www.digimanie.cz
>
>
>

Porazí Windows Media Photo starý dobrý JPEG?

Porazí Windows Media Photo starý dobrý JPEG?
, , aktualita
Microsoft oznámil nový grafický formát Windows Media Photo (přípona WDP, určený pro statické obrázky). WDP prý nabízí kompresní poměry blízké formátu JPEG-2000, ale s výpočetními nároky běžných JPEGů, také slibuje menší soubory při stejné obrazové kvalitě.
K oblíbeným
reklama
Použití nových algoritmů má údajně zredukovat viditelnost JPEG artefaktů.

WMP podporuje fixní i floating numerické reprezentace, různé barevné prostory, metadata (včetně EXIFu) a také průhlednost. Nový formát bude podporován exkluzivně v operačním systému MS Windows Vista. Zda se oficiální podpory dočkají i majitelé Windows XP zatím není jisté. Otázkou rovněž zůstává, jak chce Microsoft působit na producenty digitálů, když už tu máme RAW, PNG a TIFF...


Nejnovější články
Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8 Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8
Od společnosti Meike jsme se dočkali nového manuálního makro objektivu MK 85mm f/2.8. Ten je určený nově i pro další full frame CSC fotoaparáty a má dle výrobce dosahovat netradičně vysokého zvětšení 1,5:1.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění
Společnosti Sony se i letos hodně dařilo a v anketě EISA Awards 2019 zazářila. Dostala totiž ze všech výrobců fotografické techniky nejvyšší počet ocenění, šest. Dařilo se především full frame objektivům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Pinhole Pro X, pinhole objektiv se zoomem Pinhole Pro X, pinhole objektiv se zoomem
Na Kickstarteru se objevil zajímavý objektiv Pinhole Pro X. Jak už napovídá první slovo, jde o objektiv typu pinhole, tedy s velmi malým otvorem bez optiky. Tentokrát bude zajímavý tím, že má až 2× zoom.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Doporučené fotoaparáty: srpen 2019 Doporučené fotoaparáty: srpen 2019
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Včera, návod, Milan Šurkala54 komentářů
Canon opravuje firmware, foťáky je možné hacknout Canon opravuje firmware, foťáky je možné hacknout
Bezpečnostní inženýři objevili zranitelnost v PTP komunikaci s fotoaparáty společnosti Canon, které pak lze hackersky napadnout. Prezentovali to např. na možnosti nainstalovat vyděračský ransomware. Canon už problém řeší.
15.8.2019, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů