www.digimanie.cz
>
>
>

Podzimní aktualizace ZPS X: lepší tvorba fotopředmětů i lokální úpravy

Podzimní aktualizace ZPS X: lepší tvorba fotopředmětů i lokální úpravy
, , aktualita
Končí léto a s tím přichází podzimní aktualizace fotografického softwaru Zoner Photo Studio X. Ta přináší např. lokální úpravy, lepší ovládání křivek i srovnávání linií, zapracovalo se také na tvorbě fotopředmětů.
K oblíbeným
reklama
Jako při každém přelomu léta a podzimu, i letos tu máme aktualizaci fotografického softwaru Zoner Photo Studio X. Ta pochopitelně přináší mnoho užitečných vylepšení, jejichž seznam je tentokrát poměrně dlouhý. Zapracovalo se třeba na lokálních úpravách, kdy lze měnit barvy nebo tonální křivku jen v malé části fotografie. Snazší je také vytváření mnoha variant snímků, které šetří místo na disku. Lze vytvořit různé verze s jiným barevným nádechem, černobílé varianty nebo třeba ořezy, aniž by bylo potřeba vytvářet další kopie snímku. U presetů lze nyní nastavit intenzitu, se kterou se mají aplikovat. Komu se tak zdály být přehnané, může upravit intenzitu v rozsahu 0 až 100 %.
 
Varianty snímků v ZPS X
 
Užitečnou funkcí je to, že u použitých úprav se zobrazí malý puntík, takže budete vědět, které z nich už byly aplikovány. U křivek lze nastavit jemnější přechody, přičemž u starších fotek můžete na nový systém přejít na vyžádání. Přibyla zde Luma křivka, která umožní lépe pracovat se světlostí snímku, aniž by byly ovlivněny barevné tóny snímku. Dále tu máme funkci, která automaticky najde ve snímku linie a sama provede korekci perspektivy.
 
ZPS X poštovné
 
Velkých změn doznaly také fotopředměty. Především je nyní možné objednat více fotopředmětů najednou za jedno poštovné. Došlo také ke sjednocení ovládacích prvků, vkládání fotek lze provést hromadně jedním kliknutím pro všechny fotopředměty. Samostatně vložené fotky lze libovolně otáčet a mít tak větší svobodu v tvorbě zajímavých kompozic. Rozložení stran z fotoknih se nyní dostalo i do dalších fotopředmětů, takže je lze použít např. fotoobrazy. U fotoknih lze nyní snadno přehodit dvoustrany, takže už není nutné manuálně přehazovat fotografie. Dostalo se nyní i na možnost napsat text na hřbet fotoknihy, takže v knihovničce už jednotlivé fotoknihy poznáte i dle napsaného textu.
 
Jako vždy, na vyzkoušení nové verze máte 30 dní. Pokud jste už ZPS X v minulosti zkoušeli, máte 15 dní. Pokud jde o předplatné, pak Zoner Photo Studio X zaznamenalo rekordní obrat a od roku 2016 u něj bez přestávky zůstalo zhruba 27 % předplatitelů. Z jedné verze na druhou pak zůstává okolo 8 lidí z 10. Cenově vychází pořád na 1188 Kč ročně, resp. s příplatkem 468 Kč za rodinné rozšíření.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Žádost o ruku na Brooklyn Bridge: fotograf byl sražen cyklistou Žádost o ruku na Brooklyn Bridge: fotograf byl sražen cyklistou
Skoro každý chce mít pěkné fotografie z významných momentů svého života. Chris Pain chtěl mít nafocenu a natočenu žádost o ruku na Brooklyn Bridge, ale nešlo to úplně podle plánu. Fotograf, který pořizoval snímky, byl totiž sražen cyklistou.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Canon představil 0,71× speedbooster EF-EOS R 0.71x Canon představil 0,71× speedbooster EF-EOS R 0.71x
Canon představil nový zajímavý produkt. Je jím tzv. speedbooster, tedy konvertor, který rozšiřuje úhel záběru optické soustavy a s tím i znatelně zlepšuje světelnost. Mount Adapter EF-EOS R 0.71x ji zlepšuje o 1 EV.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon koupil superpočítač Fujitsu: více simulací, méně prototypů Canon koupil superpočítač Fujitsu: více simulací, méně prototypů
Společnost Canon chce zapracovat na efektivitě vývoje nových fotoaparátů a objektivů. Proto si zakoupila nový superpočítač Fujitsu PRIMEHPC FX1000, který by měl umožnit testování pomocí simulací a nikoli prototypů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Video: Krokodýl vyděsil turisty, kteří se s ním fotografovali Video: Krokodýl vyděsil turisty, kteří se s ním fotografovali
Zaměstnanci safari parku v Austrálii si udělali legraci ze skupiny šesti turistů, kteří si chtěli pořídit fotografii s krokodýlem. Krokodýl sklapl čelisti návštěvníkům za zády a ti vyděšeně utekli.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Tamron uvedl telezoom 70-300mm F4.5-6.3 pro Sony E/FE Tamron uvedl telezoom 70-300mm F4.5-6.3 pro Sony E/FE
Novinkou společnosti Tamron je nový objektiv typu telezoom 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD (Model A047). Ten je určen pro full frame CSC fotoaparáty Sony, přičemž nabídne kompaktní rozměry a nízkou hmotnost.
25.9.2020, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů