www.digimanie.cz
>
>
>

Pozvánka na výstavu fotografií z Norska a Islandu - Doteky Severu

Pozvánka na výstavu fotografií z Norska a Islandu - Doteky Severu
, , aktualita
Doteky Severu - je název neobvyklé výstavy fotografií z Norska a Islandu Petry Doležalové, která se bude konat v Křížové chodbě galerie Karolinum, Ovocný trh 3, Praha 1 od 17.1. do 11.2.2007 (původně měla být otevřena do 6.2., nicméně pro velký ohlas návštěvníků byla výstava prodloužena).
K oblíbeným
reklama
Zůstaňte v teple a dotkněte se Severu všemi smysly - prostřednictvím fotografií, hudby, textů a designu. Součástí výstavy bude i křest autorčiny stejnojmenné knihy "Doteky Severu" a soutěž o výlet do Norska s CK Periscope Skandinavie. Část multimediální expozice bude věnována nejstaršímu evropskému národu žijícímu za polárním kruhem v oblasti Finnmarku, který stále vyznává původní hodnoty a tradice. Do životů jeho obyvatel se podařilo autorce během několika let nahlédnout a jeho hodnoty uprostřed samoty by chtěla zprostředkovat i vám. Výstava i kniha přináší krátké svědectví o drsné povaze, ale i neuvěřitelné rozmanitosti Severu. Realizační tým: Petra Doležalová, Nicol Gale, Beata Šafková a Lubo Mojzes.

Výstavu zaštítilo velvyslanectví Norského království. Otevřena bude denně od 10 do 18 h.
Více informací o konání výstavy naleznete zde.
reklama
Nejnovější články
Leica uvádí Vario-Elmarit-SL 24–70 f/2.8 ASPH., je to převlečená Sigma Leica uvádí Vario-Elmarit-SL 24–70 f/2.8 ASPH., je to převlečená Sigma
Společnost Leica uvedla nový objektiv Vario-Elmarit-SL 24–70 f/2.8 ASPH. Ten je ale svým způsobem již nějakou dobu na trhu, neboť opticky jde o Sigmu, která se už vyrábí pro L-Mount a FE-Mount.
7.5.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Další kameraman roztavil dron při filmování sopky, tentokrát cíleně Další kameraman roztavil dron při filmování sopky, tentokrát cíleně
Na Islandu už několik týdnů chrlí lávu sopka v Geldingadaliru u hory Fagradalsfjall. Máme odsud už mnoho působivých záběrů včetně minimálně jednoho roztaveného dronu. Nyní přibyl další a tentokrát to bylo záměrně.
6.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Vloggerské Sony A6700 má být prý už koncem května s 32MPx snímačem Vloggerské Sony A6700 má být prý už koncem května s 32MPx snímačem
Opět se objevují zprávy o novém high-endovém APS-C fotoaparátu společnosti Sony. Novinka by měla pravděpodobně nést jméno A6700 a s velkou pravděpodobností bude představena do konce tohoto měsíce.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Lovec bouřek točil tornádo, dron to nepřežil Lovec bouřek točil tornádo, dron to nepřežil
Lovec bouřek Brian Emfigner natáčel pomocí svého dronu tornádo ve státě Mississippi. Bohužel před ním nestačil uletět, a tak o dron přišel. Na druhou stranu získal působivé záběry, kterými se nyní může chlubit.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Micro Four Thirds s 8K na 33MPx snímači: Bosma G1 Micro Four Thirds s 8K na 33MPx snímači: Bosma G1
Už nějakou dobu je jasné, že si to 8K zamíří i na 4/3" formát. Po kameře od Sharpu tu máme další podobný produkt. Je jím 8K videokamera Bosma G1 DC0200. Její snímač přináší vysoké 33MPx rozlišení.
3.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář