www.digimanie.cz
>
>

Pozor na scam na Instagramu ohledně porušení copyrightu, ukradne vám účet

Pozor na scam na Instagramu ohledně porušení copyrightu, ukradne vám účet
, , aktualita
Instagramem se šíří velmi nebezpečný scam. Přijde zpráva, která uživatele obviňuje z porušení copyrightu a nabídne mu obranu proti nařčení. Ta ale vede k jedinému, útočníci převezmou účet na Instagramu a mnohdy i na jiných serverech.
K oblíbeným
reklama
Pokud používáte Instagram a přijde vám v těchto dnech zpráva, která vás obviní z porušení autorských práv (Copyright Infringement Detected In Your Account), na nic neklikejte. Zpráva informuje o tom, že jste údajně měli porušit autorská práva, ale pokud si myslíte, že to není pravda, máte odeslat námitku do 24 hodin, čímž odesílatelé vyvolají časový tlak na oběti, které mohou jednat více neuváženě než obvykle. Jenže zde je zakopaný pes. Zpráva není od Instagramu a jejími autory nejsou ani správci stránky thenorthfacechile, ze které zpráva přichází. Jde o verifikovaný účet s více než 150 tisíci sledujících, který byl podle všeho ukraden hackery.
 
Instagram logo
 
Ti nyní využívají velké uživatelské základny ukradeného účtu a rozesílají tyto zprávy. Součástí vznesení námitky proti obvinění je nepřekvapivě nutnost přihlásit se ke svému účtu na Instagramu. Přihlašovací formulář na instagramhelpnotice.com je ale falešný, takže přihlašovací jméno i heslo tak putuje do rukou útočníků. Ti tak mohou převzít účet oběti na Instagramu a zprávu posílat dalším a dalším uživatelům. To však není ten hlavní problém. Spousta lidí používá stejné přihlašovací údaje (tedy včetně hesla) i na mnoha jiných stránkách, takže útočníci mohou získat přístup i do mnoha jiných účtů včetně e-mailu a odtud už pak mohou kontrolovat úplně všechno.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vogue a Annie Leibovitz pod palbou kvůli fotkám černošské gymnastky Vogue a Annie Leibovitz pod palbou kvůli fotkám černošské gymnastky
Uznávaná fotografka Annie Leibovitz si to tentokrát pořádně slízla a magazín Vogue, kde se její fotografie objevily, také. Za vše mohou fotky černošské gymnastky Simone Biles, které podle reakcí lidi měla raději fotit černoška. Ta by prý věděla jak na to.
13.7.2020, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Kodak Alaris opět prodává, část z PPF míří do Číny Kodak Alaris opět prodává, část z PPF míří do Číny
Kdysi slavný Kodak je dnes už téměř historií. Zbytky společnosti už byly dávno rozděleny, prodány a nyní došlo k dalšímu prodeji. Z Kodaku Alaris a jeho další části PPF byl vyčleněn další díl, který nyní putuje do Číny.
13.7.2020, aktualita, Milan Šurkala
Canon EOS R5 může mít problémy s chlazením Canon EOS R5 může mít problémy s chlazením
Nový fotoaparát Canon EOS R5 je jedinečný svou schopností natáčet 8K video, nicméně překvapil relativně malým tělem a absencí pokročilého chlazení. Dle technických specifikací Canonu je viditelné, že mu přehřívání nemusí být úplně cizí.
13.7.2020, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Canon přichází s novými telekonvertory pro systém EOS R: 1.4x a 2x Canon přichází s novými telekonvertory pro systém EOS R: 1.4x a 2x
Ve velké smršti novinek společnosti Canon se objevily také dva nové telekonvertory pro systém EOS R (bajonet RF). Ty nabízí 1,4× a 2× prodloužení ohniskové vzdálenosti se zachováním autofokusu, stabilizace i odolnosti.
12.7.2020, aktualita, Milan Šurkala
Canon uvedl A3+ fototiskárnu imagePROGRAF PRO-300 Canon uvedl A3+ fototiskárnu imagePROGRAF PRO-300
Novinkou ve výrobním programu společnosti Canon je i A3+ fototiskárna imagePROGRAF PRO-300. Má celkem 9 barevných inkoustů + Chroma Optimiser a schopnost využívat záložní trysky v případě problémů s jinými.
11.7.2020, aktualita, Milan Šurkala