www.digimanie.cz
>
>

Podvodní fotografie znázorňují emoce v karanténě

Podvodní fotografie znázorňují emoce v karanténě
, , aktualita
Koronavirové onemocnění covid-19 proniká jako silné téma i do umění a fotografie. Americká performerka se rozhodla společně s dalšími umělci vytvořit sérii fotografií, které znázorňují pocity z karantény. 
K oblíbeným
reklama
Pandemie onemocnění covid-19 postihuje celý svět a fotografové i umělci na tuto situaci reagují svou tvorbou. Umělkyně Christine Ren, která je podvodní performerkou, zveřejnila na svém instagramovém profilu nazvaném "The Underwater Woman" sérii fotografií pořízených pod vodní hladinou, na kterých ztvárňuje bolestivé pocity, které tento rok mnoha lidem přinesla karanténa kvůli zamezení šíření koronavirového onemocnění.
 

Portréty vznikly na popud tříměsíční karantény, kterou Christine Ren absolvovala, a ztvárňují její osobní zkušenost s fyzickým distancováním se od lidí  a následné vyrovnávání se se skutečností. Série podvodních snímků byla vytvořena ve spolupráci s dalšími umělci z Los Angeles, kteří se s podobnou situací vyrovnávali taktéž. 
 

Podvodní scény zachytil fotograf Justin Lutsky a je možné v nich najít ztvárněnou bolest z fyzického distancování se od lidí a také naději v podobě podpory nebo láskyplných doteků a kontaktu s jinými osobami. 
 Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vloggerské Sony A6700 má být prý už koncem května s 32MPx snímačem Vloggerské Sony A6700 má být prý už koncem května s 32MPx snímačem
Opět se objevují zprávy o novém high-endovém APS-C fotoaparátu společnosti Sony. Novinka by měla pravděpodobně nést jméno A6700 a s velkou pravděpodobností bude představena do konce tohoto měsíce.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Lovec bouřek točil tornádo, dron to nepřežil Lovec bouřek točil tornádo, dron to nepřežil
Lovec bouřek Brian Emfigner natáčel pomocí svého dronu tornádo ve státě Mississippi. Bohužel před ním nestačil uletět, a tak o dron přišel. Na druhou stranu získal působivé záběry, kterými se nyní může chlubit.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Micro Four Thirds s 8K na 33MPx snímači: Bosma G1 Micro Four Thirds s 8K na 33MPx snímači: Bosma G1
Už nějakou dobu je jasné, že si to 8K zamíří i na 4/3" formát. Po kameře od Sharpu tu máme další podobný produkt. Je jím 8K videokamera Bosma G1 DC0200. Její snímač přináší vysoké 33MPx rozlišení.
3.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tamron si patentoval objektiv 16-70mm F4 Tamron si patentoval objektiv 16-70mm F4
Jeden z dalších zajímavých patentů, které mohou ukázat, co se chystá pro nejbližší dobu, je objektiv 16-70mm F4 od Tamronu. Nabídl by poměrně univerzální více než 4× optický zoom a jistě by potěšil nejednoho fotografa.
1.5.2021, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Nikon si registroval nové APS-C CSC, spekuluje se nad low-endovou Z30 Nikon si registroval nové APS-C CSC, spekuluje se nad low-endovou Z30
Registrace nového fotoaparátu společnosti Nikonu na Taiwanu dává tušit, že se chystá nějaká novinka. Podle všeho by mělo jít o nové APS-C CSC a nyní je tedy otázkou, zda to bude low-endová Z30 nebo něco jiného.
30.4.2021, aktualita, Milan Šurkala15 komentářů