www.digimanie.cz
>
>

Podmořské video ukazuje pestrý noční život ve Středozemním moři

Podmořské video ukazuje pestrý noční život ve Středozemním moři
, , aktualita
Středozemní moře ukrývá nádherný a pestrý život, to ostatně dokazují i záběry fotografa jménem Alexander Semenov, který zveřejnil zajímavé snímky a videa pořízené hluboko pod mořskou hladinou u břehů Itálie.
K oblíbeným
reklama
Poblíž břehů ostrova Ponza, který se nachází v Itálii, se pod hladinou Středozemního moře ukrývá pestrý život, který láká podvodní fotografy, jakým je i Alexander Semenov. Na YouTube kanále Aquatilis zveřejnil 4K video, které ukazuje nejrůznější podmořské tvory, jež byli natáčeni a fotografováni během nočního potápění v italských vodách v roce 2019. 
 

Video bylo pořízeno pomocí fotoaparátu Panasonic Lumix GH5, jenž byl bezpečně ukryt v podvodním pouzdře Subal. Díky tomuto a dalšímu vybavení pak Alexander Semenov a jeho tým zachytili podivuhodné mořské živočichy v jejich přirozeném prostředí.
 

Projekt, který byl původně naplánován na tři týdny, se protáhl na více než tříměsíční expedici, kdy se fotografové každou noc potápěli v moři a sbírali materiál pro své vizuální výtvory. Vzniklo tak mnoho videí a fotografií, které dokumentují pestrý mořský život okolo jediného ostrova. Podle slov Alexandra Semenova by ale na dokumentování nočního podmořského života nestačily ani roky, stále by bylo co objevovat. Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Sirui představuje anamorfický objektiv 50mm T2.9 1.6x Sirui představuje anamorfický objektiv 50mm T2.9 1.6x
Sirui rozšířilo nabídku svých anamorfických objektivů o další novinku. Tentokrát jde o model 50mm T2.9 1.6x. V tomto případě půjde o objektiv určený pro full frame CSC fotoaparáty s 1,6× rozšířením obrazu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Samyang uvedl objektiv 24-70mm F2.8 s autofokusem Samyang uvedl objektiv 24-70mm F2.8 s autofokusem
Samyang uvedl nový objektiv AF 24-70mm F2.8 FE. Název už napovídá, že podporuje zaostřování autofokusem a je určen pro full frame fotoaparáty Sony. Kameramany jistě potěší parfokální konstrukce.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Sony uvedlo druhou generaci objektivu FE 70-200mm F2.8 GM OSS II Sony uvedlo druhou generaci objektivu FE 70-200mm F2.8 GM OSS II
Sony přichystalo novou generaci objektivu FE 70-200mm F2.8 GM OSS II (SEL70200GM2). Novinka rychleji zaostřuje, je také znatelně lehčí. Těšit se můžeme i na další úpravy pro natáčení videosekvencí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Milánský fotografický festival: studentka plagovala fotku etiopské fotografky Milánský fotografický festival: studentka plagovala fotku etiopské fotografky
Plagiátorství je věčným problémem. Přesvědčila se o tom i etiopská fotografka Aïda Muluneh, jejíž interpretace Dantova Pekla "inspirovala" italskou studentku na Milánského fotografickém festivalu. Snímek byl až moc podobný.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nikon ukázal druhý teaser na Z9, láká na 8K video Nikon ukázal druhý teaser na Z9, láká na 8K video
Uvedení full frame CSC fotoaparátu Nikonu Z9 se rychle blíží a společnost Nikon uvolnila další teaser. V něm se snaží nalákat na schopnost natáčení 8K videa, které má zvládat při 30 snímcích za sekundu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář