www.digimanie.cz
>
>
>

Podzimní aktualizace ZPS X: rychlejší modul Vyvolat, AVIF i lepší video

Podzimní aktualizace ZPS X: rychlejší modul Vyvolat, AVIF i lepší video
, , aktualita
Přichází podzim a s ním pravidelná aktualizace softwaru Zoner Photo Studio X. Vývojáři výrazně zapracovali na rychlosti modulu Vyvolat a změn se dočkal také modul pro tvorbu videí. Podporuje i formát AVIF.
K oblíbeným
reklama
Český software Zoner Photo Studio X dostává novou podzimní aktualizaci. Ta se soustředila zejména na dva prvky, moduly Vyvolat a práci s videem. V případě modulu Vyvolat se zapracovalo na rychlosti, která má být lepší zejména při vyšším počtu úprav (dle Zoneru až 6× rychleji). Změnil se způsob zpracovávání Bílé a Černé, stejně tak je nyní citlivější úprava parametrů Světla a Stíny. Funkce má nyní získávat více detailů, aniž by docházelo k nepříjemnému blednutí barev. Přibyla možnost ovlivnit vlastnost Textura, která zvýrazňuje detaily a různé jemné vzory, vylepšena byla i Zřetelnost. Nakonec tu máme i kvalitnější Redukci šumu (to je nyní aplikováno v lehké míře i pro RAW). Dvojklik nyní resetuje posuvník na výchozí hodnotu.
 
ZPS X Vyvolat
 
V modulu Vytvořit je úprava videa, která se dočkala několika zlepšení. V reálném čase je nyní viditelné přesouvání videoklipů na časové ose, snáze se pracuje s více stopami a lze upravovat nastavení pro každou stopu zvlášť (způsob vkládání i její výšku). Rychlejší je i otočení videa bez ztráty kvality, užitečná je i možnost změny všech přechodů najednou. Nově je podporován i obrazový formát AVIF (podpora až 12 bitů, průhlednosti, ztrátové i bezeztrátové komprese). Za ním stojí např. Google, Microsoft a Netflix.
 
ZPS X Video
 
Zonerama umožňuje přehrávat videa až ve formátu 4K a jako první online galerie dle tvůrců podporuje i formát AV1. Dostalo se také na nová rozložení a úpravy odsazení, tato nastavení lze navíc jednoduše kopírovat mezi existujícími galeriemi. Chcete-li si vyzkoušet novou verzi, máte k dispozici měsíc, pokud jste ještě ZPS X nezkoušeli. Pokud ano, pak dostanete 15 dní.
 
Zdroj: zoner.cz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Podmořské video ukazuje pestrý noční život ve Středozemním moři Podmořské video ukazuje pestrý noční život ve Středozemním moři
Středozemní moře ukrývá nádherný a pestrý život, to ostatně dokazují i záběry fotografa jménem Alexander Semenov, který zveřejnil zajímavé snímky a videa pořízené hluboko pod mořskou hladinou u břehů Itálie.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Série fotografií z dronu zachycuje módu 40. let a osamělost kvůli pandemii Série fotografií z dronu zachycuje módu 40. let a osamělost kvůli pandemii
Fotografie z dronu nabídnou netradiční úhel záběru, který se ale nemusí využívat jen při snímcích přírody. Brad Walls se pustil do uměleckého projektu, v němž na snímcích kombinuje módu 40. let a také pocity z pandemie.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps
GoPro uvádí novou generaci svých odolných outdoorových kamer Hero10 Black. Nový procesor GP2 slibuje vyšší výkony a posouvá schopnosti videa zase o něco dále. Těšit se můžeme na 4K při 120 fps nebo 5.3K při 60 fps.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf Sebastião Salgado získal cenu Praemium Imperiale a cca 3 mil. Kč Fotograf Sebastião Salgado získal cenu Praemium Imperiale a cca 3 mil. Kč
The Japan Art Association ocenila práci světoznámého brazilského fotografa Sebastião Salgada. Ten získal letošní ocenění 2021 Praemium Imperiale a s tím i 15 milionů jenů, což odpovídá zhruba 3 milionům Kč.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Voigtländer Color-Skopar 28mm F2.8 Aspherical pro SLR Nikonu Voigtländer Color-Skopar 28mm F2.8 Aspherical pro SLR Nikonu
Pro zrcadlovky společnosti Nikon je určen nový objektiv společnosti Cosina. Jde o model s předlouhým názvem Voigtländer Color-Skopar 28mm F2.8 SL II S Aspherical a bude k dispozici ve dvou barevných variantách.
17.9.2021, aktualita, Milan Šurkala