www.digimanie.cz
>
>
>

Podzimní aktualizace ZPS X: lepší tvorba fotopředmětů i lokální úpravy

Podzimní aktualizace ZPS X: lepší tvorba fotopředmětů i lokální úpravy
, , aktualita
Končí léto a s tím přichází podzimní aktualizace fotografického softwaru Zoner Photo Studio X. Ta přináší např. lokální úpravy, lepší ovládání křivek i srovnávání linií, zapracovalo se také na tvorbě fotopředmětů.
K oblíbeným
reklama
Jako při každém přelomu léta a podzimu, i letos tu máme aktualizaci fotografického softwaru Zoner Photo Studio X. Ta pochopitelně přináší mnoho užitečných vylepšení, jejichž seznam je tentokrát poměrně dlouhý. Zapracovalo se třeba na lokálních úpravách, kdy lze měnit barvy nebo tonální křivku jen v malé části fotografie. Snazší je také vytváření mnoha variant snímků, které šetří místo na disku. Lze vytvořit různé verze s jiným barevným nádechem, černobílé varianty nebo třeba ořezy, aniž by bylo potřeba vytvářet další kopie snímku. U presetů lze nyní nastavit intenzitu, se kterou se mají aplikovat. Komu se tak zdály být přehnané, může upravit intenzitu v rozsahu 0 až 100 %.
 
Varianty snímků v ZPS X
 
Užitečnou funkcí je to, že u použitých úprav se zobrazí malý puntík, takže budete vědět, které z nich už byly aplikovány. U křivek lze nastavit jemnější přechody, přičemž u starších fotek můžete na nový systém přejít na vyžádání. Přibyla zde Luma křivka, která umožní lépe pracovat se světlostí snímku, aniž by byly ovlivněny barevné tóny snímku. Dále tu máme funkci, která automaticky najde ve snímku linie a sama provede korekci perspektivy.
 
ZPS X poštovné
 
Velkých změn doznaly také fotopředměty. Především je nyní možné objednat více fotopředmětů najednou za jedno poštovné. Došlo také ke sjednocení ovládacích prvků, vkládání fotek lze provést hromadně jedním kliknutím pro všechny fotopředměty. Samostatně vložené fotky lze libovolně otáčet a mít tak větší svobodu v tvorbě zajímavých kompozic. Rozložení stran z fotoknih se nyní dostalo i do dalších fotopředmětů, takže je lze použít např. fotoobrazy. U fotoknih lze nyní snadno přehodit dvoustrany, takže už není nutné manuálně přehazovat fotografie. Dostalo se nyní i na možnost napsat text na hřbet fotoknihy, takže v knihovničce už jednotlivé fotoknihy poznáte i dle napsaného textu.
 
Jako vždy, na vyzkoušení nové verze máte 30 dní. Pokud jste už ZPS X v minulosti zkoušeli, máte 15 dní. Pokud jde o předplatné, pak Zoner Photo Studio X zaznamenalo rekordní obrat a od roku 2016 u něj bez přestávky zůstalo zhruba 27 % předplatitelů. Z jedné verze na druhou pak zůstává okolo 8 lidí z 10. Cenově vychází pořád na 1188 Kč ročně, resp. s příplatkem 468 Kč za rodinné rozšíření.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2 Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2
Společnost Cosina přichází na trh s novým objektivem Voigtländer Ultron 28mm f/2. Ten bude k dispozici ve dvou variantách, obě se však budou vyznačovat retro designem. Patří totiž do řady objektivů Vintage Line.
17.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech
Objevují se informace o tom, že chce společnost Samsung přehodnotit své snahy na poli mobilních snímačů a jejich vysokého rozlišení. Spekuluje se tak, že se možná připravovaný 600MPx senzor ani neobjeví.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR
Pro systém Fujifilm X byl představen další objektiv. Tentokrát je to širokoúhlý model s překvapivě dobrou světelností F1,4. Jeho reálná ohnisková vzdálenost činí 18 mm, po přepočtu je to pak 27 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou
DJI uvádí nástupce pro Mavic Air 2, který přichází nejen s kratším názvem, ale především kamerou s kvalitnějším senzorem. Díky tomu lze pořizovat 20MPx fotky nebo 5.4K videa. Přidány byly také nové antikolizní senzory.
15.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik