www.digimanie.cz
>
>
>

Podzimní aktualizace ZPS X: lepší tvorba fotopředmětů i lokální úpravy

Podzimní aktualizace ZPS X: lepší tvorba fotopředmětů i lokální úpravy
, , aktualita
Končí léto a s tím přichází podzimní aktualizace fotografického softwaru Zoner Photo Studio X. Ta přináší např. lokální úpravy, lepší ovládání křivek i srovnávání linií, zapracovalo se také na tvorbě fotopředmětů.
K oblíbeným
reklama
Jako při každém přelomu léta a podzimu, i letos tu máme aktualizaci fotografického softwaru Zoner Photo Studio X. Ta pochopitelně přináší mnoho užitečných vylepšení, jejichž seznam je tentokrát poměrně dlouhý. Zapracovalo se třeba na lokálních úpravách, kdy lze měnit barvy nebo tonální křivku jen v malé části fotografie. Snazší je také vytváření mnoha variant snímků, které šetří místo na disku. Lze vytvořit různé verze s jiným barevným nádechem, černobílé varianty nebo třeba ořezy, aniž by bylo potřeba vytvářet další kopie snímku. U presetů lze nyní nastavit intenzitu, se kterou se mají aplikovat. Komu se tak zdály být přehnané, může upravit intenzitu v rozsahu 0 až 100 %.
 
Varianty snímků v ZPS X
 
Užitečnou funkcí je to, že u použitých úprav se zobrazí malý puntík, takže budete vědět, které z nich už byly aplikovány. U křivek lze nastavit jemnější přechody, přičemž u starších fotek můžete na nový systém přejít na vyžádání. Přibyla zde Luma křivka, která umožní lépe pracovat se světlostí snímku, aniž by byly ovlivněny barevné tóny snímku. Dále tu máme funkci, která automaticky najde ve snímku linie a sama provede korekci perspektivy.
 
ZPS X poštovné
 
Velkých změn doznaly také fotopředměty. Především je nyní možné objednat více fotopředmětů najednou za jedno poštovné. Došlo také ke sjednocení ovládacích prvků, vkládání fotek lze provést hromadně jedním kliknutím pro všechny fotopředměty. Samostatně vložené fotky lze libovolně otáčet a mít tak větší svobodu v tvorbě zajímavých kompozic. Rozložení stran z fotoknih se nyní dostalo i do dalších fotopředmětů, takže je lze použít např. fotoobrazy. U fotoknih lze nyní snadno přehodit dvoustrany, takže už není nutné manuálně přehazovat fotografie. Dostalo se nyní i na možnost napsat text na hřbet fotoknihy, takže v knihovničce už jednotlivé fotoknihy poznáte i dle napsaného textu.
 
Jako vždy, na vyzkoušení nové verze máte 30 dní. Pokud jste už ZPS X v minulosti zkoušeli, máte 15 dní. Pokud jde o předplatné, pak Zoner Photo Studio X zaznamenalo rekordní obrat a od roku 2016 u něj bez přestávky zůstalo zhruba 27 % předplatitelů. Z jedné verze na druhou pak zůstává okolo 8 lidí z 10. Cenově vychází pořád na 1188 Kč ročně, resp. s příplatkem 468 Kč za rodinné rozšíření.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Facebook začíná hlídat porušování autorských práv k fotkám Facebook začíná hlídat porušování autorských práv k fotkám
Sociální sítě Facebook a Instagram zavádí novou funkčnost. Nyní je možné si registrovat svůj obrazový obsah, jako jsou např. fotky, a hlídat, zda je někdo neoprávněně nezveřejňuje na těchto sociálních sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Žena filmovala jízdu z okna auta, v rychlosti vypadla na dálnici Žena filmovala jízdu z okna auta, v rychlosti vypadla na dálnici
Při focení snímků na sociální sítě se lidé dopouštějí mnoha hloupostí, které v některých případech končí smrtí. Štěstí v tomto měla jedna žena z Británie, která při filmování sebe sama z okna jedoucího auta spadla na dálnici.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Adobe ukázal novou funkci výměny oblohy ve Photoshopu pomocí AI Adobe ukázal novou funkci výměny oblohy ve Photoshopu pomocí AI
Společnost Adobe připravuje spoustu zajímavých funkcí pro své aplikace. Jednou z nich je i výměna oblohy (Sky Replacement) pomocí systémů umělé inteligence Adobe Sensei. Ta zajistí větší věrohodnost výsledku.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Doporučené fotoaparáty: září 2020 Doporučené fotoaparáty: září 2020
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Včera, článek, Milan Šurkala56 komentářů
Sony vede trh s CSC, Nikon je až pátý Sony vede trh s CSC, Nikon je až pátý
Nikkei zveřejnil data celosvětových prodejů CSC za minulý rok. S náskokem vede společnost Sony, ale vzhledem k rozšiřující se nabídce konkurence není divu, že se její tržní podíl snižuje. Překvapí např. Fujifilm.
21.9.2020, aktualita, Milan Šurkala