www.digimanie.cz
>
>

Podvodní fotografie znázorňují emoce v karanténě

Podvodní fotografie znázorňují emoce v karanténě
, , aktualita
Koronavirové onemocnění covid-19 proniká jako silné téma i do umění a fotografie. Americká performerka se rozhodla společně s dalšími umělci vytvořit sérii fotografií, které znázorňují pocity z karantény. 
K oblíbeným
reklama
Pandemie onemocnění covid-19 postihuje celý svět a fotografové i umělci na tuto situaci reagují svou tvorbou. Umělkyně Christine Ren, která je podvodní performerkou, zveřejnila na svém instagramovém profilu nazvaném "The Underwater Woman" sérii fotografií pořízených pod vodní hladinou, na kterých ztvárňuje bolestivé pocity, které tento rok mnoha lidem přinesla karanténa kvůli zamezení šíření koronavirového onemocnění.
 

Portréty vznikly na popud tříměsíční karantény, kterou Christine Ren absolvovala, a ztvárňují její osobní zkušenost s fyzickým distancováním se od lidí  a následné vyrovnávání se se skutečností. Série podvodních snímků byla vytvořena ve spolupráci s dalšími umělci z Los Angeles, kteří se s podobnou situací vyrovnávali taktéž. 
 

Podvodní scény zachytil fotograf Justin Lutsky a je možné v nich najít ztvárněnou bolest z fyzického distancování se od lidí a také naději v podobě podpory nebo láskyplných doteků a kontaktu s jinými osobami. 
 Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Žádost o ruku na Brooklyn Bridge: fotograf byl sražen cyklistou Žádost o ruku na Brooklyn Bridge: fotograf byl sražen cyklistou
Skoro každý chce mít pěkné fotografie z významných momentů svého života. Chris Pain chtěl mít nafocenu a natočenu žádost o ruku na Brooklyn Bridge, ale nešlo to úplně podle plánu. Fotograf, který pořizoval snímky, byl totiž sražen cyklistou.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Canon představil 0,71× speedbooster EF-EOS R 0.71x Canon představil 0,71× speedbooster EF-EOS R 0.71x
Canon představil nový zajímavý produkt. Je jím tzv. speedbooster, tedy konvertor, který rozšiřuje úhel záběru optické soustavy a s tím i znatelně zlepšuje světelnost. Mount Adapter EF-EOS R 0.71x ji zlepšuje o 1 EV.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon koupil superpočítač Fujitsu: více simulací, méně prototypů Canon koupil superpočítač Fujitsu: více simulací, méně prototypů
Společnost Canon chce zapracovat na efektivitě vývoje nových fotoaparátů a objektivů. Proto si zakoupila nový superpočítač Fujitsu PRIMEHPC FX1000, který by měl umožnit testování pomocí simulací a nikoli prototypů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Video: Krokodýl vyděsil turisty, kteří se s ním fotografovali Video: Krokodýl vyděsil turisty, kteří se s ním fotografovali
Zaměstnanci safari parku v Austrálii si udělali legraci ze skupiny šesti turistů, kteří si chtěli pořídit fotografii s krokodýlem. Krokodýl sklapl čelisti návštěvníkům za zády a ti vyděšeně utekli.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Tamron uvedl telezoom 70-300mm F4.5-6.3 pro Sony E/FE Tamron uvedl telezoom 70-300mm F4.5-6.3 pro Sony E/FE
Novinkou společnosti Tamron je nový objektiv typu telezoom 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD (Model A047). Ten je určen pro full frame CSC fotoaparáty Sony, přičemž nabídne kompaktní rozměry a nízkou hmotnost.
25.9.2020, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů