www.digimanie.cz
>
>
>

Porazí Windows Media Photo starý dobrý JPEG?

Porazí Windows Media Photo starý dobrý JPEG?
, , aktualita
Microsoft oznámil nový grafický formát Windows Media Photo (přípona WDP, určený pro statické obrázky). WDP prý nabízí kompresní poměry blízké formátu JPEG-2000, ale s výpočetními nároky běžných JPEGů, také slibuje menší soubory při stejné obrazové kvalitě.
K oblíbeným
reklama
Použití nových algoritmů má údajně zredukovat viditelnost JPEG artefaktů.

WMP podporuje fixní i floating numerické reprezentace, různé barevné prostory, metadata (včetně EXIFu) a také průhlednost. Nový formát bude podporován exkluzivně v operačním systému MS Windows Vista. Zda se oficiální podpory dočkají i majitelé Windows XP zatím není jisté. Otázkou rovněž zůstává, jak chce Microsoft působit na producenty digitálů, když už tu máme RAW, PNG a TIFF...


reklama
Nejnovější články
FiLMiC uvedl fotografickou aplikaci Firstlight pro iOS FiLMiC uvedl fotografickou aplikaci Firstlight pro iOS
FiLMiC je znám především díky své aplikaci FiLMiC Pro k natáčení videa. Nyní uvádí i aplikaci pro focení Firstlight, která rovněž nabídne spoustu profesionálních funkcí včetně manuálního ovládání.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Doporučené fotoaparáty: listopad 2019 Doporučené fotoaparáty: listopad 2019
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Včera, návod, Milan Šurkala63 komentářů
Panasonic uvedl nové firmwary pro většinu svých fotoaparátů Panasonic uvedl nové firmwary pro většinu svých fotoaparátů
Společnost Panasonic aktualizovala většinu svých fotoaparátů na trhu. Nové firmwary dostávají full frame Lumixy S, Micro Four Thirds přístroje Lumix G a nezapomnělo se ani na některé kompakty a ultrazoomy.
20.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Objevují se neoficiální specifikace nástupce Nikonu D750 Objevují se neoficiální specifikace nástupce Nikonu D750
Na internetu se začaly objevovat uniklé informace o tom, jak by měl vypadat nástupce digitální zrcadlovky Nikon D750. Ten by měl údajně nést jméno D770 nebo D790 a podporovat natáčení UHD 4K videa.
19.11.2019, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů
Fotograf zkusil street-foto s objektivem 200-600mm Fotograf zkusil street-foto s objektivem 200-600mm
Street foto se obvykle fotí se širokoúhlejšími objektivy, jakýmsi standardem je zde 35mm ohnisková vzdálenost. Fotograf Evan Ranft to ale zkusil trochu jinak a na pouliční fotografie si vzal telezoom Sony FE 200-600mm.
19.11.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře