Předsádky Panasonicu pro Micro Four Thirds objektivy

Předsádky Panasonicu pro Micro Four Thirds objektivy
, , aktualita
Panasonic představil čtyři různé předsádky pro 14mm pancake a 14-42 X F3,5-5,6 power zoomovací objektiv. Jedná se o předsádky pro širší úhel záběru, najdete zde i telepředsádku, makropředsádku a rybí oko.
K oblíbeným
reklama
Micro Four Thirds systém od Panasonicu může nově využívat několik nových makropředsádek, které promění standardní 14-42mm F3,5-5,6 X zoom a 14mm F2,5 pancake na úplně jiné objektivy. K dispozici bude telepředsádka, makropředsádka, širokoúhlá předsádka a rybí oko.

Jak první tu máme širokoúhlou předsádku DMW-GWC1. Je kompatibilní s oběma zmíněnými objektivy a přemění jejich 14mm ohnisko na 11 mm. Po přepočtu to tak znamená širokoúhlé ohnisko 22 milimetrů.

14-42mm F3,5-5,6 X objektiv je pak kompatibilní s telepředsádkou DMW-GTC1. Ta prodlužuje ohniska na dvojnásobek a ze 42mm objektivu tak udělá 84mm objektiv, tedy s přepočteným ohniskem 168 milimetrů. To už je docela příjemné přiblížení.

Oba objektivy pak mohou využívat služeb makropředsádky DMW-GMC1. Se 14-42mm objektivem se pak ostřící rozsah na nejdelším ohnisku sníží z původních 30 cm - nekonečno na rozsah 16 až 26 centimetrů. U 14mm pancake objektivu se pak minimální ostřící vzdálenost sníží z původních 18 centimetrů až nekonečno na rozsah 14 až 23 centimetrů.

Jako poslední je tu předsádka DMW-GFC1 pro efekt rybího oka. I tento objektiv je kompatibilní s oběma objektivy a je schopen vytvořit záběr s úhlem 120°.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Fotograf proměnil celé patro mrakodrapu v New Yorku v obrovský foťák Fotograf proměnil celé patro mrakodrapu v New Yorku v obrovský foťák
Fotografie se dají vytvářet různými způsoby, netradiční postup si našel britský fotograf, který k fotografování použil celé jedno patro vysokého mrakodrapu v New Yorku. Přetvořil ho na obří fotoaparát.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Leica M Monochrom "Signature": s podpisem Andyho Summerse Leica M Monochrom "Signature": s podpisem Andyho Summerse
Slavný kytarista Andy Summers z britské kapely The Police se podepsal na limitovanou edici fotoaparátů Leica M Monochrom "Signature". Na těle fotoaparátu budou vyobrazeny jeho černobílé fotografie.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Ricoh oznamuje vývoj nové APS-C DSLR Ricoh oznamuje vývoj nové APS-C DSLR
Oznámení o vývoji nového fotoaparátu vydala také společnost Ricoh Pentax. Ta si pro blízkou budoucnost chystá novou vlajkovou loď APS-C systému svých digitálních zrcadlovek. Ta má nahradit Pentax KP.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm vyvíjí X-Pro3 se skrytým LCD Fujifilm vyvíjí X-Pro3 se skrytým LCD
Fujifilm na tiskové konferenci oznámil vývoj nového APS-C CSC fotoaparátu X-Pro3. Ten má přinést několik zajímavých funkcí. Vylepší hybridní hledáček, přesune se hlavní LCD a budou zde i nové simulace filmů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nikon prý chystá 60MPx full frame s 16bitovými RAWy Nikon prý chystá 60MPx full frame s 16bitovými RAWy
Podle uniklých informací chystá Nikon nový full frame fotoaparát, jehož snímač by měl dosahovat velmi vysokého rozlišení 60 megapixelů. Další zajímavostí by měla být podpora 16bitového RAW formátu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře