2019, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů