reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Polaroid ve vyšších sférách

24.4.2003, Marek Kuřina, aktualita
Polaroid, potažmo společnost World Wide Licensed, se rozhodl rozvířit vody také v oblasti modelů s vyšším rozlišením. Tento trend představuje především digitální fotoaparát nesoucí označení PDC 4370, který patří již do čtyřmegapixelové kategorie. Nicméně stále patří spíš k jednoduchým automatickým kompaktům.
Kromě zmíněného modelu PDC 4370 byl představen také model PDC 3370. Oba mají prakticky stejný design, zásadní rozdíl je především v kvalitě zabudovaného CCD snímače. PDC 4370 je vybaven čipem o obsahu 4,3 milionů obrazových buněk, přičemž efektivně využitelných je z toho 4,1 milionů bodů.

Objektiv nabízí trojnásobný optický zoom, který lze podle potřeby doplnit o až dvojnásobný digitální zoom. Na zadní straně fotopřístroje najdete 1,6" TFT LCD displej, vedle něj je pak umístěna čtveřice tlačítek v "joystickovém" kruhu. Z hlediska designu působí oba fotoaparáty velice jednoduše (až bakelitově), také ovládání fotopřístroje zvládne nejspíš i náhodný uživatel.
Snímky lze ukládat buď do vnitřní paměti (kapacita 16 MB - u čtyřmegapixelového přístroje nedostatečná kapacita), anebo na karty Secure Digital. Fotoaparát je dodáván s dokovací kolébkou, která vám umožní rychlé USB spojení s vaším počítačem. Co se týká softwarového vybavení, k oběma modelům se dodávají programy Photo Impression od ArcSoftu, Net Meeting a Adobe Acrobat Reader.

Druhý Polaroid označený 3370 disponuje snímačem s obsahem 3,3 milionu obrazových buněk, z toho efektivně využitelných je 3,1 milionu bodů. Na rozdíl od svého vyspělejšího bratříčka má na zadní straně nepatrně menší LCD displej o úhlopříčce 1,5". Oba digitální fotoaparáty umožňují natočit krátký videozáznam a dají se použít jako web kamery. Ceny obou modelů ještě nebyly stanoveny.


Specifikace:

ModelPolaroid PDC 3370Polaroid PDC 4370
Snímač3,3 milionů4,3 milionů
Objektiv3x optický zoom, 2x digitální 3x optický zoom, 2x digitální
LCD1,5"1,6"
Vnitřní paměť16 MB16 MB
Paměťové mediumSecure DigitalSecure Digital

Zdroj: LetsGoDigital
reklama
reklama